Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 7d. 12:02

Bergeno lietuvių bendruomenė šventė Mindaugo karūnavimo dieną

Lietuvos trispalvė buvo iškelta ir Bergene (Norvegija)
Kristinos Danienės nuotr. / Lietuvos trispalvė buvo iškelta ir Bergene (Norvegija)

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena buvo ypač šiltai paminėta lietaus mieste tarp septynių kalnų – Bergene (Norvegija).

Bergeno lietuvių bendruomenės meno ir kultūros renginių koordinatoriaus Kęstučio Kaupo iniciatyva liepos 6-oji tapo švente ne tik Bergeno lietuviams, bet ir miestelėnams bei gausiam turistų būriui.
 
Ta proga buvo pakviestas Tada Surkys su aitvarais. Planuota aitvarų pagalba iškelti milžiniško dydžio Lietuvos trispalvę – 400 kvadratinių metrų. Ši vėliava buvo pagaminta Lietuvos ambasados Ukrainoje užsakymu. Vėją Bergeno lietuviai gaudė iki pat himno giedojimo.
 
Renginyje lankėsi ir viešnia iš Lietuvos – solistė Skaidra Jančaitė. Ji su malonumu giedojo tautinę giesmę drauge su daugiau nei 50 lietuvių. Vos sugiedojus Tautišką giesmę palankus vėjas buvo sugautas ir į Bergeno padangę lėtai iškilo Lietuvos trispalvė, lydima daugiau nei 200 žmonių aplodismentais.
 
Šypsenos švytėjo norvegų, lietuvių ir turistų veiduose. Vėliava neliko nepastebėta vietinės žiniasklaidos – organizatoriai davė interviu nacionaliniam radijo kanalui bei laikraščiams.
 
Per dieną šventės dalyviai sulaukė daugybės klausimų iš norvegų bei kitos tautybės piliečių – kas tai yra, kieno čia vėliava. Tuo metu, kai didžiulė trispalvė jau plazdėjo padangėje – trys muzikantai leido susipažinti Bergenui su lietuvių dainom ir šokiais.
 
Smuiku griežė Rolandas Sereika, armonika – Gintautas Gabalis, gitara – Gintaras Sivilevičius.
 
Pagrindiniai renginio tikslai – garsinti Lietuvą, išdrįsti mylėti Lietuvą, būti lietuviu svečioje šalyje, pranešti vietiniams Lietuviams apie bendruomenės egzistavimą bei parodyti šviesesnę lietuvių pusę. Po įspūdingio reginio priėjo pasakyti ačiū ne tik lietuviai, bet ir norvegai.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Būk sumanus

Ar žinai?

Ar žinai?
Ar žinai?

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min