Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teisių gynėjai prieštarauja, kad septynerių metų mergaitė būtų Rio de Žaneiro karnavalo karaliene

Julia Lira
Kadras iš „YouTube“ / Julia Lira
Šaltinis: BNS
0
A A

Rio de Žaneire kilo skandalas dėl septynerių metų mergaitės paskyrimo metinio brazilų karnavalo, įvyksiančio jau kitą savaitę, karaliene.

Vietos žmogaus teisių gynėjai pareiškė susirūpinimą dėl to, kad vaikas dalyvaus 80 minučių truksiančiame pasirodyme kepinant Rio de Žaneiro vasaros saulei.

Julia Lira festivalio karaliene turėjo tapti kaip sambos mokyklos „Viradouro Samba“ atstovė. Mergaitės tėvas Marco Lira, kuris taip pat yra „Viradouro Samba“ prezidentas, pareiškė, jog nieko baisaus, kad jo duktė dalyvaus karnavale.

Per repeticiją šią savaitę Julia šoko su pūstu baltu mini sijonėliu, blizgučiais nusagstyta, pilvo ir pečių nedengiančia palaidinuke ir diadema ant galvos.Tos 12 sambos mokyklų varžybos būna labai atkaklios, o laimėtojus šlovina gerbėjai visoje Brazilijoje.

„Viradouro“, kuri pasiekė pergalę 1997-aisiais, prieštaringų vertinimų sulaukia ne pirmą kartą. 2008 metais vienas teisėjas neleido pasirodyti Hitleriu persirengusiam šios mokyklos šokėjui, kuris turėjo pasirodyti ant platformos su nuogais žmonėmis, simbolizuojančiais Holokausto aukas. Ta idėja pasipiktinimo sulaukė visame pasaulyje.

Mergaitės dalyvavimas festivalyje dabar bus sprendžiamas šeimos teisme Rio de Žaneire. Bylą nagrinėjanti teisėja Ivone Ferreira Caetano atsisakė komentuoti ar nurodyti, kada priims sprendimą.

Būti karnavalo karaliene Brazilijoje yra garbė, bet dažniausiai šį vaidmenį atlieka apsinuoginusi suaugusi moteris.

Per repeticiją šią savaitę Julia šoko su pūstu baltu mini sijonėliu, blizgučiais nusagstyta, pilvo ir pečių nedengiančia palaidinuke ir diadema ant galvos.

Paklausta, kodėl nori būti karaliene, Julia tik tyliai atsakė: „Esu laiminga, nes man patinka šokti“.

Per repeticiją pasirodžiusi daugiau kaip tūkstančiui žmonių, ji nušvito įteikdama rožių puokštę 30-metei Julianai Paes – garsiai brazilų aktorei, kuri „Viradouro“ karaliene buvo penkerius metus. Kai tik pasigirdo būgnų garsai, Julia pradėjo šokti sambą.

Kyla klausimų dėl to, ar 1,2 m ūgio ir 25 kg svorio mergaitė gali atlaikyti visą „Viradouro“ pasirodymą parade. Per repeticiją po jos išėjimo į sceną praėjus 10-čiai minučių jai buvo duota atsigerti vandens, o po 20-ies minučių ji pradėjo atrodyti pavargusi.

Be to, jos dalyvavimas parade sukėlė vaikų teisių gynėjų susirūpinimą. Kaip pranešė Brazilijos vaikų ir paauglių gynimo taryba, vaiko dalyvavimas „tik padidins vaikų, kaip seksualinių objektų, suvokimą Brazilijos visuomenėje“.

„Mes neprieštaraujame vaikų dalyvavimui karnavale, kuris jau tapo brazilų kultūros dalimi, – pareiškė tarybos vadovas Carlosas Nicodemosas.

„O štai ko mes negalime leisti: to, kad septynerių metų mergaitė atliktų vaidmenį, kuris nuo seno turi labai didelę seksualinę potekstę“, – sakė C.Nicodemosas.

Tačiau mergaitės tėvas su tokiu teiginiu kategoriškai nesutinka. „Bet kuris vyras, kuris žiūrės į septynerių metų vaiką ir jaus vienokio ar kitokio stiprumo susijaudinimą, turi kreiptis į gydytoją“, – sakė jis.

Karnavalas prasidės vasario 13-ąją ir truks tris dienas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min