Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemuno žemupyje ir Kuršių mariose – įstrigę skęstančiuose kateriuose pramogautojai ir siautėjantys vandens motociklininkai

Pramogos ant vandens
VSAT nuotr. / Pramogos ant vandens
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Du kartus į Kuršių marias ties Atmatos žiotimis gelbėti žmonių, įstrigusių dviejuose kateriuose, sekmadienio rytą lėkė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos laivų įgulos. Abiem atvejais gelbėjimo operacijos baigėsi sėkmingai.

Ankstų rytą Neringos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą, jog Kuršių mariose, už dviejų kilometrų nuo Nidos kranto link Rusnės, skęsta kateris. Kai Neringos gelbėtojai jį pasiekė, du žmonės jame sėmė vandenį, katerio motoras buvo sugedęs, buvo iškilusi grėsmė laivui nuskęsti.

Neringos gelbėtojai paprašė Pakrančių apsaugos rinktinės pagalbos, ir pasieniečių kateris 7 val. 19 min. pasiekė nelaimės vietą ir iškėlė bei juo nuplukdė į krantą stresą patyrusius žmones. Neringos gelbėtojai sugedusį katerį nubuksyravo į Nidos uostą. Medikų pagalbos niekam neprireikė.

Prieš vidurdienį iš Kuršių marių atėjo kitas nelaimės signalas – ties Atmatos žiotimis pastebėti dūmai, rūkstantys iš pramoginio penkių metrų ilgio katerio „Henreta“. Kai gelbėtojai pasiekė nelaimės vietą, „Henretą“ į Uostadvario uostą jau buksyravo laivas „Šlakis“. Ties Atmatos žiotimis, apie 1 km nuo kranto, abu laivai užplaukė ant seklumos ir nebegalėjo išplaukti.

Pakrančių apsaugos rinktinės laivas negalėjo priplaukti arčiau, nes ten pernelyg seklu. Ugniagesiai su gumine valtimi „Orion“ priplaukė prie katerių ir norėjo vaikus bei suaugusius žmones perkelti į krantą, tačiau jie atsisakė.

Atvykus trečiam laivui „Klevas“, „Henreta“ su 7 suaugusiais ir 3 vaikais buvo tempiamas į Mingės kaimą. Laive „Šlakis“ liko du suaugusieji. Juos antru reisu paimti įsipareigojo sugrįžęs tas pats laivas „Klevas“, vėliau partempęs sugedusį katerį į Mingės prieplauką.

Vasara tik prasidėjo, laivybos keliai pilni plaukiojimų priemonių, ir incidentai jau seka vienas po kito. Stebint situaciją Nemuno žemupyje, atrodo, kad Saugios laivybos administracija laivavedžių elgesį ant vandens kontroliuoja nepakankamai. Žmonių saugumui būtent jis sukelia pavojų.

Ekskursantai – ant motorlaivių dangčių

Lėta eiga, nustatytais vandens kelių maršrutais į pažintinio turizmo trasas pamario krašte kasdien juda keleivių klegesio pilni laivai. Dabar – užsakymų priėmimo pikas. Moksleivija, pradedanti vasaros atostogas, gausiomis grupėmis rengia iškylas laivais po Nemuno deltą atsisveikinimo su mokyklos suolu įspūdžių vardan. Pabūti drauge gamtoje, pasigrožėti vandens lelijų žydėjimu.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis balandį pasirašė aplinkosaugos sąlygų pakeitimus, kuriais pramogaujantieji ant vandens saugomoje Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje įpareigoti plaukioti mažiausiuoju savaeigių priemonių greičiu.

VSAT nuotr./Vandens motociklai teberažo Atmatą
VSAT nuotr./Vandens motociklai teberaižo Atmatą

Bet skraidūnų pilni saugomos teritorijos vandenys. Paradoksas, bet net parodomajame, laivybos sezono pradžiai skirtame renginyje, kurį Atmatoje ties Uostadvario prieplauka gegužės gale surengė Nemuno deltos regioninis parkas, pažeidėjai triumfavo.

Laivų parado globėjas buvo Aplinkos ministras V.Mazuronis, prieš porą mėnesį savo įsakymu uždraudęs vandens motociklais raižyti visus vandens telkinius, išskyrus Baltiją, Kauno marias ir Alaušo ežerą. Bet Uostadvaryje, kai laivų rikiuotė ištįso į rekordo siekiančią  grandinę, vandens motociklai akiplėšiškai švilpė pro pat ministro ir parado rengėjų nosį, pažeidinėdami taisykles.

Skraidūnų pilni saugomos teritorijos vandenys. Paradoksas, bet net parodomajame, laivybos sezono pradžiai skirtame renginyje, kurį Atmatoje ties Uostadvario prieplauka gegužės gale surengė Nemuno deltos regioninis parkas, pažeidėjai triumfavo.

Drausminančiųjų pastangos menkos

Gal inspektoriai chuliganiškai besielgusius savivaliautojus tramdė? Ne. Pasak Saugios laivybos administracijos valstybinio inspektoriaus Eugenijaus Macijausko, gadinti nuotaiką šventėje, kurią globoja pats ministras V.Mazuronis, nesinorėjo.

„Bet aplinkosaugininkai ir patys gali tramdyti pažeidėjus, juk atsakingas už renginį buvo NDRP direktorius V.Pavilonis, o krantinėje stovėjo  departamento laivas Jūrinis“, – sakė E.Macijauskas.

NDRP direkcija sutramdyti visų pažeidėjų neįstengia. Pernai pastatė eismą draudžiantį ženklą Mingės kaime ties tiltu per Purvalankio protaką, kad apsaugotų Minijos pakrantę ir draustinio teritoriją nuo motorizuotų pramogautojų antplūdžio.

Jie čia priekabomis gabenosi savo laivus ir nuleisdavo juos į vandenį, o automobilius palikdavo draustinio teritorijoje. Ji buvo tapusi automobilių ratais išmalta dykviete ir šiukšlynu.

Deja, sutramdyti visų pažeidėjų nepavyko. Ir šiemet tame iškyšulyje visureigių  ratai plūkia pakrantę. Nors nuleisti laivus į vandenį galima be problemų už ES paramą prieš dešimtmetį įrengtoje ir pritaikytoje prieplaukoje kitapus upės.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min