TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tipinės anytos klaidos ir tinkamas marčios elgesys

Marčia ir anyta
123rf.com nuotr. / Marčia ir anyta
Šaltinis: laikas.lt
0
A A

Jūsų anyta ragana, o gal marti apsigimusi gyvatė? Priešui tokios anytos nelinkėčiau... Anytos ir marčios santykiai senokai yra diskusijų objektas. Dauguma mano, kad jie tiesiog natūraliai negali būti geri, kiti su neblėstančiu entuziazmu viskuo kaltina kitą pusę. Niekas nesuteikia dvasinės ramybės ar atokvėpio minutėlės.

Norint išlaikyti anytos ir marčios santykius bent jau padorius, siūlome pasinaudoti keliais patarimais ir kritiškai pažiūrėti, ar nedarote žemiau paminėtų klaidų.

Klaida Nr. 1. Ji jam ne pora

Mamai nepatinka sūnaus išrinktoji. Vyro mama visais įmanomais būdais stengiasi įkalti sūnui į galvą, kad jo išrinktoji – tikra barakuda. Jei vyras tikras dėl savo jausmų, tokios atakos praeis be pėdsako, tačiau jei ne, tuomet tai gali būti net skyrybų priežastimi.

Psichologo komentaras: Daug protingiau būtų leisti savo suaugusiam vaikui rinktis pačiam ir nuteikti save teigiamai marčios atžvilgiu. Svarbiausia pagarba. Vertinkite tai, kad jūsų anyta užaugino jūsų vyrą, kad ji yra vienas svarbiausių žmonių jo gyvenime. Nekonkuruokite su ja, pasistenkite parodyti, kad ji jums svarbi, kad yra svarbi jos nuomonė. Pakalbėkite su ja apie tai, kaip mylite jos sūnų. Elkitės draugiškai, pasistenkite suprasti anytos nerimo priežastis, tačiau nepamirškite ir savo interesų.

Klaida Nr. 2. Pakeisiu savo anūkams mamą

Anyta nemėgo marčios nuo pat pradžių, tačiau gimus anūkams buvo paskelbta taika. Vyro mama pradėjo labai rūpintis anūkais ir itin dažnai kviestis juos pagyventi pas ją.

Psichologo komentaras: Anyta iš močiutės pozicijos persikėlė į tėvų poskyrį ir santykiuose su anūkais bando atlikti mamos funkcijas. Primeta savo taisykles, vykdo „auklėjimą“ vaiko labui. Anyta turi suvokti, kad jokia močiutė niekada nepakeis tikrosios mamos. Tai nenatūralu ir visiškai nereikalinga.

Išspręsti šią nemalonią situaciją galima dvejopai – griežtu ultimatumu, kuris nerekomenduojamas, arba suradus anytai veiklos be anūkų – pastatykit jai šiltnamį, nupirkit šunį, prikalbinkit numegzti jums krūvą megztinių... Jei anyta susiras, kuo užsiimti be anūkų auklėjimo, tai išeis į naudą jai, marčiai ir anūkams.

Ypač didelę neapykantą gali jausti anyta, pati nepatyrusi šeimyninės laimės.

Klaida Nr. 3. Ji atėmė iš manęs sūnų

Ypač didelę neapykantą gali jausti anyta, pati nepatyrusi šeimyninės laimės. Todėl visą savo meilę ir meilumą ji skyrė sūnui. Tokia anyta įsitikinusi, kad jokia marti nesugebės duoti tiek, kiek gali ji. Juk tik mama žino, kaip jis turi maitintis, rengtis, ilsėtis. Jos patarimai labiau primena įsakymus negu patarimus. Anytą vargu ar paveiks logiškos kalbos. Mamos ir sūnaus ryšys šiuo atveju stiprus ir, galimas dalykas, santuokos pokyčiai vyks marčios nenaudai.

Psichologo komentaras: Norint užtikrinti tvirtą santuoką, vyras esant bet kokioms aplinkybėms turi ginti žmonos, už kurią yra atsakingas, poziciją. Jis turi sugebėti nustatyti būtinas ribas tarp savęs ir mamos.

Klaida Nr. 4. Sūnus po vestuvių tapo blogas

Vyro mama sąmoningai ir išradingai manipuliuoja sūnumi – perdėtai skundžiasi sveikata, verčia būti su ja itin dažnai ir ilgesnį laiką. Tokiais būdais motina stengiasi išsaugoti buvusį artumą, buvusią pirmos vietos poziciją, kurią ji jautė, kai šis dar gyveno su ja ar neturėjo savo šeimos. Marti vos pakenčia tokią situaciją, kai vyras užuot rūpinęsis vaikais ar ja, bėga pas mamą.

Psichologo komentaras: Sūnus neprivalo visą likusį gyvenimą jaustis skolingas už tai, kad tėvai jį išaugino, suteikė išsilavinimą ir t.t. Jie atliko savo natūralią pareigą vaikui. Jis turi visų pirma rūpintis savo šeima ir savo dabartiniu gyvenimu. Aišku, tėvai sensta ir jiems būtina padėti, tačiau rūpestis tėvais neturi būti žalingas jūsų šeimai.

Marti galėtų pakalbėti su vyrų apie tai, kas jam yra svarbiausia, kas jam yra šeima ir pabandyti nustatyti rūpinimosi tėvais ribas. Nevenkite ir pati aplankyti savo anytą, gal net vietoje vyro.

Neaptarinėkite savo ir vyro santykių su kitais.

Klaida Nr. 5. Ji pakeis man dukrą

Pasitaiko, kad į šeimą atėjus marčiai, anyta pareiškia, kad visada norėjo dukters ir štai pagaliau ją turės. Marti ima elgtis su anyta kaip su mama – jos daug kalbasi, leidžia kartu laisvalaikį... Tačiau vieną dieną „dukrelė“ užsimano paatvirauti su „mama“ apie vyro „trūkumus“... Akimirksniu taiką pakeičia karo veiksmai siekiant įrodyti sūnui, kokią raganą jis vedė.

Psichologo komentaras: Neaptarinėkite savo ir vyro santykių su kitais. Apkalbos nepadės išspręsti problemos. Visus nesklandumus reikia spręsti patiems, kraštutiniu atveju kreipkitės į specialistą.

Klaida Nr. 6. Sutuoktuvių palaiminimas

Moteriai labai nemaloni situacija, kai jos suaugęs sūnus nepristato savo būsimos žmonos ir nesistengia gauti palaiminimo dėl sutuoktuvių. Tokiu atveju naujoji „dukra“ kaip sniego kamuolys apauga neigiamomis savybėmis.

Psichologo komentaras: Jei jūs auginate sūnų, apsisaugokite: paaiškinkite jam, kad norėtumėte iš anksto susipažinti su jo išrinktąja. Dažnai už tokią klaidą anytos linkusios kaltinti marčias, tačiau nebūkite tokia griežta, juk tai jūsų sūnaus gyvenimas ir jis turi teisę rinktis ir turėti savo nuomonę. Marti turėtų pabandyti pabendrauti su savo anyta, parodyti, kad jai svarbi anytos nuomonė.

laikas.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min