Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 17d. 15:01

Tūkstančiai nuogų žmonų nusifotografavo prie Negyvosios jūros

Fotomenininko Spencerio Tunicko fotosesija prie Negyvosios jūros
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Fotomenininko Spencerio Tunicko fotosesija prie Negyvosios jūros

Aušra, apšviesdama Negyvosios jūros dugną, parodė, jog ši žemiausia žemėje vieta šeštadienį buvo itin gyva – daugiau kaip tūkstantis nuogų izraeliečių paplūdimyje ant kranto, o vėliau ir purve, pozavo JAV fotografui Spencer Tunickui.

S.Tunickas, pagarsėjęs nuogų žmonių minių nuotraukomis, šeštadienį sutelkė tūkstančius izraeliečių savanorių, sutikusių nusifotografuoti be drabužių viename privačiame Negyvosios jūros paplūdimyje.

Ši fotosesija turi padėti Izraelio pastangoms, kad itin sūraus vandens telkinys būtų paskelbtas vienu iš septynių gamtos stebuklų per pasaulinį internetinį balsavimą ateinantį lapkritį.

Ekspertai perspėja, kad Negyvoji jūra gali išdžiūti iki 2050 metų, jeigu nebus imtasi pastangų sustabdyti jos mažėjimą.

S.Tunickas, kuris yra žydų kilmės amerikietis, pagarsėjo fotografuodamas nuogų žmonių minias ypatinguose gamtovaizdžiuose arba prie architektūros paminklų – pradedant vienu Šveicarijos ledynu, baigiant Sidnėjaus operos rūmų. Pasak menininko, reakcija į jo darbus yra šalių atvirumo ženklas.

„Kai kuriose vietose šis darbas (vertinamas) kiek labiau prieštaringai, o kitose šie darbai priimami kaip lakmuso popierėlis, rodantis, kiek šalis yra atvira, kiek joje suteikiama teisių“, – fotografas sakė spaudos konferencijoje.

„Šalį, kuri leidžia kurti meną su nuogais žmonėmis viešose erdvėse, aš laikau labai pažangia, labai atvira, labai rūpestinga ir verta didelės pagarbos“, – pridūrė jis.

Tačiau ortodoksai žydų politikai ir rabinai protestavo dėl „Sodomai ir Gomorai“ prilygstančių S.Tunicko darbų ir grasino imtis teisinių priemonių prieš planuojamą žmonių apsinuoginimą viešumoje.

Municipaliteto, kurio teritorijoje šeštadienio rytą vyko ši fotosesija, tarybos vadovas grasino iškviesti policiją, kad ši išvaikytų dalyvius. Pasak jo, ši fotosesija užgauna vietos gyventojų jausmus, o policija jai nėra davusi leidimo.

Tačiau policijos atstovas sakė naujienų agentūrai AFP, jog toks leidimas nereikalingas. Jis pridūrė, kad šis renginys taip pat nelaikomas viešu, nes vyksta privačioje teritorijoje.

Organizatoriai fotosesijos vietą iki paskutinės akimirkos laikė paslaptyje, siekdami išvengti bet kokių netikėtumų.

Šis renginys netrikdomai vyko dvi valandas kurorte „Mineral Beach“, esančiame netoli vietos, kurioje, kaip teigia legendos, buvo įsikūrę Sodomos ir Gomoros miestai. Biblijoje pasakojama, jog šiuos miestus ir visus jų gyventojus sunaikino Dievas, užrūstintas jų nuodėmių.

Negyvosios jūros lygis kasmet sumažėja apie metrą, o jos kranto linija vietomis atsitraukė daugiau nei kilometrą, nurodo tyrėjai.

Pasak Ari Fruchto (Ario Fruchto), kuris inicijavo šį projektą ir jam ruošėsi pastaruosius ketverius metus, S.Tunicko nuotraukos gali padėti atkreipti žmonių dėmesį į Negyvosios jūros būklę ir paskatinti Izraelio vyriausybę imtis veiksmų.

Jis mano, kad ši fotosesija žydų valstybei taps svarbi ir dėl kitokios priežasties.

„Pasaulis turi sužinoti, kad izraeliečiai nėra religiniai ekstremistai, – A.Fruchtas sakė prieš šį renginį. – Mes esame gražūs, kultūringi, išsilavinę, šilti, taikūs ir mylintys žmonės, kaip ir bet kurios kitos šalies, kuriose šis menininkas įgyvendino didelio masto projektus, piliečiai.“ 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min