Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 09:50

Vaikai mokosi plaukti pagal unikalią metodiką

Po dviejų mėnesių vėl veikia Lazdynų baseinas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Lazdynų baseinas

Kiekvienais metais Lietuvoje vanduo pasiglemžia daugiau kaip 400 žmonių gyvybes, o skaudžiausia, kad nemažai nuskęsta vaikų. Mūsų šaliai tai – didelė netektis, todėl „Rotary“ klubas „Kauno Tauras“ pradėjo vykdyti socialinį projektą „Vaikų plaukimo ir elgesio prie vandens mokykla“. 

Remiantis unikalia, Atlantos olimpiados dalyvio, tarptautinės klasės sporto meistro, plaukimo pedagogo Mindaugo Špoko metodika, per dešimt užsiėmimų ketinama  išmokyti plaukti ir saugiai elgtis vandenyje Kauno miesto globos namų 7—13 metų vaikus. Ši mokymo metodika taikoma jau beveik 10 metų, o jos rezultatai stulbinantys – apie 98 proc. vaikų po dešimties užsiėmimų geba nuplaukti 25-ių metrų distanciją ir saugiai elgtis vandenyje.

„Svarbu yra tai, kad vaikai plaukia iš gilios vietos į negilią, jie yra išmokomi nebijoti ir gilių vandens telkinių. Šios metodikos esmė – per žaidimus vandenyje, derinant juos su specialiaisiais pratimais ir per kuo trumpesnį laiką įsisavinti plaukimo įgūdžius. Taip pat didelis dėmesys skiriamas nelaimingų atsitikimų ir sužalojimų prevencijai“, – teigė Mindaugas Špokas.

Pasak projekto vadovo, visuomeniniais pagrindais galima nuveikti daug gerų darbų. Buvęs profesionalus plaukikas savanoriškai teikia metodines ir trenerio paslaugas, o „Rotary“ klubas „Kauno Tauras“vaikams nupirko trūkstamą plaukimo inventorių, žada surengti plaukimo mokyklos baigimo šventę ir įteikti pažymėjimus. Lietuvos sporto universitetas suteikia galimybę projekto dalyviams nemokamai naudotis baseinu.

„Kauno globos namų auklėtiniai sparčiai tobulėja, pasibaigus projektui jie tikrai galės saugiai maudytis vandenyje. Stengsimės, kad „Rotary“ klubo „Kauno Tauras“ pradėtas projektas būtų vykdomas ne vienerius metus ir išplistų ne tik Kauno mieste ar Lietuvoje, bet ir užsienyje“ – sakė projekto vadovas Mindaugas Špokas.

Temos: 1 Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min