Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijoje galbūt rastas žinomos revoliucionierės Luxembourg kūnas

Šaltinis: BNS
0
A A

Vokiečių patologoanatomas teigia, kad vienas neatpažintas kūnas, rastas Berlyno ligoninės medicinos istorijos rūsyje, gali būti žinomos revoliucionierės Rosos Luxembourg.

Berlyno klinikos „Charite“ Teismo medicinos instituto vadovas Michaelis Tsokosas interviu savaitraščiui „Der Spiegel“ papasakojo, kad lavonas be galvos ir galūnių „stulbinamai primena“ garsiąją komunistę.

1919 metais 47-erių R.Luxembourg nužudė dešiniosios pakraipos sukarintų formuočių kariai, o jos kūnas buvo įmestas į sostinės Landvero kanalą.

Po kelių mėnesių kūnas, kuris, kaip manoma, buvo revoliucionierės, atgulė amžino poilsio Berlyno Frydrichsfeldės kapinėse. Nuo to laiko „Raudonosios Rosos“ kapas tapo komunistų ir feminisčių iš viso pasaulio lankoma vieta.

M.Tsokosas atkreipia dėmesį į kai kuriuos neatitikimus, nustatytus per kūno iš R.Luxembourg kapo ekshumaciją, kurią atliko jo pirmtakas.

Jo teigimu, gydytojai, atlikę skrodimą, nė žodžiu neužsiminė apie klubo išnirimą ir skirtingą kojų ilgį, dėl ko R.Luxembourg visą gyvenimą šlubčiojo.

Be to, kūne nebuvo nei šautuvo buožės, kuria, kaip žinoma, R.Luxembourg buvo mušama per galvą, nei kulkos, nuo kurios ji žuvo, žymių.

Todėl M.Tsokosas nutarė atlikti įtartino lavono kompiuterinę tomografiją.

Tyrimų duomenys patalogoanatomą nustebino. Jie parodė, kad tai vandenyje buvusios 40-50 metų moters, kuri sirgo osteoartroze ir kurios kojos buvo skirtingo ilgio, kūnas.

Kodėl nėra galūnių, pasak M.Tsokoso, galima paaiškinti tuo, kad prieš įmetant R.Luxembourg kūną į kanalą, prie jos rankų ir kojų galėjo būti pririšti kokie nors sunkūs daiktai, ir kai vanduo užšalo, jos galėjo atitrūkti.

Kaip pažymėjo M.Tsokosas, gandai, kad R.Luxembourg palaikai yra klinikoje „Charite“ sklandė daug metų.

Jis pamėgino surasti DNR pavyzdžių, kad galėtų juos palyginti su rasto kūno audiniais, bet ant laiškų, kuriuos išsiuntė R.Luxembourg, ženkliukų nepavyko surasti jos seilių pėdsakų, todėl dabar jis tikisi surasti ką nors iš drabužių, kuriais vilkėjo revoliucionierė.

Pasak jo, šiems tikslams tiktų koks nors galvos apdangalas, ten galėjo likti jos plaukų.

Pasak R.Luxembourg fondo atstovo Murato Cakiros, visiškai akivaizdu, jog „to meto valdžia padarė viską, kad kūnas dingtų.“

„Tačiau tas faktas, kad jos kūnas galbūt 90 metų išgulėjo ligoninėje, mus kelia didelį susirūpinimą. Mes tikimės kuo greičiau išsiaiškinti, kieno tai palaikai. Kad ir kieno būtų, jie turi ilsėtis ramybėje“, – pridūrė jis.

Ištirti kūną, palaidotą Berlyne, neįmanoma, nes nacių valdymo metais kapas buvo išniekintas ir palaikai iš jo buvo paimti.

Tačiau, pasak M.Cakiro, net jeigu kūnas bus atpažintas, tai neturės jokios įtakos R.Luxembourg palikimui.

„Visas pasaulis žino, kad ji buvo pažangių pažiūrų revoliucionierė – kasmet jos kapą aplanko milijonai žmonių – ir ji visada liks tokia, nepriklausomai nuo to, kur ilsisi jos kūnas“, – mano jis.

 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min