Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

DJ Mamania apie naująjį projektą Gatvės Lyga Soundsystem: „Kartais Svaras žino, kas bus, o kartais – ne“

Soundsystem vyrukai Mamania ir Svaras
Organizatorių nuotr. / Soundsystem vyrukai Mamania ir Svaras
Šaltinis: 15min
0
A A

Visiems puikiai pažįstami bene seniausios Lietuvoje hip-hopo grupės G&G Sindikatas nariai Svaras ir DJ Mamania žiūrovams pristato išskirtinį projektą Gatvės Lyga Soundsystem. Kaip sako patys atlikėjai, tai dar augantis ir charakterį įgaunantis embrionas, žinomus kūrinius atskleidžiantis kitaip nei buvome įpratę juos girdėti iki šiol.

Kuo šis pasirodymas išskirtinis? Koncerto metu DJ (Mamania) miksuoja žinomus ir naujus, dar negirdėtus garso takelius, o MC (Svaras) prisitaiko ir improvizuoja pagal muziką. „Kartais Svaras žino, kas bus toliau, o kartais – ne“, – juokauja Mamania. – „Visas pasirodymas yra improvizacija – niekada nebūna taip, kaip buvo prieš tai“, – patirtimi dalinasi muzikantas.

Projekto pradžia galima vadinti DJ Mamanios ir Svaro skaitomas paskaitas apie subkultūras – atlikėjai dažnai keliauja po įvairius Lietuvos miestus, susitinka su jaunimu ir dalinasi žiniomis apie hip-hopo kultūrą. „Atvyksti susitikti su vaikais ir jauti, kad jie tikisi koncerto. Viso Sindikato atvežti juk negalime”, – prisimena Mamania.

Tad vyrai elgėsi pagal aplinkybes ir susitikimų metu ėmė improvizuoti dviese. Rezultatas, atrodo, patiko ne tik publikai, bet ir patiems atlikėjams. „Vėliau, paprašytas kur nors groti, pats ėmiau kviestis Svarą vykti kartu“, – sako Mamania.

Pradėję nuo žinomų G&G Sindindikato kūrinių miksavimo, dabar jie į pasirodymus įtraukia ir dainas, nepatekusias į iki šiol išleistus grupės įrašus. „Kiek čia tų Sindikato albumų bebuvo? Penki? Visi „gabalai“ į juos tikrai netilpo, yra tokių, kurių Sindikatas tiesiog negroja. Taigi, suteikiame galimybę žiūrovams išgirsti ir juos“, – džiaugiasi muzikantas.

Be suplanuotų kūrinių, be pasiruošimo ir be įtampos atlikėjai muzikos garsais ir repo ritmais išreiškia tai, ką jaučia tuo metu. „Vairuojam muziką, ne bet kokią vairuojam, paimdami visus kas pakeliui balsuoja!“, – repuoja Gatvės Lyga Soundsystem vyrukai, kuriems kiekvienas pasirodymas yra unikalus ir nepakartojamas vakarėlis.

Gatvės Lyga Soundsystem, kartu su Dope D.O.D. (Olandija), PeR (Latvija) ir O2 (Lietuva), jau rugsėjo 24 dieną, šeštadienį, menų fabrike Loftas nuneš stogus visiems geros hip-hop muzikos gerbėjams metų repo vakarėlyje – The Rap Invasion@Loftas.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min