Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 12d. 15:47

Ūkininkų turgelyje – obuolių šventė

Ūkininkų turgelis
Organizatorių nuotr. / Ūkininkų turgelis

Savaitgalį tradiciniame ūkininkų turgelyje prie prekybos centro „Akropolis“ apsilankę žmonės buvo nustebinti didele tradicinių lietuviškų vaisių – obuolių gausa. Čia vyko žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ ir Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ organizuojama šventė „Visos sodo spalvos“. Tai jau ne pirmoji Lietuvos ūkininkams ir jų produkcijos mėgėjams skirta šventė. Prieš mėnesį į mugę „Visos medaus spalvos“ buvo susirinkę ir savo produktus pristatė daugiau nei 20 bitininkų iš visos Lietuvos.

„Šiandien mugėje turime didžiulį pasirinkimą obuolių rūšių. Svarbu, kad juos pardavinėja patys sodininkai, kurie žino kaip tas obuoliukas buvo užaugintas, prižiūrėtas. Didžiausią tokių švenčių naudą pajunta vartotojas, kuris gali išragauti daug rūšių ir išsirinkti sau priimtiniausią skonį. Norim, kad vartotojas suprastų kuo skiriasi obuoliai ir jų produktai. Dažnas lietuvis įsivaizduoja, kad lietuviškų obuolių sultys yra rūgščios, tačiau iš desertinių obuolių spaudžiamos sultys pasižymi neįtikėtinu saldumu. Siekiame, kad vartotojas atrastų tai, kas jam patinka ir galėtų to ieškoti ir kitose mugėse ar prekybos centruose“, – sako ŽŪK „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius.

Mugėje prekiavę ūkininkai atsivežė daugiau kaip 60 Lietuvoje užaugintų obuolių rūšių. Ant prekystalių puikavosi tokių veislių obuoliai, kurių tėvyne yra laikoma Belgija, Čekija ar net Naujoji Zelandija, Kanada ar  JAV. „Lietuvoje, įskaičiuojant ir kolekcines veisles, auginama apie 800 obuolių veislių. Tačiau ne visų rūšių obuolių surasite prekyboje“, – teigia mugėje savo produkciją pristatęs LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Sodininkystės technologijų skyriaus vedėjas Nobertas Uselis. Vyras savo soduose augina vaisius pagal išskirtinės kokybės schemas. Tuo galėjo pasigirti didžioji dalis šventėje susirinkusių ūkininkų. Sodininkystėje šios schemos apriboja pesticidų kiekį, visiškai nebenaudojami toksiški ir labai toksiški pesticidai, subalansuojamas tręšimas. „Taip prižiūrint vaisius jie neužteršiami. Ir šioje mugėje turime prietaisą matuojantį nitratų kiekį vaisiuose. Pamatavus paaiškėjo, kad šiuose obuoliuose yra keturis kartus mažiau nitratų nei leistina norma. Tai yra išties įspūdingi skaičiai. Taip pat pamačius išskirtinės kokybės ženkliuką vartotojas gali neabejoti, kad perka lietuvišką obuolį. Niekada nesumaišysi su importiniais produktais. Tad vartotojas visais atvejais pirks sveikesnius produktus“, – sako N. Uselis

Ne vienas mugėje savo vaisius pardavinėjęs sodininkas kartojo, kad Lietuvos sodai turi kuo pasipuikuoti. Lietuvos verslinių sodų asociacijos prezidentas Aloyzas Grygalis sakė:  „Mūsų siekis – parodyti, kad turime kuo didžiuotis. Ne vienas pirkėjas negalėjo patikėti, kad ant prekystalių sudėti vaisiai yra lietuviški: obuoliai itin dideli ir išpuoselėti. Svarbu, kad vartotojas pirkdamas lietuviškus obuolius visada gaus šviežią natūralią produkciją, nes mūsų ūkininkai obuolius augina natūraliomis sąlygomis, laiko obuolius saugyklose ir tiekia juos į prekybos vietas kiekvieną arba kas antrą dieną“. Tuo tarpu renginio sumanytojo M. Maciulevičiaus teigimu – sodininkystė bene daugiausiai žmogaus darbo reikalaujanti žemės ūkio šaka. „Kiekvienas obuoliukas tiesiogine ta žodžio prasme yra apčiupinėtas žmogaus rankų. Genime medžius, pjaunam aplink juos žolę, nuraškome dalį obuolių siekdami didesnių vaisių, rudenį juos skiname, žiemą perrenkam, kad neįsimestų puvinys ir t.t. Tai tik dalis kiekvieno sodininko atliekamų darbų. Štai ką reiškią žodžiai – užauginta su meile“, – teigia M. Maciulevičius.

Temos: 1 Turgus
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min