TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus mažojo teatro „Mistras“ – tarptautinio Baltijos teatrų festivalio laureatas

Spektaklio „Mistras“ repeticija
Martyno Siruso/adfoto.lt nuotr. / Spektaklio „Mistras“ repeticija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar Panevėžyje pasibaigusio tarptautinio Baltijos teatrų festivalio žiuri sprendimu, Rimo Tumino spektaklis „Mistras“ apdovanotas net keturiais prizais: už režisūrą, geriausia aktore pripažinta Celinos vaidmenį sukūrusi Gintarė Latvėnaitė, geriausiu aktoriumi – Jokūbas Bareikis, suvaidinęs Adomą Mickevičių, geriausiu nepagrindinio vaidmens atlikėju – Leonardas Pobedonoscevas. Be to, dramaturgas Marius Ivaškevičius apdovanotas už geriausią pjesę.

Festivalyje taip pat dalyvavo pagal nacionalinę medžiagą sukurti spektakliai iš Latvijos ir Estijos. Vilniaus mažasis teatras jau yra dalyvavęs šiame festivalyje, kuris kiekvienais metais rengiamas vienoje iš trijų Baltijos valstybių. 2005 m. Rygoje vykusio festivalio favoritu ir nugalėtoju tapo „Madagaskaras“.

Vilniaus mažojo teatro „Mistru“, nepaisant dramaturginės medžiagos ir teatrinės kalbos kontroversiškumo, aktyviai domisi užsienio – pirmiausia Lenkijos ir Rusijos – spauda bei festivaliai.

Praėjusią savaitę Vilniaus mažasis teatras dalyvavo kitame tarptautiniame festivalyje: Sankt Peterburge vykusiame jubiliejiniame „Baltijskij dom“, sausakimšoje salėje, buvo parodytas Rimo Tumino „Maskaradas“. Šis festivalis savo programą, sudarytą iš ryškiausių  per dvidešimt metų „Balstijskij dom“ scenoje parodytų rusų ir užsienio spektaklių, šiemet buvo pavadinęs „Išrinktieji“. Festivaliui pasibaigus, Rimas Tuminas sulaukė jo vadovo Sergejaus Šubo pasiūlymo 2011-aisiais Sankt Peterburge pristatyti visą Vilniaus mažojo teatro ir Maskvos J. Vachtangovo teatro vadovo kūrybą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min