Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žiežmarietis – ne marsietis. 10 dalykų, paaiškinančių, kas jis?

Žiežmariai iš paukščio skrydžio
Žiežmariai iš paukščio skrydžio
Šaltinis: 15min
0
A A

Žiežmariai – tai miestelis Kaišiadorių rajone, 6 km į pietus nuo Kaišiadorių, piečiau magistralės A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda. Miestelis turi seniūnijos statusą, jame gyvena 3,5 tūkst. žmonių. Tiek žinių suteikia Vikipedija. Sausoka. Todėl siūlome susipažinti artimiau.

1. Esi iš Varputėnų, bet sakai, kad iš Kuršėnų. Gyvenai Meilūnuose, bet aiškini, kad atvykai iš Biržų. Nes taip paprasčiau. Tačiau, jei esi tikras žiežmarietis, niekada kaip orientyro nenurodysi didesnio artimiausio miesto Kaišiadorių – negi yra nežinančių magistralėje tarp Vilniaus ir Kauno plytinčio miestelio?! Tamsuoliams paaiškini, kad tai – miestelis, kuris turi tokį patį televizijos retransliacijos bokštą kaip Vievyje.

2. Tikras žiežmarietis nuoširdžiai apsidžiaugs prekybos centre „Ozas“ išvydęs floristikos oazę „Žiežmarių gėlės“.

Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr./Kauno botanikos sode – kardelių ir jurginų paroda
Sauliaus Tvirbuto/15min.lt nuotr.

3. Tikras žiežmarietis įsitikinęs, kad nekilnojamojo turto vertė miestelyje augs, ypač kai Vilnius ir Kaunas susijungs, o Žiežmariai taps dvipolio centru.

4. Žiežmariai – tai taškas, nuo Vilniaus nutolęs apie 60 km, nuo Kauno – apie 30 km. Dislokacijos vieta tokia patogi, kad abu miestai ranka pasiekiami. Tačiau tikrą žiežmarietį dažniau sutiksi „Megoje“, Kauno „Akropolyje“ ar miestelyje „Urmas“ nei Gariūnuose ar kitoje sostinės parduotuvėje.

Sauliaus Žiūros/BFL nuotr./Prekybos ir laisvalaikio centras „Mega“
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr.

5. Tikras žiežmarietis žino, kad gyvena žydiškame miestelyje.

Žino ir tai, kad beveik visi Žiežmarių geto, Kaišiadorių ir Žaslių žydai, bei atvežti iš kitur, buvo sušaudyti 1941 m. rugpjūtį Strošiūnų šile. Tikras žiežmarietis nesigins gyvenantis žydšaudžių miestelyje, tačiau visada pabrėš, kad nė vienas žiežmarietis nė pirštu neprisilietė prie žydų turto – jį išgrobė aplinkinių valsčių gyventojai.

Sinagoga
Žiežmarių sinagoga

6. Tęsiant žydų temą, tikras žiežmarietis, bičiuliams suorganizavęs ekskursiją po gimtą kraštą, būtinai nuves prie griūvančio pastato – buvusios žydų sinagogos ir paminės, kad tai – viena iš keturiolikos Lietuvoje išlikusių medinių sinagogų. Tačiau svarbiausia, kad tikras žiežmarietis žino, jog sinagogos prieigose pajutusi sujudimą, žvangindama raktais iš kažkur atbėgs kažkokia moteriškė, kuri leis kyštelti nosį į maldos namų vidų.     

7. Tikras žiežmarietis žinos, kad ieškant baliaus reikia eiti prie „kontoros“ arba laisvės statulos miestelio centre. Apie tai net kuriamos dainos!

VIDEO: Daina apie Žiežmarius

8. Nors nuo sprendimo praėjo daugiau nei dešimtmetis, tikras žiežmarietis vis dar apgailestauja, kad magistralėje buvo panaikintas apsisukimas, leidęs sutrumpinti kelią namo. Dabar važiuojant iš Vilniaus pusės į miestelį pateksi tik per viaduką, o tai – keli papildomi kilometrai.    

Sprendimas panaikinti apsisukimą buvo priimtas po to, kai 2002 metų rugsėjo 30 dieną Seimo kanceliarijos Transporto skyriaus vairuotojo Sauliaus Mazolio vairuojamas tarnybinis automobilis „Audi 100” kelyje Vilnius-Kaunas, ties Žiežmariais, atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiavusio vilkiko „Iveco” puspriekabę. Ant galinės sėdynės sėdėjęs Seimo narys Rimantas Ruzas po automobilio susidūrimo galva trenkėsi į metalines kėbulo konstrukcijas ir patyrė sunkią galvos smegenų traumą. Po savaitės jis mirė nuo patirtų sužalojimų.

Žiežmariai
Žiežmariai

9. Tikram žiežmariečiui pastatyti antrą Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios bokštą, net ne sugriautą, o tiesiog nespėtą iškelti dėl užėjusio karo, tikrai nėra taip svarbu kaip bažnyčios klebonui.    

10. Tikras žiežmarietis, jau net dešimtmetį gyvenantis Vilniuje, vasarą lėkdamas prie jūros būtinai stabtels užkandinėje ties Žiežmariais. Nusipirks kebabą. Aišku, nusivils juo, bet kitąkart vis tiek vėl darys tą patį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Holokaustas
Parašykite atsiliepimą apie 15min