Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos kariuomenės vado kalaviją laimėjo lietuvis riteris Artūras

Renginio akimirka
Alfredo Pliadžio nuotr. / Riteris Artūras
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Hanzos dienas ir miesto gimtadienį šventusiame Kaune netrūko renginių, o riteriai kovojo dėl Lietuvos kariuomenės vado kalavijo. Septintus metus rengiamą turnyrą po kelerių metų pertraukos laimėjo lietuvis.

Septintus metus rengiamo tarptautinio turnyro finalinėse kovose susitiko stipriausi – septyni Lietuvos ir Latvijos riteriai. Po minutę trunkančios kovos – atkakalios, prireikė ir medikų. Laimei, riterio trauma buvo nedidelė. Komisija vertina, kaip riteriai smūgiuoja ir ar jų smūgiai  mūšio lauke sužeistų priešą. Kovoje dėl Lietuvos kariuomenės vado kalavijo riterį Maksimilijaną iš Latvijos nugalėjęs lietuvis riteris Artūras sako, kad pergalę lėmė greitis ir jėga.

„Nuo vaikystės žavėjausi riteryste, mažiukas medinius kardus drožinėdavau, kapodavau krūmus ir panašiai. Užaugęs kitame lygyje jau galiu savo vaikystės pomėgį perteikti“, – pasakoja riteris Artūras.

Nugalėtojui įteiktas Lietuvos kariuomenės vado kalavijas nukaldintas pagal Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomą XIII amžiaus Lietuvos kario kalaviją.

Nugalėtojui įteiktas Lietuvos kariuomenės vado kalavijas nukaldintas pagal Vytauto Didžiojo karo muziejuje saugomą XIII amžiaus Lietuvos kario kalaviją

„Atsipūčiau, palengvėjimą pajutau, kad kalavijas liko Lietuvoje, nes paskutinius keturis metus kalavijas išvažiuodavo iš Lietuvos, mūsų kaimynai išsiveždavo. Bet šitose kovose kaip ir sporte – nugali, aišku, stipriausias. Tikrai labai džiaugiuosi“, – teigia Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Arvydas Pocius.

Savaitgalį vykusiose „Kauno Hanzos dienose“, kurių tema – Viduramžiai, buvo galima pasimokyti senovės amatų, šokių, kaldinti monetas ar pagroti senovinais muzikos instrumentais. 

Šį savaitgalį Kaunas atšventė ir gimtadienį  – prieš 606 metus miestui Vytautas suteikė Magderburgo teisę.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min