TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruodžio ir sausio mėnesiais į Vilnių kviečia nemokami šventiniai renginiai (programa)

Kalėdų eglė Katedros aikštėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kalėdų eglė Katedros aikštėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau tradicija tapęs projektas „Kalėdos sostinėje“ kasmet skatina patikėti Kalėdų stebuklu, kartu džiaugtis ir dovanoti džiaugsmą kitiems. Tai laikas, kai į vieną šventinį ciklą sujungiami svarbiausi ir gražiausi viešieji nemokami renginiai Vilniaus mieste. Renginių ciklas „Kalėdos sostinėje“ 2010 m. gruodžio 11 d. – 2011 m. sausio 6 d. Vilniaus miestą pavers šviesiu, jaukiu ir visiems atviru miestu.

Projekto tikslas – skleisti Kalėdų dvasią ir įtraukti kiek galima daugiau vilniečių ir miesto svečių į šventinį sūkurį. Šiais metais traukos tašku taps pagrindinė eglė ir Kalėdų miestelis, įsikūrę Katedros aikštėje ir šalia esančiame Odminių skvere. Kalėdų miestelyje vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę originaliai pasveikinti artimuosius „Northway“ dovanų banke, išrinkti dovaną, sušilti prie karšto vyno taurės.

Renginio iniciatorius – Vilniaus miesto savivaldybė, organizatorius „Concept events & media“.
 
RENGINIŲ PROGRAMA

EGLĖS ĮŽIEBIMAS IR MIESTELIO ATIDARYMAS
Gruodžio 11 d. 19.30 val., Katedros aikštė.
Eglė įžiebimo ir Kalėdų miestelio atidarymo renginiai skelbia šventinio periodo Vilniaus mieste pradžią. Šiais metais Katedros aikštėje susirinkusių vilniečių ir miesto svečių laukia muzikinis spektaklis „Žiemos tango“. Dalyvauja: Evelina Anusauskaitė, Vaida Genytė, Justas Lapatinskas, choras „Liepaitės“, šokėjų grupė „Showmakers“ ir kiti.

KALĖDŲ EGLĖ KATEDROS AIKŠTĖJE
Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Katedros aikštė.
Kalėdų eglė Katedros aikštėje vadinama pagrindine šalies egle. Šiais metais aplink ją bus itin judru ir linksma - čia visus nemokamai vėžins „DnB NORD Banko“ dovanojamas Kalėdų traukinukas. Jo vagonai bus papuošti šviečiančiomis girliandomis,  šventinė muzika pritrauks dar daugiau lankytojų bei praeivių.

KALĖDŲ EGLĖ ROTUŠĖS AIKŠTĖJE
Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Rotušės aikštė.
Eglė Rotušės aikštėje – tai Vilniaus miesto eglė. Šiais metais eglutę puoš Vilniaus mokyklų moksleivių sukurti originalūs papuošimai.

KALĖDŲ MIESTELIS
Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Odminių skveras šalia Katedros aikštės.
Graži Kalėdų miestelio tradicija tęsis su dar didesne energija ir įkvėpimu. Kalėdų miestelyje vilniečiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę originaliai pasveikinti artimuosius „Northway“ dovanų banke, sušilti prie karšto vyno taurės.

„NORTHWAY“ DOVANŲ BANKAS
Gruodžio 11 d. – sausio 6 d., Kalėdų miestelis.
Keičiatės dovanomis draugų rate? Norite netikėtai nustebinti artimą žmogų, ar tiesiog parodyti dėmesį pažįstamiems? Dovanų bankas padės dovanas įteikti išradingai: atneškite dovanėlę į Dovanų banką ar tiesiog nupirkite čia pat šurmuliuojančiame Kalėdų miestelyje, o mes susisieksime su jos gavėju ir Kalėdų rytą pakviesime dovanėlę atsiimti.
Gruodžio 11 – 24 d. – dovanėlių priėmimas, gruodžio 25 – sausio 6 d. – dovanėlių dalinimas.

MALTIEČIŲ SRIUBA
Gruodžio 11 d. 18 val. ir 18 d. 12 val., Kalėdų miestelis.
Maltos ordino savanoriai kviečia pasidalinti savo šiluma ir gera valia prie simboliško dubenėlio sriubos, bei pasikalbėti apie skurstančius ir vienišus žmones.

KALĖDŲ MUZIKOS KONCERTAI VILNIAUS BAŽNYČIOSE
Gruodžio 13 – 30 d.
Tai nemokamų renginių ciklas klasikinės ir sakralinės muzikos gerbėjams Vilniaus miesto bažnyčiose. Jų metu koncertuoja žinomi operos solistai, chorai, muzikos ansambliai. Meno vadovė – Sigutė Trimakaitė.

PRAKARTĖLĖ IR JOS ŠVENTINIMO IŠKILMĖS
Gruodžio 22 – sausio 6 d.
Prakartėlė – tai Šv.Kalėdų simbolis. Kaskart ji primena svarbiausias vertybes: šeimą, meilę artimui, supratimą, vienybę ir viltį. Prakartėlės šventinimo iškilmės – gruodžio 24 d. 22 val., Katedros aikštėje.

TRIJŲ KARALIŲ EISENA
Sausio 6 d.
Tai paskutinis šventinio periodo renginys, kviečiantis drauge linksmai palydėti Kalėdų šventes. Eisena, kurios centre – spalvingais kostiumais aprėdytos Trijų karalių ir jų palydos figūros, ypač mėgstama vaikų.

KALĖDOS MOKYTOJŲ NAMUOSE
Gruodžio 15 d. – Sausio 17 d., Vaikų ir jaunimo galerija, I a.
Paroda „Kalėdų medis“.

Gruodžio 11 d. 10 - 15 val. II a.
Kalėdų mugė „Angelų vaikai – su meile jums“. Dalyvauja Lietuvos spec. mokyklų ir pensionatų vaikai ir mokytojai.

Gruodžio 11 d. – Sausio 6 d., Kiemelis.
Interaktyvi paroda „Advento spiralė“.

Gruodžio 14 d. ir 28 d. 18 val., Svetainė.
Pasidainavimų vakarai su Veronika „Atbėga elnias devyniaragis“.

Gruodžio 16 d. 18 val., Svetainė.
Advento vakaras šeimoms „Oi, tu kiškeli, leliumoj“. Dainos, rateliai, burtai. Dalyvauja Vilniaus mokytojų namų vaikų folkloro ansamblis „Reketukas”.

Gruodžio 19 d. 12 val., Didžioji salė.
Baleto rytmetys – „Snaigių šėlsmas. Dalyvauja Vilniaus mokytojų namų baleto studija „Nuotaika”.

Gruodžio 22 d. 18 val., Svetainė.
Muzikos ir poezijos vakaras „Kalėdų žvaigždės krinta į širdį“. Dalyvauja aktorė Gražina Urbonaitė ir Vilniaus mokytojų namų liaudiškos muzikos ansamblis „Kankleliai”.

Gruodžio 23 d. 18 val., Didžioji salė.
Vokalinės muzikos vakaras „Kalėdų klasika“. Dalyvauja Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vokalo katedros studentai ir dėstytojai.

Sausio 6 d. 18 val., Kiemelis.
Šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“.

Daugiau informacijos: www.kaledossostineje.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min