Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 17:35

„Tolerancijos maratonas“ ugdys pagarbą neįgaliesiems

Neįgalusis vežimėlyje
123RF nuotr. / Neįgalusis vežimėlyje

Spalio 3 d. asociacija „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ kviečia į renginį „Tolerancijos maratonas“, kuris skirtas atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria neįgalieji kasdieniame gyvenime, ugdyti toleranciją ir pagarbą. Renginys vyks Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje, pradžia – 14 val.

„Nors vis dažniau kalbama apie neįgaliųjų teises ir integraciją, tačiau retas įsivaizduoja, su kokiomis kliūtimis jie kasdien susiduria, – sako Henrika Varnienė, Lietuvos neįgaliųjų forumo Administracijos direktorė. – Renginio dalyvius kviesime trumpam tapti neįgaliais ir išbandyti įvairius užsiėmimus – susiorientuoti aplinkoje nematant, išmokti bendrauti be žodžių ir kitus.“

Anot H.Varnienės, interaktyvios užduotys leis geriau pažinti ir suprasti neįgaliuosius, išmokti su jais bendrauti ir padėti kasdienėse situacijose. Renginys prisidės kuriant tolerantišką ir atvirą visuomenę, mažinant diskriminaciją.

Renginio metu įvairias užduotis galės atlikti visi norintys. Taip pat vyks komandinis žaidimas, kuriame dalyvaus 6–12 klasių moksleiviai.

V.Kudirkos aikštėje taip pat įsikurs interaktyvi meno erdvė. Joje renginio svečiai galės piešti socialinius portretus su scenografe, socialinių mokslų daktare Audra Brazauskaite, groti įvairiais muzikos instrumentais su multiinstrumentalistu Tomu Dobrovolskiu, stebėti neįgaliųjų talentų pasirodymus interakcijoje „Dėmesio“. Renginyje dalyvaus neįgaliųjų kolektyvas „Spalvų orkestras“, Lietuvos žmonių su negalia sąjungos alternatyvios muzikos grupė „Impulsas“, Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro liaudies teatras „Mimika“. Renginį ves aktorius ir režisierius Saulius Čėpla. 

Temos: 2 Pagarba Neįgalumas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:56
01:25
06:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min