Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Juodkrantėje suliepsnojo nendrinės skulptūros

Ėmus temti Juodkrantės dangų nušvietė šiaudinės skulptūros.
Jolitos Gedžiuvienės nuotr. / Ėmus temti Juodkrantės dangų nušvietė šiaudinės skulptūros.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kuršių nerijos gyventojai ir svečiai šeštadienio vakarą atsisveikino su visą vasarą Gintaro įlanką puošusiomis nendrinėmis skulptūromis.

Tradiciškai per rudens lygiadienį nendrinės menininkų kompozicijos uždegamos – šitaip pažymimas artėjantis tamsusis metas, kai naktys darosi vis ilgesnės ir ilgesnės. 

Tarptautinio baltų skulptorių simpoziumo metu sukurtos nendrinės skulptūros atlaikė visas vėtras, šią vasarą talžiusias Vakarų Lietuvą. 

Gamtos cikliškumą simbolizuojantis menininko – skulptoriaus Alberto Danilevičiaus kūrinys, skulptūra „Sutartinė“ šią vasarą atlaikė didžiausią gamtos stichijos – stiprios vėtros išbandymą. Šią vasarą nevaldoma vėjo jėga dukart „išlaisvino“ skulptūrą, bet kaskart autoriaus grąžinta į jai „paskirtą“ vietą įlankoje. Trečiąkart vėtros galybė menininko skulptūrą ne tik „išlaisvino“, bet ir išplukdė į Kuršių marias. Vėjų blaškoma skulptūra pagaliau buvo „įkalinta“ melduose, anapus kranto, netoli Drevernos.  Nuoširdaus troškimo ir atkaklių pastangų dėka „Sutartinė“ buvo grąžinta „namo“, į Gintaro įlanką. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min