Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žuvinto rezervate jau klykauja pirmosios gervės, čirendami parskrenda dirviniai vieversiai

Vieversys
Vieversys
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaip pasakojo Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis, vasario antroji pusė Dzūkijoje netikėtai tapo visiškai pavasariška. Prieš kelias dienas lietus nuplovė negausaus sniego likučius, o dabar kur bepažvelgsi – ankstyvo pavasario ženklai.

Diena pailgėjo. Naktimis tik lengvai pašąla, todėl sujudo augalai: Žuvinto pakrančių karklų krūmus papuošė išsprogę pūkuoti pumpurai, Buktos miške savaitgalį jau žydėjo žibuoklės. Net nenorintiems eiti į gamtą matyti, kaip pavasaris beldžiasi iš žemės: pasirodė narcizų, tulpių, kitokių augalų daigai. Prieš savaitę aviliuose atkuto bitės.

Pasak A.Pranaičio, pirmadienį priešpiet Žuvinto rezervate jau čireno migruojantys vieversiai. Šįsyk jų buvo kelios dešimtys.

Tą pačią dieną Žuvintą pabudino ir gervių klyksmas – dvi poros paukščių suko ratus virš  pelkės karklynų, o paežerės pievose pastebėti pirmi varnėnų pulkeliai. Tik pempė kažkur užtruko.

Tą pačią dieną Žuvintą pabudino ir gervių klyksmas – dvi poros paukščių suko ratus virš  pelkės karklynų, o paežerės pievose pastebėti pirmi varnėnų pulkeliai.

Dar anksčiau, vasario 11 d., Žuvinte pasirodė pirmos pilkosios žąsys. Joms dabar yra tinkamų vietų ir pasiganyti, ir paplaukioti – atitirpo ežero pakraščiai, įtekančios į Žuvintą Bambenos upelės deltoje žioji properšos.

Išskirtinai ankstyvas pavasaris Žuvinte skubina gamtotvarkos darbus. Trumpa besniegė žiema vasario pradžioje gamtotvarkininkams leido prižiūrėti pelkes net tose vietose, kur vasarą sunkiai pateksi su technika.

Nendrių ir krūmų kirtėjai dabar lenktyniauja su laiku, nes kasdien nyksta ledo danga, o parskridusiems sparnuočiams jau irgi reikės ramybės jų namuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min