Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 5d. 14:36

Grandiozinė Kaziuko mugė Dubline – tiltas, sujungsiantis Airiją ir Lietuvą

Kaziuko mugės Dubline logotipas
Organizatorių nuotr. / Kaziuko mugės Dubline logotipas

Pasibaigus didžiausioms ir gražiausioms metų šventėms, visi laukia pavasario, šiltų orų bei sprogstančių ant medžio pumpurų. Pirmas pavasario mėnuo į Lietuvą atneša ne tik pirmus šiltesnius saulės spindulius, bet ir vieną tradicinę šventę, kuri skaičiuoja jau daugiau nei keturis šimtmečius.

Kaziuko mugė Lietuvoje sukviečia visus – mažus ir didelius į miesto gatves ir aikštes, kur galima pamatyti, užuosti, pajusti ir paliesti tikrą autentišką lietuvišką amatą, rankomis išpuoselėtą dirbinį ar įsigyti tikru pavasariu dvelkiančią margaspalvę verbą.

Tradicijos vienija tautas. Kaip bebūtų gaila, lietuviai išsibarstę po visą pasaulį, tačiau jie labiau nei kas kitas yra ištroškę tradicinių švenčių, draugiškų lietuviškų susibūrimų bei mažų smulkmenėlių, kurios kvepėtų namais – Lietuva.

Airija – šalis, kur gyvena daugybė mūsų tautiečių, ir dėka ten įsikūrusios pramogų ir idėjų studijos „Five star Fun“ bei lietuviškos kepyklos Airijoje „LINDENS“ šiais metais bus nutiestas tiltas lietuviškoms tradicijoms, kurias iš Lietuvos į Airija atveš pavasarinė šventė – Kaziuko mugė.

Praėjusiais metais renginių kompanijos „Five star Fun“ su dar keliais tautiečiais, surengta Kaziuko mugė Dubline sulaukė milžiniško populiarumo, pirmą kartą Airijoje vyko tokio masto šventė, kurioje per dvi dienas apsilankė apie 5000 svečių. Šiais metais grandiozine vadinama Kaziuko mugė, Dubline vyks kovo 10-11 dienomis.

Šventei organizatoriai pasirinko ypatingą vietą. Kaziuko mugė šiais metais vyks didžiausioje ir geriausioje Dubline parodų arenoje RDS, kurioje vyksta pasaulinio garso žvaigždžių koncertai, seminarai bei parodos. Organizatoriai taip pat užsibrėžę tikslą šiais metais sukviesti kuo daugiau pačių airių, kad jie susipažintų su giliomis lietuviškomis tradicijomis bei amatais, bendradarbiaujant su „Verslo rūmais“ bus pakviesta daugybė Airijos verslo atstovų, kad atvykę iš Lietuvos verslininkai bei prekybininkai turėtų galimybę užmegzti naudingus ryšius bei praplėsti verslo galimybes Airijoje.

Kruopščiai dirbama ir prie koncertinės programos, kuri bus taip pat stebinanti. Grandiozinėje Kaziuko mugėje Dubline dalyvaus bei koncertuos visos ryškiausios Lietuvos žvaigždės, tokios kaip Jonis, Sadūnai, Balius, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Rytis Cicinas, Šilanskas ir daugelis kitų. Joje bus gausu ne tik tradicinių lietuviškų patiekalų, gėrimų, papuošalų ar suvenyrų, bet ir modernių bei unikalių produktų.

Mugėje dalyvaus ne tik stambios įmonės, kurios prekiaus įvairiais lietuviškais maisto, švietimo ar sveikatingumo gaminiais. Savo produkcijos vardą garsinti kviečiami ir privatūs asmenys, amatininkai bei menininkai, kurie turi ir nori pasidalinti su tautiečiais savo unikaliais darbais.

Kaziuko mugė šiais metais vykdys gerumo misiją, organizatoriai bendradarbiaudami su Airijos labdaros fondais, dalį suriktų lėšų skirs labdaros fondui, kuriam paramos reikia labiausiai. Tai bus  gražus lietuvių gestas, kuris inicijuos padėką už Airijos lojalumą Lietuvai.

Kovo 10 ir 11 dienomis RDS arena  Dubline taps Kaziuko mugės  tvirtu  tiltu, kuris sujungs lietuvius bei airius, šis tiltas bus ne tik neužmirštamų linksmybių ir pramogų vieta, bet ir tiltas į platesnius vandenis, Lietuvos verslininkams Airijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:34
00:16
00:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min