Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 29d. 17:18

Vaikų dienos centrai – vieta, kur gaunama tai, ko trūksta: meilė, maistas ir ramybė

Vaikų žaislai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikų žaislai

Pagrindinė vaikų dienos centrų paskirtis yra visokeriopa pagalba socialinės rizikos šeimose gyvenantiems vaikams. Lankydami dienos centrus vaikai sulaukia ne tik taip trūkstamo dėmesio, meilės, bet ir gauna visas galimybes mokytis bei tobulėti. Socialinės darbuotojos rūpinasi, kad kiekvienas vaikas būtų pavalgęs, paruošęs namų darbus, jaustųsi saugus ir mylimas.

Fabijoniškių vaikų dienos centro „Duok ranką“ vadovė Lina Gedminienė įsitikinusi, kad tokie centrai vaikams iš socialinės rizikos šeimų yra labai reikalingi: „mūsų dienos centrus lanko vaikai, kurių gyvenimo dėlionėje kai kurių detalių trūksta, vienų labai smarkiai, kitų truputėli mažiau. Maistas, vaiko matymas, šiluma, meilė, pamokų paruošimo galimybės tyloje ir ramybėje ne visose šeimose yra savaime suprantami dalykai, todėl stengiamės visas šias trūkstamas jų gyvenimo dėlionės detales jiems suteikti“.

Vaikų dienos centro vadovė džiaugiasi, kad per 4 gyvavimo metus centro darbuotojos sugebėjo išugdyti vaikų supratimą apie maistą, kaip reikia jį valgyti, kas yra dantų valymas ir kaip reikia taisyklingai tai daryti.

Vaikų dienos centrų darbuotojos supranta, kad vaikas iš dienos centro grįžta į šeimos aplinką ir yra svarbu, kad aplinka dienos centre ir šeimoje būtų tokia pati.

„Vaikai, kurie dabar stovi ant išėjimo iš vaikų dienos centro slenksčio, aš galiu ramiai padėti ranką ant širdies ir pasakyti, kad jie tikrai pasikeitė“ – savo džiaugsmo neslepia centro vadovė.

Vaikų dienos centrų darbuotojos supranta, kad vaikas iš dienos centro grįžta į šeimos aplinką ir yra svarbu, kad aplinka dienos centre ir šeimoje būtų tokia pati. Dėl šios priežasties vaikų dienos centrai pamažu tampa ir šeimos centrais, kuriuose padedama ir vaikui ir jo šeimai.

Fabijoniškių vaikų dienos centrą 6 metus lankančių vaikų sesuo ir globėja Raimonda, paklausta ar bendrauja su šio centro darbuotojais ir ar yra patenkinta jų darbu teigia, kad jaučia glaudų ryšį su centro vadove ir yra visiškai patenkinta jos darbu: „Žaviuosi Linos gebėjimu kiekvieno vaiko elgesyje ir sieloje įžvelgti kažką gero, kažką stebuklingo“.

Globėjos manymu, jos sesės, lankydamos vaikų dienos centrą, labai pasikeitė ir džiaugiasi, kad jos turi galimybę pamatyti ir pažinti kitokį pasaulį. Mergina, nors ir labai norėdama, neturi galimybių savo seserims suteikti visą reikiamą pagalbą: „VDC lankymas mano sesėms padėjo sustiprinti pasitikėjimą savimi, prisitaikyti prie naujo miesto, rasti naujų draugų, atskleisti savo kūrybinius gebėjimus – sesės centre dažnai piešia, pačios kalba per televiziją, netgi filmavosi reklamose. Be jokios abejonės laiką centre ir už jo ribų jos leidžia turiningai – su VDC ne tik lankosi teatre, kine, keliauja, bet ir mokosi valgio gaminimo bei kitų gyvenimiškų įgūdžių. Esu labai patenkinta tuo, ką joms suteikia VDC“.

Lietuvoje daugėja socialinės rizikos šeimų, kurios ne visada sugeba savo problemas spręsti pačios. Vaikų dienos centrų užduotis yra padėti būtent tokiose šeimose augantiems vaikams ir jų tėvams. Dienos centrai keičia šių šeimų gyvenimus ir suteikia jiems galimybę pažinti kitokią aplinką, nei jie yra pratę matyti. Prisidėti, kuriant vaikų ateitį galite ir Jūs, skirdami 2 % gyventojų pajamų mokesčio visuomeninei organizacijai ,,Gelbėkit vaikus“. Jūsų parama yra didelis žingsnis link svarbių ir taip reikalingų pokyčių šių vaikų gyvenime.

Daugiau informacijos apie galimybę prisidėti – čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min