Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tikimybė aptikti gyvybę kosmose yra didesnė nei kada nors anksčiau, sako britų karališkasis astronomas

Dabar tikimybė aptikti gyvybę kitose planetose yra didesnė nei kada nors anksčiau, yra įsitikinęs karališkasis astronomas lordas Martinas Johnas Reesas.
Kosmosas
Kosmosas / „Scanpix“ nuotr.

Kaip rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė, kosmologo ir astrofiziko teigimu, toks atradimas, jei įvyktų, būtų grandiozinė žmonijos istorijos gairė: jis padėtų pakeisti mūsų sampratą apie mus pačius ir apie mūsų vietą kosmose.

Šie žodžiai iš mokslininko lūpų nuskambėjo tuo metu, kai iš skirtingų šalių į Londoną suvažiuoja tarptautinės konferencijos, kurioje bus svarstomos civilizacijų už Žemės ribų aptikimo perspektyvos, dalyviai.

Štai jau pusę amžiaus žmonės skenuoja dangų, tikėdamiesi aptikti protingų būtybių pasiųstą radijo signalą, bet viskas, kas pavyko iki šiol, – tik statinės elektros iškrovos.

Ir vis dėlto, mano lordas M.J.Reesas, dabar galimybės kur kas didesnės nei anksčiau.

„Technologijos pasistūmėjo į priekį tiek, kad mes galime turėti realią viltį aptikti aplink dvi žvaigždes, besisukančias planetas, ne didesnes už Žemę, – paaiškina jis. – Mes galėsime sužinoti, ar yra jose žemynų ir vandenynų, kokio tipo jų atmosfera.“

„Nors mes negreitai sužinosime, ar yra jose kokia nors gyvybė, – pripažįsta mokslininkas, – vis tiek tai stulbinama pažanga – turėti galimybę gauti kokį nors kitos planetos atvaizdą.“

Pastaraisiais metais paleidus į kosmosą kelis orbitinius teleskopus, galinčius užfiksuoti labai toli esančius Žemės dydžio dangaus kūnus, ši galimybė tapo reali. Dabar mokslininkai gali sutelkti dėmesį į tokias paieškas.

„Jeigu mums kur nors pavyks rasti gyvybę – kad ir paprasčiausios formos gyvybę, – tai bus vienas didžiausių 21 amžiaus atradimų“, – sako lordas M.J.Reesas.

„Įtariu, kad ten, kosmose, gali būti tokių formų gyvybė ir protas, kurių mes nepajėgiame įsivaizduoti. Ir, žinoma, gali būti proto formų, pralenkiančių žmogų, tiek, kiek mes pralenkėme šimpanzę“, – priduria jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius