Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Varškės valgytojai vienijasi į galingą frontą, o cepelinų gerbėjai niršta

Humoro jausmo nestokojantys lietuviai netruko sureaguoti į šią savaitę vieno dienraščių pirmajame puslapyje pasirodžiusią publikaciją „Trokšti išgirsti „Antį“? Greit atiduok varškę!“. Antradienį linksmai nusiteikę tautiečiai šiai temai plėtoti socialiniame tinkle „Facebook“ įkūrė Nacionalinę varškės valgytojų gynimo asociacijos grupę – „NVVGA“.
Grūdėtoji varškė
Grūdėtoji varškė / „Facebook“ grupės NVVGA nuotr.
Temos: 2 Varškė Ordinas

Įkvėpti laikraštyje aprašytos istorijos, kaip žurnalistė ir rašytoja Zita Čepaitė neteko grūdėtos varškės, norėdama patekti į nemokamą grupės „Antis“ koncertą, internautai sukūrė dešimtis juokingų vaizdelių ir sentencijų.

„Facebook“ užplūdo šmaikštūs Andy Warholo stiliaus varškės portretai, „sovietmečio“ plakatai, Holivudo aktorių nuotraukos ir juokingi fotomontažai. Dažname jų – ir žurnalistė Z.Čepaitė.

Kaip nurodo Nacionalinės varškės gynimo asociacijos respublikinis komitetas, šios grupės esmė – sustabdyti varškės valgytojų diskriminaciją ir kovoti už prigimtinę teisę nešiotis varškę su savimi visur ir visada.

Išties stulbina tai, jog nuo grupės sukūrimo antradienį nuolat ir itin sparčiai auga jos narių skaičius. Jų jau daugiau kaip 800 ir palaikytojų gretos vis auga.

Kleckas.lt montažas/Šmaikščiai apie varškę
Kleckas.lt montažas/Šmaikščiai apie varškę

Įsijautę į pasisekimo sulaukusį istorijos tęsinį, NVVGA nariai nė neketina sustoti ir užsimojo „varškę išleisti į platesnius vandenis“ – surengti varškės mitingą. Šis planuojamas ketvirtadienį, liepos 28-ąją 13 val. Vilniuje, Mokytojų namų kiemelyje.

Vieta pasirinkta ne atsitiktinai – būtent čia Z.Čepaitės laukė akistata su apsaugos darbuotojais, neleidusiais įsinešti varškės indelio. Taip nutiko todėl, kad į kiemelyje esančios kavinės „Vasaros terasa“ teritoriją neleidžiama neštis savo gėrimų ir maisto.

„Facebook“ grupės NVVGA nuotr./Montažas: Zitos Čepaitės varškė
Montažas: Zitos Čepaitės varškė

„Atėjo laikas pakovoti už savo teises! Atsineškit violetinių balionų, plakatų, žvakučių bei, žinoma, daug VARŠKĖS, kurią visi valgysime „Vasaros terasoje“!“ – ragina mitingo organizatoriai. Jie pateikia ir neva Meksikos revoliucionieriaus Emiliano Zapata mintį: „Geriau mirti stovint ir su varške rankose, nei gyventi parklupdytam be varškės.“

Susirūpino cepelinų garbintojai

„Facebook“ jau ilgiau kaip metus egzistuojantis „Cepelinų mėgėjų ordinas“ suskubo išreikšti nerimą dėl kylančios varškės mylėtojų įtakos. „Mieli slapto ir labai galingo cepelinų mėgėjų ordino nariai. Prasidėjo sunkūs laikai – populistai varškės mėgėjai baigia užteršti socialinių tinklų eterį, savo baltais pavidalais teplioja sienas, kelią visuotinį chaosą ir kitais būdais nieko gero nedaro. Turime išspręsti vieną sunkiausių mūsų klausimų, kuris galbūt nulems viso ordino likimą: Ar cepelinus su varške vis dar galime laikyti visaverčiais cepelinais?“ – klausiama tradicinio lietuviško maisto mylėtojų. Tiesa, šioje „labai slaptoje pasaulio valdovų organizacijoje“ tik 27 nariai, tad panašu, kad kylančios varškės imperijos jie kol kas nesugriaus.

O jūs, jei esate tikras varškės mylėtojas, įrodykite! Nepraleiskite progos paskanauti mėgstamo valgio bendraminčių būryje ketvirtadienį, 13 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje. 15min.lt. įspėja, kad mitingą reikėtų vertinti su sveiku humoro jausmu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais