Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 25d. 23:50

Ukrainos deputatai pareikalavo iš mokyklinių vadovėlių pašalinti amoralią „Raudonkepuraitę“

Raudonkepuraitė ir vilkas
„Scanpix“ nuotr. / Raudonkepuraitė ir vilkas

Kelių Ukrainos apskričių tarybų deputatai pareikalavo iš mokyklinių programų ir aštuntokams skirto vadovėlio „Ukrainiečių literatūra“ pašalinti Jevgenijaus Dudariaus kūrinį „Raudonkepuraitė“.

Deputatai „Raudonkepuraitę“ įvertino kaip kūrinį, prieštaraujantį visuotinai pripažintoms moralės normoms, praneša Ukrainos naujienų agentūra UNIAN.

Deputatai nusprendė kreiptis į šalies vyriausybę ir Radą bei pareikalauti, kad iš mokyklinių programų būtų pašalintas „amoralaus turinio vadovėlis“. Politikai tokį sprendimą motyvavo tuo, kad pastaruoju metu gaunama labai daug skundų iš pasipiktinusių tėvų.

Jevgenijaus Dudariaus „Raudonkepuraitė“ Ukrainos švietimo ministerijos sprendimu į vadovėlį buvo įtraukta praėjusių metų pabaigoje. Kaip praneša Ukrainos žiniasklaida, ministerija į švietimo programą įtraukė moderniai perrašytas klasikines pasakas. Naujoji Raudonkepuraitė rūko, geria, joja ant vilko ir atiminėja pinigus iš senelės.

„Pakankamai nutolusi, kad jos nebūtų matyti, Raudonkepuraitė išgėrė vyną, kurį mama davė nunešti senelei, surūkė slaptoje džinsų kišenėje paslėptą cigaretę ir užtraukė estradinę dainą. Kai iš krūmų išėjo pilkas vilkas, mergaitė kvėptelėjo į jį alkoholio tvaiku, čiupo už ausų, sėdo raitomis ir privertė vargšą gyvulėlį visą naktį ją nešioti ant nugaros“, – cituojama J.Dudariaus „Raudonkepuraitė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min