Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Tauragėje miestiečiams atidarytos nemokamos dviračių saugyklos

Tauragėje miestiečiams atidarytos nemokamos dviračių saugyklos, kuriose patogiai ir saugiai bus galima palikti transporto priemones, ketvirtadienį pranešė Tauragės savivaldybė.
Tauragėje miestiečiams atidarytos nemokamos dviračių saugyklos
Tauragėje miestiečiams atidarytos nemokamos dviračių saugyklos / Tauragės savivaldybės nuotr.
Temos: 2 Tauragė Dviratis

Automatiškai rakinamos saugyklos bus prieinamos visą parą, savo dviratį čia galės palikti visi norintys Tauragės miesto gyventojai. Savivaldybės teigimu, tai pirmas toks projektas Lietuvoje.

„Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena: uždarose saugyklose savo paspirtukus ir dviračius jau statosi nuo gyventojų kaimyniniame Taline iki miestiečių Niujorke. Būtent pastariesiems saugyklos tapo sprendimu, pagaliau apsaugančiu nuo dažnų vagysčių“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Turintieji elektrinius paspirtukus ar dviračius čia pat galės juos ir pakrauti – iki saugojimo stotelių atvesta elektra bei įrengti elektros lizdai. Ties saugyklomis įrengtos stebėjimo kameros, o į jas patekti bus galima naudojantis mobiliuoju telefonu.

Visos 75 dviračių saugyklos įrengtos gyvenamuosiuose rajonuose, kuo arčiau tauragiškių namų. Kiekvienoje jų – po aštuonis dviračių ar paspirtukų stovus.

Naujosiomis dviračių saugyklomis gyventojai galės naudotis nemokamai vienus metus. Tokioje saugykloje savo dviratį ar paspirtuką norinčiam statyti gyventojui tereikės parašyti prašymą savivaldybei.

D.Kaminsko teigimu, išplėsti dviračių infrastruktūrą mieste pavyko sulaukus Europos Sąjungos lėšų.

„Kadangi transportas sudaro beveik trečdalį visos į aplinką išmetamos taršos, norime Tauragėje kurti tokias sąlygas, kurios leistų mūsų gyventojams keliauti ne tik patogiai, bet ir švariai. Čia svarbi ne tik galimybė važiuoti elektriniais miesto autobusais, bet ir turėti patogias sąlygas keliauti paspirtukais ar dviračiais“, – kalbėjo Tauragės rajono meras.

Anot savivaldybės, Tauragei patekus į Europos miestų, gausiančių paramą tapti klimatui neutraliais iki 2030 metų, šimtuką, tvarių sprendimų mieste turėtų būti ir daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius