Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 28d. 17:55

Išpuošęs Šiaulių miestą „Saulės žiedas“ rengia ir „Saulės naktį“

Aštuoni gigantiški ąsočiai – meninės kompozicijos, sukurtos floristo E. Jasiūno, jau papuošė bulvarą.
Vadimo Simutkino nuotr. / Aštuoni gigantiški ąsočiai – meninės kompozicijos, sukurtos floristo E. Jasiūno, jau papuošė bulvarą.

Trečiadienį prasidėsiantis V tarptautinis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“ jau išpuošė Šiaulius ir žada penkias įspūdingas šventės dienas bei vieną „Saulės naktį“ šiauliečiams ir miesto svečiams.

Festivalio siurprizai – miestiečiams

Jau prieš porą dienų šiauliečiai pastebėjo, kaip išgražėjo reprezentacinė miesto Vilniaus pėsčiųjų gatvė: iškabintos spalvingos vėliavėlės, saulutės, o kas keliolika metrų sustatyti gigantiški ąsočiai.

Tai artėjančio tradicinio – jau penktojo – tarptautinis folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedas“ simboliai.

Liepos 3–7 dienomis Šiaulių miesto laukia įspūdinga šventė – penkias dienas truksiantis jau tradiciniu tapęs tarptautinis folkloro festivalis-konkursas „Saulės žiedas“.

Vadimo Simutkino nuotr./Festivaliui-konkursui „Saulės žiedas“ E. Žickis nupynė dviejų metrų aukščio ąsočius iš žilvičio vytelių.
Vadimo Simutkino nuotr./Festivaliui-konkursui „Saulės žiedas“ E. Žickis nupynė dviejų metrų aukščio ąsočius iš žilvičio vytelių.

Šiame unikaliame festivalyje-konkurse, kuris šiemet skirtas paminėti ir Šiaulių 777-metį, dalyvaus folkloro kolektyvai iš Ispanijos, Bulgarijos, Puerto Riko, Lenkijos, Turkijos, Serbijos, Čekijos, Rumunijos, Moldovos ir, žinoma, Lietuvos.

Jie varžysis šešiose kategorijose (tradicinio ir stilizuoto folkloro šokėjų, instrumentinės muzikos, dainavimo grupių, solo vokalistų, instrumentalistų) vertinami tarptautinio žiuri, kurį sudarys Olandijos, Italijos, Latvijos ir Lietuvos atstovai, o Lietuvos atlikėjai aktyviai dalyvaus ir festivalio programoje, kuri šiemet žada įvairiausių siurprizų.

Bulvare – dešimt gigantiškų ąsočių

Apie tai, kokia bus festivalio programa bei kas šiam renginiui išpuošė miestą, buvo kalbama vakar įvykusioje spaudos konferencijoje, į kurią sukvietė „Saulės žiedo“ organizatoriai.

Konferencijoje konkurso-festivalio direktorė Rūta Stankuvienė pirmiausia pristatė miestą išpuošusius menininkus – floristą Evaldą Jasiūną ir pynėją Eligijų Žickį.

E. Jasiūnas su draugų pagalba per tris savaites, panaudodamas miestą per Velykas puošusių milžiniškų margučių konstrukcijas, sukūrė aštuonias įspūdingas menines kompozicijas – ąsočius ir bulvarą puošiančias metalines saulutes.

Kaip pasakojo E. Jasiūnas, dviejų metrų aukščio ąsočiai yra vadinamų žemiškų spalvų iš džiuto ir palmės žievės. Tai gerovės, gyvenimo pilnatvės simboliai, vizualinis „Saulės žiedo“ konkurso-festivalio motyvas.

E. Žickio per dvi savaites nupinti iš žilvičių vytelių du ąsočiai žymi festivalio erdvės pradžią ir pabaigą. Beje, šiems pintiems ąsočiams taip pat panaudotos velykinių margučių konstrukcijos.

Tad visi dešimt ąsočių bulvare tapo įspūdingais akcentais, kurie miestą puoš iki „Šiaulių dienų“, o gal net ir ilgiau.

„Saulės naktis“ – su performansais ir atrakcijomis

Šiaulių kultūros centro darbuotoja ir „Saulės žiedo“ koordinatorė Goda Gargasaitė pristatė vieną iš

iš didžiausių konkurso-festivalio naujovių – liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, vyksiančią „Saulės naktį“.

Iki antros valandos nakties bulvare veiks kavinės, galbūt ir dalis parduotuvių, vyks „Saulės žiede“ dalyvaujančių kolektyvų ir miesto ansamblių, solistų pasirodymai, „naktišokiai“, skambės muzika, bus šokama nuo liaudies šokių iki hiphopo, eksponuojami dailės, tautodailės, fotografijos ir kitos parodos, bus įvairių akcijų ir atrakcijų.

Miesto menininkai įvairiose vietose nuo pagrindinės scenos prie Kaštonų alėjos iki Dviračių muziejaus rengs įvairius performansus ir kitokius meninius vyksmus.

Tad „Saulės nakties“ organizatoriai tikisi, kad šiauliečiai ir miesto svečiai aktyviai dalyvaus visuose nakties renginiuose, šoks, dainuos – smagiai praleis laiką.

Juolab kad festivalio metu, o ypač „Saulės naktį“, dauguma miesto autobusų važinės ilgiau nei paprastai.

„Šiaulių naujienos“
Temos: 1 Šiauliai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min