Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 4d. 19:28

Vienoje pasaulio vietoje šiandien ledo yra daugiau nei buvo prieš 10 metų

Karakorumo kalnynas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Karakorumo kalnynas

Newscientist.com rašo, kad Karakorumo kalnyno ledynas auga, o šį prieaugį parodė iš palydovų darytos nuotraukos.

Prancūzijoje esančiame Grenoblio universitete dirbanti Julie Gardelle atliko tyrimą, kuriame panaudojo iš palydovo darytas kalnų nuotraukas. Mokslininkė išsiaškino, kad Karakorumo ledynas kiekvienais metais padidėdavo maždaug 11 centimetrų sušalusio vandens sluoksniu.

Dauguma pasaulio ledynų tirpsta, tačiau kodėl Karakorumo ledynas didėja – nėra aišku. J.Gardelle BBC tvirtino, kad neįsivaizduoja, kodėl šis ledynas didėja.

„Mes iš tikrųjų nežinome priežasties. Manome, kad ledyno didėjimą įtakoja specifinis regiono klimatas. Tačiau tai yra tik spėjimas“, – sakė mokslininkė.

Karakorumo ledynų tyrimo rezultatai labai skiriasi nuo vasario mėnesį publikuotų kito tyrimo rezultatų apie šalia esantį Himalajų kalnyno ledyną. Šis tyrimas atskleidė, kad Himalajų ledynas tirpsta, tačiau nei taip greitai, kaip buvo manyta iki šiol.

15min.lt rašė, kad tyrimai rodo, jog vidutinė oro temperatūra pasaulyje per pastaruosius 15 metų ne kyla, o krinta žemyn, todėl pasaulį gali sukaustyti mažasis ledynmetis. Iki šiol mokslininkai labiau baiminosi klimato atšilimo, tačiau dabar atrodo, kad šilumą gali pakeisti stingdantis šaltis

Tokią klimato kaitą fiksuoja 30 tūkst. temperatūros matavimo stočių visame pasaulyje. Skaičiai rodo, kad oro temperatūra pasaulyje ėmė kristi nuo 1997 m.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min