TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VU Sveikatos ir sporto centro pastatas – iššūkis gatvės menininkams

Festivalio metu sukurtas darbas
Igno Falkausko nuotr. / Festivalio „Vilnius Street Art“ metu sukurtas darbas ant buvusios „Lietuvos“ kino teatro prieš metus
Šaltinis: 15min
0
A A

Rugsėjo pirmoji pusė Vilniuje ir vėl bus paženklinta jau antrojo tarptautinio festivalio „Vilnius Street Art“ spalvomis. Šiemet organizatoriai ne tik pristatys kviestinius menininkus iš užsienio ir Lietuvos, bet ir kviečia gatvės menininkus prisistatyti pačius: iki birželio 30 d. tebelaukiama menininkų idėjų, kaip galima išpiešti Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro pastatą (Saulėtekio al. 2, Vilnius).

Festivalio „Vilnius Street Art“ organizatoriai džiaugiasi jau sulaukę daugybės eskizinių pasiūlymų ir jų laukia dar visą savaitę.

„Užduotis išties nelengva – tai nėra tiesiog viena plokštuma, kurioje galima įkomponuoti beveik bet kokį piešinį. Užduotis reikalauja didelio išradingumo, todėl kiekvienas gautas laiškas su eskizu yra intriga – ką menininkas sumąstė? Iš visų įdomių pasiūlymų, deja, teks išrinkti tik vieną, kurį autorius įgyvendins. Tačiau kvietimas siųsti eskizus turi ir kitą tikslą. Norėtume juos viešai eksponuoti ir taip parodyti įvairius menininkų pasiūlymus pastatui atsinaujinti. Be to, tokiu būdu turime galimybę susipažinti su jaunais, tik pradedančiais ar mūsų dar nepastebėtais įdomiais menininkais, kuriuos galbūt pakviesime dalyvauti ateinančiuose festivaliuose ar prisijungti prie kitų gatvės meno projektų“, – apie konkurso tikslus kalbėjo festivalio organizatorė Ūla Ambrasaitė.

„Įsukus iš Nemenčinės plento į Saulėtekio alėją, kairėje pusėje akys net neužkliūna už neįdomių didelio pastato sienų. Nelabai ir įtartum, kad už šių sienų gyvenimas gerokai spalvingesnis, negu išorinis vaizdas, nes čia – Vilniaus universiteto sveikatos ir sporto centras. Čia verda aistros krepšinio ar tinklinio rungtynėse, lydint garsiai muzikai liejamas prakaitas treniruoklių salėje, vyksta energingos aerobikos treniruotės ir daug kitų gyvų veiklų. Be to, šis pastatas – lyg vartai į beveik niekad nemiegantį studentų miestelį. Taigi, jau senokai vis pasvarstydavom – ką galėtume padaryti, kad pastato išvaizda labiau atspindėtų ir sportišką, ir studentišką dvasią? Vilniuje ir kituose miestuose (ypač Rygoje) matyti sužavėję gatvės meno pavyzdžiai dar labiau sustiprino mintį – būtent ši jaunatviška meno forma galėtų seną mūsų pastatą neatpažįstamai pakeisti į gera“, – mintimis dalijasi VU Sporto ir sveikatos centro direktorė Ramunė Žilinskienė.

Iki pat birželio 30 d. menininkai yra kviečiami teikti kontekstualius eskizus, mezgančius kūrybišką dialogą tiek su pastato architektūra – jo formomis, tūriais, stilistika, – tiek atliepiančius jo paskirtį – universiteto sporto centras. Nugalėtojai, išrinkti festivalio organizatorių ir VU atstovų bendromis pajėgomis, taps šių metų festivalio „Vilnius Street Art“ programos dalimi, jiems bus sudarytos sąlygos įgyvendinti savo kūrinį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min