Dabar populiaru
Publikuota: 2011 kovo 29d. 15:49

Daugiašalį projektą „Keturi metų laikai Europoje“ vainikuoja vaikų piešinių paroda

„Bitės“
Parodos eksponatas / „Bitės“

Net dvejus metus Anglijoje, Belgijoje, Italijoje ir Lietuvoje gyvenantys vaikai visais pojūčiais ir potyriais išgyveno metų laikų kaitą, spalvas ir nuotaikas. Visus savo atradimus, įspūdžius bei gimusias svajones jie dovanoja mums kūrybinių darbų parodoje „Keturi metų laikai Europoje“.

Parodos atidarymas 2011 m. balandžio 1 d. 13 val. Paroda veiks 2011 m. balandžio 1-15 d. LR Seimo Europos informacijos biure. Įėjimas laisvas.

Projekto dalyvius subūrė idėja, kad ankstyvojo ugdymo laikotarpis yra palankus įgyvendinti aplinkosauginio švietimo tikslus, tai ir paskatino rengti daugiakultūrį projektą „Keturi metų laikai Europoje“.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai yra labai aktyvūs, juos džiugina visos veiklos organizuojamos gamtoje. Ugdytiniai natūraliai domisi pačiais įvairiausiais gamtos reiškiniais, gyvūnija, augalija, o galimybė tyrinėti ir atrasti yra esminė ugdant sąmoningą, kūrybišką asmenybę. Šis projektas, glaudžiai susietas su metų laikų kaita, taip pat siekia skatinti mokytojus, mokyklų vadovus įvertinti ugdymo(si) gamtoje naudą ugdytinių visapusiškam augimui ir sveikatingumui. Neabejojama, kad dalyviai, pasidalinę gerąja patirtimi su partneriais Europoje, išplėtė ugdymui(si) gamtoje organizuoti naudojamų metodų ir priemonių įvairovę bei paskatino organizuoti ugdomąsias veiklas gamtoje įvairiais metų laikais (pavyzdžiui, piešti ant sniego, išbandyti maisto gaminimą ant laužo, kurti spektaklį miške, laipioti medžiuose įmontuotomis virvėmis, kopėčiomis ir t.t.)

Kaip priemonę ugdančią vaikų kultūrinį sąmoningumą, projekto dalyviai paruošė keliaujančią lėlę, kuri visais metų laikais lankė vis kitą partnerių šalį, naują švietimo įstaigą. Lėlė savo kelionių krepšyje turėjo metų laikų dienoraštį, kurį, pasibaigus metų laikui, papildydavo vis nauji piešiniai, nuotraukos, vaikų mintys ir kt.

Keliaudama lėlė parodė vaikams kuo panašūs ar skirtingi yra metų laikai skirtingose šalyse, kaip jų šalies kultūra ir net mokykla ar darželis skiriasi nuo partnerių įstaigų.  Krepšelyje buvo ir gimtosios lėlės šalies dainelė vaikams, gimtąja lėlės kalba užrašyti metų laikų pavadinimai, pasisveikinimo žodžiai, skaičiai iki 12 ir mėnesių pavadinimai. Lėlė atsinešė savo gimtosios šalies vėliavą ir vaizdo įrašą su ją į kelionę išlydėjusių vaikų prisistatymu ir sveikinimu draugams visoje Europoje.

Viena iš itin svarbių projekto veiklų buvo lysvių įrengimas ir daržovių jose auginimas. Užaugintos daržovės buvo vartojamos gaminant patiekalus kartu su vaikais. Tikimasi, kad tokios veiklos skatins vaikus ir jų artimuosius susimąstyti apie sveikos mitybos svarbą, paskatins peržiūrėti jų šeimos mitybos įpročius. Nuotraukose vaikai galėjo stebėti ir lyginti skirtingose šalyse auginamas daržoves, ragauti patiekalus pagamintus ne tik pagal jų tėveliams žinomus, bet ir partnerių atsiųstus receptus.

Viso projekto metu buvo renkami vaikų kūrybiniai darbai, mėgstamiausių patiekalų receptai, linksmiausių ir įdomiausių akimirkų besimokant gamtoje nuotraukos. Visa tai sugulė į dvi knygas. Pirmojoje – „Four Seasons in Europe“ – gausu vaikų meninių darbų, įdomiausių projekto akimirkų, vaikų minčių, informacijos apie metų laikus skirtingose šalyse (temperatūros ir net pačių sukurtas metų laikų požymių žodynėlis). Džiaugiamės, kad šios knygos leidimas jau eina į pabaigą ir jau turime pirmąjį egzempliorių, kvepiantį spaustuvės dažais. Antroji knyga – „Cooking book“ – taip pat netruks pasirodyti. Joje yra sudėti kiekvienos šalies gardžiausi tradiciniai metų laikų receptai, kuriuos gaminome drauge su vaikais tarptautinių maisto gaminimo savaičių metu.

Šių knygų kūrimas užtruko net dvejus metus ir įtraukė visus partnerių bendruomenių atstovus: vaikus, jų artimuosius, įstaigos darbuotojus, artimiausioje aplinkoje esančių organizacijų atstovus.

Šios daugiašaliam Comenius projektui skirtos parodos tikslas – pasidalinti su Jumis gražiausiais Anglijos, Belgijos, Italijos ir Lietuvos vaikų kūrybiniais darbais, įkvėptais gamtos  – jos spalvų, formų, kvapų ir muzikos...

Parodą organizuoja vaikų ugdymo centras „Saulės Gojus“.

Temos: 2 Paroda Vaikas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min