Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vandenynus teršiantis plastikas bus panaudotas siurbliams

„Electrolux“ pasiūlė, kaip panaudoti vandenynuose plaukiojantį plastiką.
„Electrolux“ nuotr. / „Electrolux“ pasiūlė, kaip panaudoti vandenynuose plaukiojantį plastiką.
Šaltinis: 15min
0
A A

Ramusis vandenynas yra labiausiai užterštas plaukiojančiomis plastiko šiukšlių salomis, tokių šiukšlynų nestinga ir Indijos bei Atlanto vandenynuose, Viduržemio, Šiaurės ir Baltijos jūrose, todėl didžiausias buitinės ir profesionalios technikos gamintojas „Electrolux“ birželio pabaigoje pradėjo rinkti plastiką penkiuose pasaulio vandenyse ir pirmą kartą panaudos jį specialios dulkių siurblių serijos, pavadintos „Siurblys iš jūros“, gamybai.

„Electrolux“  išplatintame pranešime spaudai tiegiama, kad plastikas iš vandenų bus renkamas įvairiais būdais, priklausomai nuo vietos – pradedant nardymu, baigiant nugriebimu nuo paviršiaus. Prie šio projekto prisidės vietos ekspertai bei savanoriai. Kiekvieno dulkių siurblio korpusas, pagamintas iš jūras teršusio plastiko, bus unikalus savo spalviniu raštu ir bus pažymėtas jūros, iš kurios surinkta žaliava, ženklu.

Šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į plastiko taršą, kartu parodant, jog pasaulyje perdirbama vos vienas procentas pagaminamo plastiko.

„Mūsų vandenynuose plaukioja plastiko salos, kurių dydis kelis kartus viršija Teksaso valstijos plotą. Tuo tarpu sausumoje tenka medžioti perdirbtą plastiką, kurį būtų galima panaudoti aplinkai draugiškiems siurbliams. Tai rodo, jog būtina pakeisti pasaulio plastiko karmą“, – sako Cecilia Nord, „Electrolux“ viceprezidentė namų priežiūros prietaisų darnaus vystymo reikalams. 

Pasak jos, reikalas yra pernelyg svarbus, kad būtų laukiama, kol jį išspręs politikai. „Kompanijos, vartotojai ir politikai yra vienodai atsakingi už situaciją.

C.Nord teigimu, vienintelis barjeras buities prietaisų gamyboje naudoti daugiau perdirbto plastiko yra nepakankama žaliavos pasiūla. Perdirbimo rinka šiuo metu įgyvendina daug tyrimų ir patobulinimų, tačiau subalansuojant pasiūlą ir paklausą, turi pasikeisti vartotojų požiūris ir pašalinamos perdirbimui trukdančios kliūtys.

Komentarai
Temos Plastikas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min