TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tušti maisto dubenys Vilniaus centre – kvietimas padėti alkstantiems Mozambiko vaikams

UNICEF gerumo misijos dalyviai Sazilande
Organizatorių nuotr. / UNICEF misijoje „Už kiekvieną vaiką“
Šaltinis: Pranešimas spaudai
Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
0
A A

Rugsėjo 3 dieną vyksiantis septintasis tradicinis UNICEF vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ šiemet kviečia visus neabejingus kilniai misijai garsiai pasakyti – „Bėgsiu už maistą“. Už maistą nuo bado kenčiantiems Mozambiko vaikams. Vilniaus centre tušti dubenys ne tik kaustė praeivių dėmesį, bet ir skatino susimąstyti, ką galime padaryti, kad padėtume skurdžiausiai gyvenantiems ir maisto stokojantiems pasaulio vaikams.

„Visi šie tušti dubenys – maisto trūkumo ir bado, kurį mums kartais net įsivaizduoti sunku, simbolis. Alkis – didelės dalies pasaulio vaikų kasdienybė. Ir UNICEF iniciatyva „Už kiekvieną vaiką“ įrodo, kad susivieniję aiškiam bendram tikslui galime padaryti labai daug. Todėl šiemet, kviesdami registruotis į bėgimą, norime aiškiai pasakyti skaudžią, bet svarbią tiesą – visi vaikai bėgs tam, kad kitame pasaulio gale kitas vaikas galėtų išgyventi. Jie tikrąja to žodžio prasme bėgs už maistą“, – sako UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė

Vilniuje vyksiančiame Jos ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamame UNICEF vaikų bėgime surinktos lėšos bus skiriamos nuo alkio išsekusiems Mozambiko vaikams.

„Situacija vienoje vargingiausių pasaulio šalių – Afrikos valstybėje Mozambike – tragiška. Mes esame įpratę švęsti vaikų gimtadienius, o ten mamos skaičiuoja vaikų išgyventas dienas. Nes kiekviena iš jų gali būti paskutinė. Šiuo metu beveik 2 mln. Mozambiko vaikų iki 5 metų yra visiškai išsekę dėl prastos mitybos“, – apie vaikų padėtį Mozambike pasakoja J.Majauskaitė-Staniulėnė.

Tradicinis, kasmet per du tūkstančius mažųjų bėgikų sutraukiantis renginys, šiemet pirmą kartą įsilies į margą „Sostinės dienų“ programą.

Kasmet Lietuvoje vykstantis UNICEF vaikų bėgimas per 5 metus jau pritraukė daugiau kaip 5,5 tūkstančio 2–12 metų amžiaus mažųjų bėgikų, padariusių per 4,1 mln. žingsnių. Pirmieji bėgimai buvo skirti paskleisti žinią ir suteikti vargingiausioms šalims bent moralinę paramą, o nuo 2014 m. geri norai virto kilniais darbais. Bėgimo metu vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukoti 23632 eurai, kurie išgelbėjo 2196 vaikus, išsekusius dėl prastos mitybos, bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 000 Nepale gyvenančių vaikų.

2016 m. pirmą kartą UNICEF vaikų bėgimas peržengė Vilniaus miesto ribas ir birželį vyko Tauragėje, kur visas miestas susivienijo tam, kad dar kartą ištartų „už kiekvieną vaiką“. Bėgime dalyvavo daugiau nei 1300 vaikų, paaukoti 7232 eurai ir už surinktas lėšas išgelbėti 1447 Mozambiko vaikai, kenčiantys dėl prastos mitybos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Badas UNICEF

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min