Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Iced Earth“ Vilniuje: artinasi naujo ledynmečio era!

„Iced Earth“
„Relaxlive“ nuotr. / „Iced Earth“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuva ilgai kovojo su paskutine žiema, dar nespėjome pajusti tikrų vasaros teikiamų malonumų, o iš užjūrio jau atskrieja žinia apie besiartinantį naują atšalimą. Nors iki jo liko net pusmetis, geriau naujo ledynmečio pradžią užfiksuoti laiku, kad 2011 m. lapkričio 27-oji netaptų klastingu netikėtumu. Tą sekmadienį iš kitos Atlanto vandenyno pusės į Lietuvą pirmą kartą atvyks koncertuoti Amerikos metalo milžinai - grupė „Iced Earth“ („Apledėjusi žemė“). Šie vyrukai „šaldo žemę“ net dvidešimt septynerius metus, todėl gerbėjams garantuoja šalčiu dvelkiantį metalo skambesį!

„Iced Earth“ susikūrė dar 1984 metais. Tai įvyko JAV, Floridos valstijoje. Ši valstija ir jos miestas Tampa puikiai žinomas vieno iš sunkiausių metalo muzikos stilių – death metal – gerbėjams. Ir nors iš čia kilę „Iced Earth“ groja tradicinį sunkųjį metalą, kurio šaknys siekia New Wave of British Heavy Metal laikus, šį muzikos žanrą jie kombinuoja su thrash, power, speed ir progresssive metalu, taip pat su operiniais motyvais.

Be to, kad „Iced Earth“ kūryboje maišosi tiek muzikinių krypčių, grupė garsėja intensyviu ir dažnu sudėties kitimu. Per daugelį veiklos metų joje grojo beveik trisdešimt muzikantų! Grupės branduolį sudaro vienintelis originalios sudėties narys – ritmo gitaristas ir vokalistas Jonas Schafferis. Jis ir šiandien čia tebėra lyderis ir beveik visų dainų autorius. Dar du nariai (pagrindinis vokalistas Mattas Barlow ir buvęs solo gitaristas Randallas Shawveris) taip pat ilgam, net dešimtmečiui, buvo „įšalę“ „Iced Earth“ sudėtyje. Kiti nariai ateidavo ir išeidavo, o įdomiausia linkme pakrypo vokalisto M.Barlow likimas. Grupėje pasirodęs 1994-aisiais, buvo joje iki 2001 metų, kuomet smogė tragiški rugsėjo 11-osios įvykiai. Tada jis paliko grupę ir tapo įstatymų priežiūros pareigūnu. Vis dėlto muzikanto pašaukimas galiausiai nugalėjo, ir 2007 metų pabaigoje jį vėl pamatėme prie mikrofono „Iced Earth“ sudėtyje.

Pasak grupės sielos Jono Schafferio, „Iced Earth“ muzikinės krypties pasirinkimui didžiausią įtaką darė tokios grupės kaip „Black Sabbath“, „Iron Maiden“ ir „Judas Priest“. O šios komandos skambesio vizitine kortele galėtų būti „trūkčiojantys“ ritmo gitaros šuoliai, palaikant aštuntinių ir šešiolikinių natų liniją. Grupės muzika – ir pakankamai sunki, ir melodinga, ir lėta, ir greita, taigi bendrai paėmus – gana sudėtinga. Muzikos sudėtingumą atspindi ir tai, kad grupėje yra du vokalistai, o dar du nariai – pritariantys balsai. Neretai girdime moterišką vokalą arba grigališkąsias giesmes. Pagaliau grupės skambesiui svorio priduoda dažnas dvigubų bosinio skambesio būgnų naudojimas.

Apie ką dainuoja „įšalusios žemės“ sūnūs? Tekstų tematika dažnai siejasi su teologiniais dalykais (nuodėmės, bausmės, likimas, dangus ir pragaras, Antikristas ir apokalipsė). Be to, „Iced Earth“ mėgsta leisti konceptualius albumus, kurių lyrika pinasi su siaubo filmų, istorinių karų ir panašiomis temomis. Pastaruoju metu daugelyje kompozicijų veikia Jono Schafferio pramanytas herojus Set Abominae.

1999 metais nerimstantis Jonas Schafferis sujungė pajėgas su „Blind Guardian“ vokalistu Hansi Kurschu muzikiniame projekte „Demons & Wizards“ ir įrašė du albumus. O jau visai neseniai, 2010-aisiais, jis „suprojektavo“ dar vieną komandą – „Sons of Liberty“. Ši grojo drauge su „Iced Earth“ neseniai praūžusiame ture.

Svarbiausia naujiena grupės stovykloje – po dalyvavimo keliuose šių metų vasaros festivaliuose iš „Iced Earth“ dėl asmeninių priežasčių galutinai pasitrauks vokalistas Mattas Barlow. Jam apie tai pranešus kolegoms, iš karto imta intensyviai ieškoti pamainos. Tai negalėjo būti šio dainininko klonas: grupė jau seniai turi savo veidą, taigi naujojo frontmeno užduotis – tinkamai jį atspindėti. Paieškos ilgai netruko ir grupės vadyba neseniai pranešė džiugią naujieną – naujas vokalistas jau rastas! Rudenį prasidėsiančiame didžiausiame „Iced Earth“ istorijoje koncertiniame ture Matto Barlow vietą prie mikrofono užims kanadiečių grupės „Into Eternity“ balsas Stu Blockas. Šios abi komandos jau buvo susitikusios vienoje scenoje 2008 metų ture. O be to, „Iced Earth“ ir „Into Eternity“ = 2xIE – ar bereikia geresnio sutapimo?!

Kad užtikrintai paskleistų „amžinąjį įšalą“, į Lietuvą „Iced Earth“ atvyks lydimi dar dviejų sunkiosios muzikos komandų. Daugiau informacijos apie visus renginio dalyvius ir kitas naujienas pranešime vėliau. Bilietus į šį renginį jau galima įsigyti „Bilietai LT“ kasose ir www.bilietai.lt. Pirmieji bilietai pigiau ir jų kiekis ribotas.

Plačiau apie šį renginį galima rasti organizatorių interneto svetainėje www.relaxlive.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min