Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žydų kapinėse bus įrengtas apšvietimas

Žydų kapinės
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Žydų kapinės
Šaltinis: 15min
0
A A

Greta Radvilėnų plento esančiose senosiose žydų kapinėse planuojama atstatyti apšvietimo liniją, kuri apšvies centrinį įėjimą. Apšvietimo įrengimo darbus planuojama pradėti artimiausiu metu.

Pasak Kauno žydų bendruomenės pirmininko Gerco Žako, Kauno miesto savivaldybė ženkliai prisideda prie žydų amžinojo poilsio vietų priežiūros.

„Pokyčiai, susiję su žydų kapinių tvarkymu ir priežiūra, eina tik į gerą pusę. Rūpinamasi tiek veikiančiomis žydų kapinėmis Aleksote, tiek ir senosiomis. Kapinės pastoviai tvarkomos, išpjaunami nereikalingi medžiai, krūmynai, teritorija nuolat šienaujama ir prižiūrima, – pabrėžė Kauno žydų bendruomenės pirmininkas G. Žakas. – Noriu padėkoti Kauno merui, kuris visuomet atsižvelgia į mūsų  prašymus ir, kai tik gali, dalyvauja mūsų renginiuose.“

Pokyčiai, susiję su žydų kapinių tvarkymu ir priežiūra, eina tik į gerą pusę. Rūpinamasi tiek veikiančiomis žydų kapinėmis Aleksote, tiek ir senosiomis. 

„Žydų bendruomenės prašymu H. ir O. Minkovskių gatvėje veikiančiose žydų kapinėse šiemet buvo išlyginta dauba, kurioje ateityje numatoma laidoti žydų tautybės mirusiuosius. Kalnų ir Vaidoto gatvėse esančiose jau nebeveikiančiose žydų kapinėse nušienauta teritorija, sutvarkyta kapinių aplinka. Senosiose Žaliakalnio žydų kapinėse šalinami dideli brūzgynai, nereikalingi medžiai, iš esmės tvarkomas visas kapinių plotas“, – teigė savivaldybės įmonės „Kapinių priežiūra“ vadovas Algirdas Verbickas.

Šiuo metu Kaune veikia tik Aleksote, H. ir O. Minkovskių gatvėje, esančios žydų kapinės. Likusios trejos – Žaliakalnio, Vilijampolės ir Panemunės – kapinės yra uždarytos, joms suteiktas istorijos ir kultūros paminklo statusas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min