Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 21d. 11:26

Turkijoje esančiame „apokalipsės prieglobstyje“ žurnalistų daugiau nei tikinčių pasaulio pabaiga

Žiniasklaidos atstovų automobiliai Širindžės kaimelyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žiniasklaidos atstovų automobiliai Širindžės kaimelyje

Vakarų Turkijoje esančiame Širindžės kaimelyje, kuris, kaip tikima, bus apsaugotas nuo pasauliui neva gresiančios apokalipsės, gatvėse buriavosi norintys išvengti pasaulio pabaigos, tačiau daug daugiau buvo nusivylusių žurnalistų.

Šimtai reporterių ketvirtadienį be aiškaus tikslo klaidžiojo po šį gražų 570 gyventojų turintį miestelį, tikėdamiesi parengti pranešimų apie Naujojo amžiaus mistikus, siekiančius pasislėpti nuo apokalipsės Sirindžėje.

Pasaulio pabaigos pranašai teigė, kad Širindžė, iš kurios, kaip tikima, į dangų įžengė Švč.Mergelė Marija, taps saugiu prieglobsčiu per pasaulinę katastrofą dėl esą šios vietovės skleidžiamos teigiamos energijos.

Pasaulio pabaigos pranašai teigė, kad Širindžė, iš kurios, kaip tikima, į dangų įžengė Švč.Mergelė Marija, taps saugiu prieglobsčiu per pasaulinę katastrofą 

Tačiau jeigu pasaulio pabaiga tikrai ištiktų penktadienį, kaip esą rodo senovės majų „ilgojo skaičiavimo“ kalendorius, o Širindže išliktų, joje būtų mažiau „apšviestųjų“ negu žurnalistų, kurie galėtų prisidėti prieš žmonijos atkūrimo.

Ir jų dispozicijoje būtų pilni rūsiai vyno, kuris galėtų padėti įgyvendinti šią užduotį.

Krautuvėlių savininkai, kurie ruošėsi numanomam tūkstančių turistų antplūdžiui, kaltina žiniasklaidą dėl neišsipildžiusių lūkesčių, o vienas prekeivis sakė, kad klaidinantys pranešimai lėmė „didžiulę atsargų kaupimo nesėkmę“.

„Neturime supratimo, kodėl buvo manoma, kad tūkstančiai žmonių plūs į Širindžę“, – sakė 38 metų krautuvininkas Ali Gulumseras, kurio šeimos jau penkios kartos gyvena šiame kaime, pagarsėjusiame vaisių skonio vynais ir kvapniu alyvų aliejumi.

„Man tai skamba kaip prasimanymas, sugalvotas žiniasklaidos. Žmonės dėl visa pikta sukaupė vyno atsargų, todėl spėju, jog rytoj bus vienas didžiulis vakarėlis, kad jos būtų išnaudotos“, – pridūrė jis.

Nepaisant šurmulio žiniasklaidoje ir 500 žandarų, apdairiai atsiųstų iš kaimyninio Izmiro miesto, Širindžėje penktadienis prasidėjo kaip bet kuri kita diena.

Tačiau kai kurie tebepranašauja, kad kaimo aikštė, kurioje paryčiais vietos benamiai gyvūnai rodė didelį susidomėjimą žiniasklaidos darbuotojų nutiestais kabeliais, taps pilna žmonių gruodžio 21 dieną.

„Dėl šių gandų žmonės jaučiasi nejaukiai ir per daug įbauginti, kad atvyktų, net jeigu norėtų“, – sakė 60-metis Širindžės gyventojas Ibrahimas Denktasas, atidaręs improvizuotą niekniekių krautuvėlę savo kieme prie gatvės, kurioje beveik nebuvo žmonių.

„Tačiau manau, kad penktadienį tikrai atvyks daug žmonių – juk būtent tą dieną turi viskas nutikti“, – juokavo jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min