Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tauragiškės darželyje – daugiau kaip 4 metrus išstypusi saulėgrąža

Tauragiškė Julija Andrijaitienė išaugino  4 metrų saulėgrąžą
Žydrūnės Jankauskienės ("Tauragės kurjeris") nuotr. / Tauragiškė Julija Andrijaitienė išaugino 4 metrų saulėgrąžą
Šaltinis: TAURAGĖS KURJERIS
0
A A

Įspūdingą saulėgrąžą Tauragės gyventoja Julija Andrijaitienė išaugino pati to nežinodama. Vienmetis augalas jau pasiekė 4 metrų ribą. Šeimininkė laukia, kas bus toliau – juk saulėgrąža sėklų dar nesunokino: bręsta tik pirmoji jos galva.

Julija Andrijaitienė nė nežinojo, kokį augalą puoselėja savo gėlių darželyje: „Buvo ne vienas, kitus išroviau. Vieną palikau, buvo įdomu stebėti, koks išaugs augalas. Ir vėliau augalo neatpažinau, kol nepražydo. Iš lapų buvo panašu, kad gali būti kažkas panašaus į saulėgrąžą, bet jis, skirtingai nuo įprastų saulėgrąžų, nebuvo vienstiebis – augo šakotas, tarsi krūmas. Toks ir liko. Tik labai išsistiebė į viršų – teko rišti, kad nenulūžtų. Parėmiau kuolu, pririšau iš kelių pusių. Pažiūrėkite, koks stiebas – neįmanoma ranka apimti.“

Į saulėgrąžos apžiūras netruko susirinkti visas kaimynų pulkas. Visi spėliojo, koks galėtų būti po langais savaime išaugusios ir per 20 žiedų sukrovusios saulėgrąžos aukštis. Netrukus vyrai išmatavo – saulėgrąžos aukštis 4 metrai.

Moterys ginčijosi, kokie bus saulėgrąžos vaisiai, iš kur augalas atsirado.

 – Tokių saulėgrąžų pas mus nebuvo ir nėra. Tai greičiausiai vaikų darbas: įmetė praeidami saują lukštų su sėklomis ir išaugo. Matyt, kituose kraštuose saulėgrąžos tokios ir auga, – aiškino jaunesnioji.

 – O aš manau, kad su mano ožkos mėšlu sėklos „užneštos“, – bandė nuginčyti vyresnioji.

Augalo šeimininkė susidomėjusiuosius nuramino sakydama, kad jau neilgai liko laukti: saulėgrąžos pirmoji galva jau peržydėjo ir pradėjo brandinti sėklas. Kiek augalas jų subrandins, spėti sunku, bet šiuo metu saulėgrąža sukrovusi gerokai per 20 žiedynų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min