Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: kuriose šalyse žmonės draugiškiausi, o kuriose daugiausia dirba

Šypsena
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Šypsena
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija atliko tyrimą, kurio rezultatai rodo, kuriose šalyse žmonės yra draugiškiausi, o kuriose daugiausia dirba ar skiria daugiausia laiko apsipirkimui.

„Draugiškiausių“ šalių sąrašo viršuje atsidūrė JAV, antroje vietoje – Airija, paskui Australija, Naujoji Zelandija, Didžioji Britanija, skelbia „The Daily Telegraph.“

Šios studijos metu buvo tiriama, kaip skirtingų šalių žmonės elgiasi su kitais visuomenės nariais: ar linkę dirbti savanoriais, aukoti lėšas labdarai, ar pastaruoju metu padėjo nepažįstamiems žmonėms.

Tyrimas atskleidė, kad JAV net 60 proc. žmonių yra pasiruošę padėti kitiems, Didžiojoje Britanijoje tokių žmonių – apie 57 proc. Patys egoistiškiausi žmonės gyvena Graikijoje – ten padėti nepažįstamiems žmonėms pasiruošę vos 13 proc. gyventojų. Beje, Estija taip pat pakliuvo tarp „nedraugiškų“ valstybių – vos 22 proc. estų pastaruoju metu padėjo kitiems. Blogiau už estus iš tyrime dalyvavusių valstybių „pasirodė“ tik graikai ir turkai.

Šis tyrimas atskleidė ir tai, kiek laiko žmonės praleidžia dirbdami – mokamą darbą bei namų ruošos darbus. Paaiškėjo, kad daugiausia laiko pagrindinėje darbovietėje iš 29 tirtų šalių praleidžia japonai – apie 6,5 val. per dieną. Darboholikų sąraše taip pat karaliauja pietų korėjiečiai, kinai ir meksikiečiai. Mažiausiai dirba danai, belgai, olandai, vokiečiai ir australai. Jie darbovietėse vidutiniškai praleidžia kiek daugiau nei 3,5 val.

Taip pat suskaičiuota, kuriose šalyse žmonės praleidžia daugiausiai laiko dirbdami namų ruošos darbus. Daugiausia tokio neapmokamo darbo dirba meksikiečiai – vidutiniškai apie 4 val. per dieną. Tingiausi šioje srityje – pietų korėjiečiai (kiek daugiau nei dvi valandos). Daugiausia laiko gamindami maistą praleidžia turkai (apie 3 val. per dieną), mažiausiai – amerikiečiai – mažiau nei 30 minučių. Beje, amerikiečiai mažiausiai laiko praleidžia ir valgydami – apie 80 minučių per dieną.

Daugiausia laiko apsipirkimui skiria prancūzai (apie 32 minutes per dieną), vokiečiai (31 minutė per dieną), kanadiečiai (30 minučių), mažiausiai – pietų korėjiečiai (13 minučių), turkai (14 minučių) ir portugalai (17 minučių).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min