Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: internetas telefone populiaresnis nei kompiuteryje

Mobilusis telefonas
Mobilusis telefonas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

70 proc. vartotojų, telefone naudojančių mobiliąsias programas, daugiau naršo po internetą telefonu, nei kompiuteriu.

Pasaulyje populiarėjant mobiliųjų telefonų programoms, keičiasi vartotojų įpročiai, rodo portale „GetJar“ atlikta apklausa. Jos rezultatai byloja, kad vis daugiau europiečių po internetą dažniau naršo telefonu nei kompiuteriu.

Tyrimas atskleidė, kad mobilusis telefonas tampa pirminiu naujienų šaltiniu, o pažengę vartotojai užuot skambinę su artimaisiais bendrauja per mobiliuosius socialinius tinklus.

„Naudojimasis mobiliosiomis programomis jau peraugo į masinį reiškinį. Jas naudoja ne tik išmaniųjų telefonų savininkai išsivysčiusiose šalyse, bet ir paprastus telefonus turintys vartotojai mažiau pažengusiose valstybėse. Itin imli šioms naujovėms jaunoji karta“, – sakė minėto portalo įkūrėjas ir vadovas lietuvis Ilja Laurs.

Portalo apklausoje dalyvavo apie 2 tūkst. Europos vartotojų, kurie intensyviai naudojasi mobiliosiomis programomis. Surinkti duomenys liudija, kad daugiau nei 70 proc. iš jų naršymui po internetą dažniau naudoja mobilųjį telefoną nei kompiuterį. Dažniausiai telefonu po internetą naršoma keliaujant viešuoju transportu (43 proc. atsakiusiųjų), prieš einant miegoti (17 proc.) bei kitu metu, kai „nėra ką veikti“ (14 proc.).

Kaip rodo tyrimas, populiarėjančios mobiliosios socialinių bendruomenių programos – „Nimbuzz“, „eBuddy“, „mig33” ar kitos – vartotojams atstoja poreikį skambinti artimiesiems. Su jais vis daugiau bendraujama per mobiliąsias programas. Šią tendenciją atspindi faktas, kad elektroninio pašto ir susirašinėjimo greitosiomis žinutėmis programos yra dažniausiai naudojamos (jas kaip reikalingiausias įvardijo 25 proc. respondentų) ir lenkia mobiliuosius žaidimus (24 proc.) bei įvairias muzikos programas (14 proc.).

Apklausos rezultatų analizė taip pat parodė, kad mobilusis telefonas tampa pirminiu naujienų šaltiniu, tokiu pat svarbiu kaip laikraščiai ar televizija. Net 49 proc. apklaustųjų teigė, kad jie naujienas sužino per savo mobilųjį telefoną.

„GetJar“ atliktas tyrimas – tai kiekybinė vartotojų apklausa. Jos metu surinkta 15 tūkst. anketų iš vartotojų visame pasaulyje. Apie 2 tūkst. iš jų – europiečiai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min