TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vienatvės ir krizės akivaizdoje japonai nuomojasi draugus

Kačiukas
Photos.com / Kačiukas
Šaltinis: vakarai.us
0
A A

Kol pasaulis galvoja, kaip išsivaduoti iš ekonomikos krizės gniaužtų, kai kurių šalių gyventojai net neketina atsisakyti įprastų arba, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, keistų įpročių.

Pavyzdžiui, japonai taip pat skundžiasi, kad gyvenimas pasidarė sudėtingesnis, tačiau tai jų nė kiek neatbaido nuo be galo populiaraus šalyje laisvalaikio būdo, kuris taip ir vadinasi – išsinuomoti draugą.

Katė Lola, arba, kaip ją vadina japonai, kurių kalboje nėra garso „L“, Rora, yra tikra kavinės, nuomojančios draugus, pažiba. Klientai moka nemažus pinigus už galimybę paglostyti naminį gyvį, pažaisti su juo arba praleisti valandą malonioje murklio draugijoje. Žmonės tiesiog nori švelnumo – ateina, moka pinigus ir glosto katę. Nieko daugiau jiems ir nereikia.

Kartais, jei klientas įsimyli išsinuomotą draugą, galima kartu įsiamžinti. Už papildomą mokestį, savaime aišku. Lola užsimerkia, išsidrebia klientui ant kelių ir pozuoja, rašo „Reuters“.

Minėta persų veislės katė nėra vienintelė, kuri už pinigus linksmina ir suteikia džiaugsmo vienišiems bei švelnumo ištroškusiems klientams. Tokijuje yra pusantro šimto kavinių, kuriose galima pabendrauti su dresuotais naminiais gyvūnais. Specialiai paruošti katinai ir šunys yra meilūs ir paslaugūs. Jie dosniai dalija dėmesį klientui, kuris išsinuomoja valandai, dviem ar visai dienai.

Specialiai paruošti katinai ir šunys yra meilūs ir paslaugūs. Jie dosniai dalija dėmesį klientui, kuris išsinuomoja valandai, dviem ar visai dienai.

Paprastai populiaresnės yra katės. Ir renkasi jas vieniši vyrai. Tai visai nereiškia, kad kuoktelėjęs senyvas vyriškis ieško draugijos kačių būryje už pinigus. Kavinėje galima sutikti ir visai solidžiai atrodančių trisdešimtmečių. Tiesiog kai kurie vyrai taip vaduojasi nuo vienatvės sukelto streso ir pasikrauna teigiamų emocijų.

Vienas kalbintas nuolatinis šios kavinės lankytojas – nė trisdešimties neturintis bankininkas Yocuke. Jis gyvena vienas ir jaučiasi nelaimingas. Norėtų namuose turėti katę, tačiau dėl dažnų komandiruočių ir įtempto darbo grafiko tai neįmanoma. Tad kates nuomojanti kavinė vyrui yra tikras išsigelbėjimas.

Nors ši kavinė vadinama kačių kavine, joje galima išsinuomoti įvairių gyvūnų: klientų paslaugoms draugiški šunys, triušiukai, šeškai ir net įvairių rūšių vabalai.

Valanda kavinėje glostant katę arba žaidžiant su šešku kainuoja apie dešimt dolerių. Jei klientas nori pasiimti gyvūną namo, kaina gerokai šokteli.

Iš pradžių būtina sumokėti užstatą ir atitinkamą kainą už neįprastą draugą. Kačių, šunų ir vabalų įkainiai skiriasi. Darbuotojai detaliai išaiškina, kaip elgtis su gyvūnu, įduoda visą reikalingą medžiagą, maisto ir palinki gerai praleisti laiką.

Iš kavinės išėjusi jauna moteris Kaori vedėsi smagiai nusiteikusį labradorą. „Kai žiūriu jam į akis, man atrodo, kad tai mano šuo – toks savas ir atsidavęs. Tačiau kai grįžtu čia ir atiduodu jį kavinės savininkams bei matau, kaip „mano“ šuo pribėga prie kito kliento ir draugiškai vizgina uodegą, suprantu, jog tai tėra išsinuomotas draugas. Pasidaro liūdna“, – pasakoja moteris.

Tačiau vieniši žmonės ieško nekaltos draugijos už pinigus ne tik tarp gyvūnų. Tokijas yra tobulas pavyzdys, kaip paklausa gimdo pasiūlą. Vieniši vyrai dažnai išsirengia į pasimatymus su universitetų studentėmis. Pačios mokymosi įstaigos organizuoja tokius susitikimus universiteto teritorijoje esančiose kavinėse.

Už tam tikrą mokestį galima išsinuomoti merginą ir pasikalbėtii. Nieko daugiau. Jokių dviprasmiškų užuominų ar nepadorių pasiūlymų. Už vakarienę, žinoma, moka taip pat klientas.

Protingos ir galinčios palaikyti pokalbį jaunos japonės yra labai populiarios, nes beprotiškai skubančiame pasaulyje darbų nualintiems vyrams dažnai trūksta paprasčiausio bendravimo ir atviro pokalbio apie rūpesčius, kasdienybę, aktualijas.

Dar viena įdomybė – už pinigus net galima įsigyti giminaičių. Jei japonai ruošiasi iškelti vestuves, o artimieji mirę arba santykiai su jais pašliję, galima išsinuomoti profesionalius aktorius ir jie vaidins motiną arba tėvą. Per vestuves elgsis kaip tikri šeimos nariai, o per laidotuves verks ir net sakys graudžias kalbas.

Vienatvė Japonijoje yra labai paplitęs reiškinys. Šioje saloje žmonės yra kelis ar keliasdešimt kartų vienišesni nei Vakarų valstybių gyventojai. Ir net komunikacijų bei modernios technikos pripildyti namai neužpildo dvasinės tuštumos. Tuomet ir kyla noras išsinuomoti studentę arba katę. Tik paglostyti.

vakarai.us
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vienatvė
Parašykite atsiliepimą apie 15min