Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 7d. 16:46

Žaislų banke sukauptos mažųjų palangiškių dovanos – jau pakeliui į naujus namus

Palangiškiai noriai aukojo žaislų bankui
J.Vanagės nuotr. / Palangiškiai noriai aukojo žaislų bankui
Mažųjų palangiškų kalėdiniu laikotarpiu į Žaislų banką suneštos dovanos likimo nuskriaustiems bendraamžiams jau iškeliavo pas vaikus – padovanoti žaislai perduoti Maisto banko Klaipėdos skyriui, kurio darbuotojai pasirūpins, kad jie patektų vaikams, kurių Kalėdos nebuvo turtingos dovanų.

Palangoje antrąją Kalėdų dieną duris atvėręs Žaislų bankas – tradicinė gerumo akcija, prie kurios kalėdiniu laikotarpiu kasmet prisijungia vis daugiau kurorto gyventojų. Šiemetinė akcija nebuvo išimtis – Žaislų banko idėja sulaukė itin didelio mažųjų palangiškių susidomėjimo bei palaikymo. Tai akivaizdu, nes  naujus bei savo jau „išaugtus“ žaislus vaikai dovanojo itin dosniai. 

Vaikų savo bendraamžiams padovanotų žaislų kiekis jau pirmąją Žaislų banko veikimo dieną pranoko organizatorių lūkesčius, o šiandien – maloniai nustebimo „Maisto banko“ Klaipėdos skyriaus atstovus, kuriems perduotos mažųjų palangiškių dovanos. 

Beje, nespėjusieji atnešti dovanų į Žaislų banką, mažieji kurorto gyventojai jas nešė į bažnyčią – dvasininkai kone kasdien prie bažnyčios, raštines durų atrasdavo mažųjų paliktų žaislų.

„Palanga neabejotinai tampa šeimų miestu – kurortu, į kurį tėvai su vaikais atvyksta ne tik atostogauti bei pramogauti, bet ir dalintis gerumu“, – įsitikinęs Palangos parapijos klebonas Marius Venskus. 

Pasak klebono, jau ir anksčiau, kuomet Palangoje neveikdavo Žaislų bankas, prieš kiekvienas Kalėdas būdavo šeimų, kurios pasirūpindavo likimo nuskriaustų mažųjų dovanomis – atnešdavo ne tik saviems vaikams nebereikalingus, bet ir naujus žaislus. „Tačiau paskutinius keletą metų į tokį vaikų auklėjimą, mokydamas dalintis, įsijungė ir miestas, ir tai yra labai sveikintina. Džiugu, jog šis kvietimas pasiekė ne tik palangiškius, bet ir kitų miestų gyventojus – tikrai žinau, kad dovanas mažiesiems sunešė ne tik kurorto gyventojai. Juk dovanojimas yra didžiulė šventė“, – kalbėjo M. Venskus. 

Pasak mažųjų palangiškių dovanas bendraamžiams priėmusios Maisto banko Klaipėdos regiono projektų vadovės Loretos Danupienės, žaislai vaikams visuomet yra svarbūs. „Yra mažylių, kurie jų turi per daug, tačiau dalis yra ir tokių, kurie žaislais tikrai nėra lepinami. Būtent tokius mažylius ir pradžiugins palangiškių dovanos“, – sakė L. Danupienė. 

Jau trečius metus iš eilės kalėdiniu laikotarpiu Palangoje duris atveriantis Žaislų bankas pirmiausia skirtas priminti visiems vaikams, kaip malonu yra daryti gerus darbus, rūpintis kitais bei kaip svarbu visuomet prisiminti tuos, kuriems gyvenime trūksta laimės, šilumos ir dėmesio.

Todėl kasmet kalėdiniu laikotarpiu mažieji raginami pasidalinti gerumu su likimo nuskriaustais bendraamžiais, kurių šventės nėra tokios turtingos dovanų. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min