Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Baltijos maisto ir gėrimų mugė: tai, ko nerasite prekybos centruose

Gardi akimirka
Parodos organizatorių nuotr. / Gardi akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Unikalių receptūrų kava be priedų ir geriausi Lietuvos baristos, vynas iš Makedonijos, Ispanijos, Italijos, kurio dar nėra parduotuvių lentynose, alus iš mažųjų Lietuvos bravorų, rečiausios makaronų, alyvuogių, acto, aliejaus rūšys, žuvys, jūros gėrybės, strutiena ir kiti delikatesai, prieskoniai – sąrašą, kas laukia lankytojo Baltijos maisto ir gėrimų mugėje BAF, būtų galima tęsti. Bet centrine vieta maisto gaminimu besidomintiesiems čia taps Virtuvės studija.

Kaip teigia parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė, joje patiekalus gamins ir žiniomis dalinsis parodos dalyviai, restoranų šefai. „Pirmą kartą turėsime progą išvysti garsaus italų virtuvės šefo Rocco Iannone pasirodymą. Tokio lygio žvaigždė čia svečiuosis pirmą kartą. Rocco Iannone yra iškovojęs „Geriausio jaunojo metų virėjo“ Ialijoje titulą ir „Geriausio jaunojo virėjo Europoje“ apdovanojimą. Jo meistriškumas ir itališkos virtuvės tradicijų išmanymas įvertintas Michelin žvaigždute“, – pasakoja L. Dirsienė.

Mugėje Rocco Iannone gamins autentiškus nacionalinius italų patiekalus: ravioli, koldūnus, tiramisu, baklažanus, įdarytus vištienos suktinukus, pyragą su šokoladu bei migdolais ir kt. Jo pasirodymai vyks lapkričio 8 d., ketvirtadienį, 12-13 val., lapkričio 9 d., penktadienį, 13.30-14.30 val.

Viena iš daugelio mugės naujienų – maisto gaminimu ir naujais receptais besidominčių kulinarinių tinklaraštininkų konkursas „Mano gardžiausias rudens pyragas“.

Viena iš daugelio mugės naujienų – maisto gaminimu ir naujais receptais besidominčių kulinarinių tinklaraštininkų konkursas „Mano gardžiausias rudens pyragas“. Virtuvės studijoje jie gamins, vertins, diskutuos. „Renginio metu dalyviai gaus progą pademonstruoti savo gebėjimus profesionaliai įrengtoje kulinarinėje erdvėje ir neribojant fantazijos gaminti iš aukščiausios kokybės produktų. Trijų geriausių, t.y. originaliausių, skaniausių ir stilingiausiai pateiktų konkursinių pyragų autoriai bus apdovanoti  naujausiu „Electrolux“ plaktuvu „Ultramix Pro“, tačiau neliks nė vieno nuskriausto – kiekvienas kulinarinių varžytuvių dalyvis namo parsiveš turtingą krepšelį“, – dalinasi naujienomis L. Dirsienė.

Makaronus gamins specialiai atvykęs virėjas iš Italijos

Virtuvės studijoje veiksmas vyks nuolat: bus gaminami makaronai, žuvies patiekalai ir kiti skanėstai.

Aukščiausios kokybės maisto produktus ir gėrimus iš Italijos pristatanti įmonė „LUX Food&Drinks“gamins La Pasta di Aldo makaronus. Tai naminiai, rankų darbo makaronai iš Marche regiono, Monte San Giusto kaimelio. Jų sudėtyje yra net 32% kiaušinių, o unikalūs jie tuo, kad pagaminti kabinami ant specialių pakabų ir lėtai, natūraliai džiovinami ore. Tai vieni geriausių Italijos makaronų, kurių sunku rasti net pačioje jų tėvynėje. Jų gaminti specialiai iš šios šalies atvyksta virėjas, kuris kiekvienai šių makaronų rūšiai pritaikys tinkamus padažus, mokys virimo ir padažų gaminimo subtilybių.

Viena didžiausių grūdų perdirbimo ir makaronų gamybos įmonių Baltijos šalyse Latvijos bendrovė „Dobelė“ Virtuvės studijoje kasdien gamins patiekalus iš kietagrūdžių makaronų. Šiuos makaronus pagal naujausias technologijas gamina pati „Dobelė“.

Įvairius patiekalus iš žuvies ir jūros gėrybių gamins bendrovės „Euribija“ meistrai. Bendrovė atstovauja Islandijos žuvies įmonę.Visa jų siūloma žuvis gaudoma švariose ir neužterštose vaandenyno gelmėse prie Islandijos ir Škotijos krantų.

Mugėje kvepės tikra kava

Kita mugės traukos vieta – Kavos arena. Joje savo žiniomis ir aistra kavai dalinsis geriausi Lietuvos baristos. Čia bus galima paragauti tikros kavos be cukraus ir kitų priedų, susipažinti su įvairiomis jos rūšimis, čia vyks degustacijos ir Kavos kokteilių čempionatas, o Lietuvos kavos ruošimo čempionas IKI barista Domas Ivonis atskleis ne vieną geros kavos ruošimo paslaptį. Vis dėlto, pasak baristos, geros kavos neparuoši, jei pati kava bus prasta, nesvarbu, kokių gudrybių imsiesi.

Kavos arenoje savo žiniomis ir aistra kavai dalinsis geriausi Lietuvos baristos.

D. Ivonis kasdien lankytojams demonstruos įvairius kavos ruošimo būdus. Čia bus galima sužinoti, kokią kavą ir kaip ruošia prancūziškos kavinukės, kokią kavą galima paruošti kavos aparatais ar AeroPress, Kona  būdais. „Pristatysime tris IKI GOURMET  kavos rūšis – 100% arabiką iš Brazilijos, Indijos ir Gvatemalos. Kiekviena iš šių kavų viena nuo kitos skiriasi savo skonio savybėmis ir jos bus skrudinamos taip, kad geriausiai atsiskleistų jų savitumas ir aromatas“, –  sako barista.

Geros kavos  netrūks ir dalyvių stenduose. Štai bendrovės „Kavos bankas“ stende bus galima užtikti ir ypač retų, brangių kavos rūšių, pavyzdžiui, Rūko arba Jamaikos Mėlynojo kalno kavos, kurios pupelės, gaubiamos kalnų rūko, bręsta lėčiau ir įgauna išskirtinį skonį. Arba Indonesia Luwak kavos, laikomos brangiausia pasaulyje, kurios gamyboje dalyvauja ir voverinių šeimos gyvūnėlis Luvakas, o jos perdirbimas vyksta mažuose kaimeliuose rankiniu būdu. Bendrovės „Šviežia kava“ stende bus galima gauti puikios Kenya Mugaga ir Ethiopia Konga kavos, kurios kaina įkandama daugeliui.

Dar neragauti vynai

Besidomintiems vynais vertės užsukti į Vyno kampą, kuriame bus pristatomi vynai iš Makedonijos, Ispanijos, Vokietijos, Ukrainos, Italijos. Šių vynų dar nėra mūsų parduotuvių lentynose.

„LUX Food&Drinks“ bendrovė pristatys prestižinius itališkus vynus iš Marco Felluga, Michele Chiarlo, Provenza vyninių. Vynų gerbėjus turtų sudominti  gamintojas „Ca‘del Bosco“, nes tai, kas kadaise tebuvo namelis iš kaštono medienos, tapo viena novatoriškiausių vyninių Italijoje. Michele Chiarlo gamina puikius Barolo, Barbaresco, Gavi di Gavi, Moscato d‘Asti, Albarossa Monferrato, Nebiolo d‘Alba, Barbera d‘Asti, Barolo Chinato ir kitus vynus.  Marco Felluga vynai iš Friuli taip pat ypatingi  – šios vynuogių augintojų ir vyndarių dinastijos kilmę galima atsekti beveik 100 metų atgal. Dar vienas žymus vyno gamintojas, kurį pristatys bendrovė „LUX Food&Drinks” – Provenza, įsikūręs Gardos ežero srityje, pačioje Luganos DOC vyno gamybos širdyje. Tai vienas svarbiausių vyno gamintojų šiame regione, kasmet paduodantis daugiau nei 1,2 mln. butelių.

Vyno kampe bus įrengta ir lounge zona, kurioje lankytojai galės ramiai prisėsti, paragauti juos sudominusių vynų ir pasikalbėti su vyno žinovais bei tiekėjais.

Senosios aludarystės tradicijos dar nepamirštos

Tuo bus galima įsitikinti Alaus juostoje, kur lankytojų lauks alus iš mūsų senąsias tradicijas puoselėjančių daryklų, alaus virimo procedūra ir nauji skoniai.

Alaus darykla „Rinkuškiai“ tęsia Biržų krašto aludarystės tradicijas ir mugėje pristato 7-8 alaus rūšis ir naują „Seno rūsio“ girą. Šioje darykloje naudojamas tik miežinis – šviesusis ir karamelinis salyklas arba keleto miežinių salyklų deriniai. Kartieji ir aromatiniai apyniai perkami iš garsaus šia produkcija Vokietijos Hallertau regiono. Darykla lankytojus supažindins ir su Rinkuškių „Alaus kelio“ restoranu, kuriame rengiamos alaus degustacijos, edukacinės programos, pažintinės ekskursijos, pamėgtos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio turistų. Per metus čia apsilanko per 10 tūkstančių žmonių. Šiemet šis projektas buvo apdovanotas LR ūkio ministerijos nominacija „Lietuvą garsinantis turizmo projektas“.

Kita Biržų krašto senąsias aludarystės tradicijas puoselėjanti bendrovė „Biržų alus“. Tai – viena iš seniausių alaus daryklų Lietuvoje, įkurta dar 1686 m. Brandenburgo markgrafienės Liudvikos Karolinos Radvilaitės nurodymu. Tęsdama senovines tradicijas, tobulindama receptūras ir taikydama naujausias technologijas, darykla gamina įvaiaus skonio brandų alų, kuris nokinamas šaltuose senoviniuose rūsiuose. Darykloje atrastas ir rekonstruotas senovinis alaus rūsys, kurį dabar galima pamatyti ekskursijų po daryklą metu. Parodoje bendrovė pristatys populiariausias savo alaus rūšis: šviesųjį „Miežinį premium“, tamsųjį „Didikų“, šviesųjį „Širvėnos“, šviesųjį „Aukštaičių“.

Savo geriausias alaus rūšis čia taip pat pristatys bendrovės „Butautų dvaro bravoras“,  „Gubernija“.

Pietų Italijos maisto tradicijos

Prekybos įmonių grupė „Consortiurm Salerno Trading“, jungianti 40 maisto produktų gamintojų iš įvairių Pietų Italijos regionų, parodoje supažindins su jų produktais ir rengs degustacijas. Bus galima paragauti „Caseificio De Fazio“ sūrių iš Kalabrijos regiono. Šie produktai yra pažymėti prekės ženklu „Silanes di Calabria“, kuriame pavaizduotas Kalabrijos Silos kalnų simbolis vilkas. Šiuo ženklu žymimi ne tik pieno produktai, bet ir dešros, aštrios ir ypač mėgstamos marinuotos daržovės, alyvuogės, aliejus, makaronai, medus. Šiuos produktus taip pat bus galima rasti „Consortiurm Salerno Trading“ stende.

Čia vyks ir kavos degustacija, kurios metu bus galima išbandyti „Biancaffe“ kavos pupeles ir kavos tabletes, „Espresso“ kavą, kuri yra labai senas tradicinis Pietų Italijos gėrimas. „Biancaffe“ bendrovė buvo įsteigta 1932 metais kaip nedidelė kavos skrudinimo įmonė, tačiau per pastaruosius 60 metų ji tapo šiuolaikišku pramonės kompleksu.

Lankytojai galės paragauti ir „Dolciaria Floria“ saldainių. Pietų Italijoje, Kampanijos regione įkurta „Dolciaria Floria“ bendrovė išskirtinius saldinius gamina pagal senovinius receptus. Jų gamybai naudojami Bario lazdynų, graikiniai riešutai, migdolai ir kitos aukščiausios kokybės žaliavos. Bendrovės asortimente galima rasti saldumynų iš migdolų tešlos, džiūvėsėlių su migdolais ir lazdynų riešutais, velykinius kiaušinius, mostaccioli, nugą.

Geriausi ispaniški produktai

Ispaniškų maisto produktų bus galima rasti bendrovės „Ispaniškas maistas“ stende. Čia bus pristatyti aukštos kokybės produktai, kurie ryškiai skiriasi nuo masinės industrinės gamybos produktų. Žinovų akį turėtų patraukti žaliosios Manzanilla, juodosios Aragono alyvuogės, paruoštos besilaikant visų naminės gamybos subtilybių, šalto spaudimo ypatingai tyras alyvuogių aliejus, gaunamas iš geriausios kokybės alyvuogių. Čia bus galima atrasti ir Ispanijos gastronominę vizitinę kortelę – tikrąjį Serrano chamono (vytinto kumpio) skonį. Šis kumpis gaminamas laikantis senovinių tradicijų ir sukauptos patirties.

Lietuvos gamintojų naujienos

Bendrovė „Rūta“ parodoje pristatys naują dražė seriją, kurią sudaro liofilizuotos braškės, mėlynės, obuoliai ir aktinidijos šokolade. Šiems saldainiams gaminti naudojamos uogos ir vaisiai, kurie apdoroti specialia džiovinimo šaltyje technologija – liofilizacija. Šaltyje džiovintose uogose ir vaisiuose išlieka nepakitusios vertingos sudėtinės dalys, išvaizda, skonis, kvapas, forma. Saldainiai „Aktinidijos su baltuoju šokoladu“ pagaminti pagal tarptautinį EURECA projektą, siekiant vartotojui pateikti produktą, kuris ne tik pagamintas pagal naujausias technologijas, yra maistingas ir sveikas, bet ir skanus.

Įvairūs gardumynai be konservantų bus pristatomi bendrovės „Gerovė“ stende. Čia bus galima rasti aviečių, vyšnių, juodųjų serbentų, agrastų uogienių, pagamintų pagal tradicines senąsias receptūras ir naudojant tik uogas bei cukrų. Uogieniems suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Įvairiausių delikatesų mėgėjai čia ras kelių rūšių užtepėlių. Baklažanų, saulėgrąžų, moliūgų ir alyvuogių, pievagrybių ir saulėje džiovintų pomidorų, salierų, tuno, figų, ančiuvių ir kt. produktų užtepėles palankiai įvertino vartotojai ir mielai tepa ant skrebučių, duonos lazdelių ir kt. Nemažiau dėmesio sulaukė ir bendrovės gaminami penkių rūšių pagardai, kurie tinka prie paukštienos, žvėrienos, jautienos, kiaulienos patiekalų bei įvairių sūrių. Pagardai gaminami iš agrastų, kivių, ananasų, spanguolių, kriaušių, džiovintų vaisių.

Pirmoji Lietuvoje žalio gyvo maisto bei „žaliosios“ virtuvės prietaisų parduotuvė „Žaliavalgis.lt“ parodoje rengs „žaliųjų“ kokteilių ruošimo pamokas, pristatys pasaulinių gamintojų „Vitamix“ ir „Tribest“ žaliojo maisto ruošimo prietaisus, „Salzburger“ grūdų malūnėlius miltams bei dribsniams malti. Sveiko maisto gerbėjai čia galės rasti platų žalio gurmaniško maisto asortimentą: saldumynų, nekeptos duonelės, traškučių, sėklų daiginimui, kanapių bei kokosų produktų. 

Paroda vyks lapkričio 8-11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO 3-oje salėje.

 

 

Temos Mugė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min