TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Traumų statistika: 2 iš 3 sužalojimų – buityje

Susižeidusi mergaitė
123RF nuotr. / Susižeidusi mergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors lietuvių liaudies išmintis sako, jog namai – tai mūsų tvirtovė, tikrovė rodo ką kita. Per 2013 m. Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance“ Lietuvoje užfiksavo beveik 3 tūkstančius buitinių traumų. Iš jų net du trečdaliai traumų nutiko būtent namuose. Draudikai pastebi, kad laisvalaikiu patiriamų sužalojimų yra dvigubai daugiau nei darbo metu.

Dauguma namuose susižeidžiančių asmenų atsiperka lengvomis traumomis, tačiau jų įvairovė tik dar kartą patvirtina, kad lietuviai – darbšti tauta.

„Dažniausios priežastys, dėl kurių yra susižalojama namuose, yra susijusiuos su meistravimu: stogų dengimas, įvairūs medžio, santechnikos, elektros darbai, dažnai pasitaiko ir susižalojimų nukritus nuo kopėčių, kai kurie neradę kopėčių pasilipa ant kėdžių ar kitokių nestabilių daiktų. Moterys dažnai patiria traumas tvarkydamos namus: plaudamos grindis ar net kabindamos skalbinius“, – pasakoja Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ žalų administravimo direktorius Baltijos šalyse Audrius Pilčicas.

Moterys dažnai patiria traumas tvarkydamos namus: plaudamos grindis ar net kabindamos skalbinius.

Pasak draudikų, pasitaiko ir nekasdieniškų traumų, kurias dažnai įsivaizduojame tik siaubo filmų scenarijuose.

„Vienas iš įsimintiniausių įvykių nutiko žmogui miegant – knygų lentyna buvo nepritvirtinta prie sienos ir neišlaikiusi knygų svorio nukrito ant miegančio žmogaus. Tokios nelaimės tik dar kartą įrodo, kad saugotis reikia visuomet. Net ir saugiausioje aplinkoje  – savo namuose – galima rimtai susižaloti“, – teigia A. Pilčicas.

Atšilus orams traumų padaugėja

Pasitaikė atvejis, kai vaikus smarkiai apdraskė iš gatvės parsineštas katinas.

Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės traumatologo teigimu, buitinių traumų padaugėja savaitgaliais bei švenčių dienomis, taip pat prasidėjus šiltiems orams.

„Atšilus orui, žmonės pradeda remontus namuose, lauko darbus, todėl masiškai padaugėja įvairiais prietaisais, sunkiais daiktais susižalojusių pacientų. Atskira traumų kategorija – įvairūs nudegimai. Nusiplikoma karštu vandeniu, aliejumi, degiu skysčiu, kuris skirtas židiniams ar krosnims kūrenti, būna ir nudegimų automobilių aušinimo skysčio garais neatsargiai atsukus talpos dangtelį. Pasitaikė atvejis, kai vaikus smarkiai apdraskė iš gatvės parsineštas katinas“, – pasakojo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubiosios pagalbos skyriaus vyriausiasis ordinatorius ortopedas traumatologas Artūras Zubrickas.

Dažniausiai lietuviai supranta draudimo svarbą ir sudaro draudimo sutartis tiek mirties rizikos atveju, tiek nuo neįgalumo ar kaulų lūžių. Taip pat klientai dažnai prašo ir draudimo nuo laikino neįgalumo. Nors traumos, patenkančios į šio draudimo apimtį, būna sąlyginai lengvos, jos sukelia nemažai nepatogumų – žmogus kenčia skausmą, negali gyventi pilnaverčio gyvenimo, eiti į darbą. Tokiu atveju finansinė parama itin reikalinga. Per 2013 m. „ERGO Insurance“ Lietuvoje išmokėjo beveik 3,4 mln. litų išmokų dėl patirtų buitinių traumų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min