Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikus kviečia dulkėtus kiemus ir gatves iškeisti į riedlentes bei aktyvias pramogas

Karolis Mažulis (kairėje) ir vienas laisvalaikio centro „K.A.B.L.Y.S“ iniciatorių Vilius Alesius viliasi sulaukti vaikų, kurie norės darbo dienomis aktyviai leisti laiką ir sportuoti bendraamžių būryje.
„Crank“ nuotr. / Karolis Mažulis (kairėje) ir vienas laisvalaikio centro „K.A.B.L.Y.S“ iniciatorių Vilius Alesius viliasi sulaukti vaikų, kurie norės darbo dienomis aktyviai leisti laiką ir sportuoti bendraamžių būryje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Per „Tebūnie naktį“ Vilniuje, Kauno g. 5, esantys Vilniaus geležinkelininkų kultūros rūmai pagaliau taps tikra aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ir jaunimo traukos vieta. Pasitikdamas pirmuosius svečius laisvalaikio centras „K.A.B.L.Y.S“ ne tik kviečia drauge nemiegoti naktį, bet ir ragina vaikus iki 15 metų registruotis į vasaros stovyklą, kuri prasidės jau birželio 20-ąją.

Stovykla „Kablyje“ veiks darbo dienomis 7.30 – 17.30 val. Apie būsimą vaikų stovyklą 15min.lt papasakojo vienas jos organizatorių Karolis Mažulis.

– Kaip kilo mintis kurti vaikų dienos stovyklą?

– Pamanėme, kad atėjus vasarai daugelis vaikų, baigę mokslus, tiesiog nebeturi pakankamai veiklos. „Kablyje“ turime pirmąjį Lietuvoje uždarą riedlenčių parką, esame surinkę puikią komandą, norime jaunajai kartai skiepyti teigiamus dalykus bei populiarinti riedlenčių sportą.Visa tai sudėję nusprendėme surengti dieninę riedlenčių stovyklą.

– Kokių vaikų lauksite, kam ji skirta? Ar reikia specialaus pasiruošimo?

– Stovykloje laukiami visi 7 – 15 metų vaikai. Jokių ypatingų reikalavimų tikrai nėra.Važinėti riedlentėmis gali tiek berniukai, tiek mergaitės, nors, aišku, berniukų gretose ši sporto šaka daug populiaresnė. Vienintelis dalykas, kurį atvykdamas pas mus vaikas turėtų turėti – nors šiek tiek noro išmokti važinėtis riedlente, ar patobulinti savo įgūdžius, jei važinėti jau yra bandęs.

Labai tikėtina, kad po savaitės užsiėmimų dieninėje riedlenčių stovykloje vaikai „užsikabins“ ir nebenorės apleisti riedlenčių ar gatvės stiliaus šokių. Vadinasi, nuo tos akimirkos jie jau turės savą, teisingą laisvalaikio leidimo būdą.– Kokias pramogas ir užsiėmimus pasiūlysite?

– Nenorėjome daryti nuobodžios ir „sausos“ stovyklos. Juk vaikams reikia įvairovės, laisvės ir naujų pojučių, galimybių atrasti save įvairiose srityse. Todėl vyks ne tik riedlenčių, bet ir gatvės stiliaus šokių pamokos, kurias ves profesionali šokėja Gaudrė Kazlauskaitė. Ji gerai žinoma iš praėjusių metų šokių projekto „Tu gali šokti“, kuriame užėmė antrąją vietą.Vaikai taip pat važiuos į kaimo turizmo sodybą Trakuose prie Skaisčio ežero. Ten jie padedami instrukorių išmoks jodinėti žirgais, o vėliau bus plukdomi jachta, žais futbolą. Visa diena gamtoje bei naujos atrakcijos tikrai paliks neišdildomų įspūdžių.

– Kodėl ši stovykla – geriau nei vasara gatvėje?

– Mano nuomone, atėjus vasarai vaikams, kurie neturi vieno pamėgto hobio, belieka lakstyti kieme ar trintis gatvėje. Į mūsų stovyklą galima pažvelgti ir iš kito kampo – labai tikėtina, kad po savaitės užsiėmimų dieninėje riedlenčių stovykloje vaikai „užsikabins“ ir nebenorės apleisti riedlenčių ar gatvės stiliaus šokių. Vadinasi, nuo tos akimirkos jie jau turės savą, teisingą laisvalaikio leidimo būdą. Juk ir pedagogai tvirtina, kad vaikai, atradę save ir sau įdomią veiklą jaučiasi daug geriau, randa bendraminčių, naujų draugų, realizuoja save, pasitikimi savimi, tad ir nebeturi noro tiesiog šlaistytis gatvėmis.

– Kiek stovykla kainuos ir kas įeis į jos kainą?

– Viena stovyklos pamaina truks 5 darbo dienas ir kainuos 400 Lt. Vaikai bus aprūpinti profesionaliomis riedlentėmis, šalmais, kelių bei alkūnių apsaugomis. Jie bus vežami į kaimo turizmo sodybą, į kainą taip pat įskaičiuota žirgų bei jachtos nuoma kartu su instruktoriais bei pietūs Trakuose. Kasdien vaikai bus maitinami pusryčiais ir pietumis, juos mokys treneriai ir choreografė.

– Kas dirbs su vaikais, kokie specialistai, kiek jų bus ir kokios jie turi patirties?

– Stovyklos instruktorių kiekį derinsime pagal tai, kiek vaikų bus pamainoje. Tam, kad būtų spartus ir vaikui netrūktų dėmesio, reikia vieno instruktoriaus penkiems vaikams. Be jau minėtos Gaudrės, mūsų stovyklos instruktoriais dirbs vieni geriausių Lietuvos riedlentininkų, taip pat treneriai su pedagogine patirtimi, o jų jaunatviškumas padės sukurti puikią atmosferą visos stovyklos metu.

–  Kaip rūpinsitės vaikų saugumu?

– Kai kalba užeina apie ekstremalų sportą, daugeliui žmonių jis asocijuojasi su traumomis. Jų išvengsime aprūpindami vaikus visomis reikiamomis apsaugomis. Patyrusių instruktorių patarimai ir rodomi pratimai sumažins susižeidimų riziką iki minimumo.

Registruoti vaikus į stovyklą ar gauti išsamesnės informacijos galite elektroniniu paštu info@crank.lt

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min