2011 07 23 /16:37

Draugiškas futbolas: Japonija – Lietuva

Nutarta netradiciškai paminėti dviejų šalių diplomatinių santykių 20-metį. Beviltiškai pralaiminėję japonai Vilniuje šventė įspūdingą pergalę.
Fotosesija po rungtynių
Fotosesija po rungtynių / Martyno Pociaus nuotr.

Šeštadienį Vilniuje surengtos neoficialios, draugiškos tarptautinės futbolo rungtynės.

14 val. ant universalios arenos „Sportima“ kilimo jėgas išbandė Lietuvos ir Japonijos futbolo mėgėjai.

Mūsų šaliai šiose varžybose atstovavo Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto klubo komanda „Press'as“. Varžovai – Lietuvoje ir Europoje dirbantys Japonijos piliečiai, laisvalaikiu mėgstantys futbolą.

Šiomis rungtynėmis nutarta netradiciškai paminėti dvišalių Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių 20-metį. 1991-ųjų metų spalį Lietuva ir tolimoji Japonija oficialiai pradėjo bendradarbiauti tarptautinėje arenoje.

Komandoje „Press'as“ žaidė žinomi Lietuvos sporto žurnalistai Nerijus Kesminas, Tautvydas Vencevičius, Virginijus Razmantas, Kęstutis Rimkus, Romanas Buršteinas, „15min“ atstovavo dienraščio redaktorius Raimundas Celencevičius ir šių eilučių autorius.

Papildyta 16.37 val. Permainingos rungtynės vyko pagal įspūdingą scenarijų. Jau pačioje rungtynių pradžioje pelnę du įvarčius, lietuviai vėliau pirmavo rezultatu 4:0, o 1-ąjį kėlinį laimėjo praleidę tik vieną įvartį.

Tačiau po pertraukos saujelės aktyvių žiūrovų palaikoma Japonijos ekipa pademonstravo tvirtą valią: judriai, techniškai ir protingai lošę svečiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir išplėšė pergalę rezultatu 5:4.