Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 31d. 19:20

„Parkuok kitaip“ kviečia kartu keisti Vilniaus viešąsias erdves

„Parkuok kitaip“ – Pievos Gedimino prospekte montažas
„Parkuok kitaip“ nuotr. / „Parkuok kitaip“ – Pievos Gedimino prospekte montažas

Birželio 9–10 d. pagrindinės sostinės gatvės taps žaliomis poilsio ir kūrybos zonomis – čia šurmuliuos pirmąsyk organizuojama iniciatyva „Parkuok kitaip“. Renginio metu įvairiose Vilniaus vietose lauks sportinė, kultūrinė ir laisvalaikio programa, vyks ekologinių idėjų sklaida.

Renginio organizatoriai žada Gedimino prospekto dalį nuo V.Kudirkos aikštės iki Katedros aikštės padengti dirbtine veja, taip šią sostinės gatvę paverčiant laikinu parku ir pagrindiniu šventės tašku. Vilniaus ir Trakų gatvėse šventės lankytojų lauks įvairios organizacijos, kavinės, privataus verslo atstovai bei menininkai, kurie čia įkurs laikinas žaliąsias zonas- mažuosius parkus.

„Parkuok kitaip“ nuotr./„Parkuok kitaip“ logotipas
„Parkuok kitaip“ nuotr./„Parkuok kitaip“ logotipas

Į kūrybinį „Parkuok kitaip“ procesą įsitrauks architektūros ir dizaino studentai bei profesionalai, menininkai, sporto entuziastai, ekologinių idėjų skleidėjai, miesto bendruomenių atstovai ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Renginio metu nestigs sportinių atrakcijų, pradedant rytinėmis mankštomis ir baigiant šachmatų bei gimnastų turnyrais. Diskusijų popietėse žalio miesto temomis pasisakys kviestiniai svečiai.

Vakarais miestiečius kvies šokių pamokos, pasirodymai ir koncertinė programa. Šeštadienį Lietuvos skautai mokys, kaip išgyventi miesto džiunglėse, vyks vaikų kūrybinės dirbtuvės, Trakų ir Vilniaus gatvėse įvairiaspalvės komandos kurs savo laikinus parkus vietoj automobilių stovėjimo vietų. Sekmadienis bus skirtas ramesniam poilsiui, nors netrūks gyvų ir žaismingų atrakcijų. „Parkuok kitaip“ vainikuos geriausio mini parko apdovanojimas ir baigiamasis koncertas.

„Idėja paversti Gedimino prospektą parku gimė prieš metus, kai eksperimentuojant su Vilniaus nuotraukomis gimė koliažas – „apželdintas“ Gedimino prospektas. Ši vizija susilaukė labai daug teigiamos reakcijos ir palaikymo, tad nutarėme pabandyti ją įgyvendinti ir bent laikinai sukurti dar vieną poilsio erdvę sostinės centre”, – pasakoja „Parkuok kitaip“ iniciatorė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros fakulteto, urbanistikos katedros dėstytoja Inga Urbonaitė.

Pasak pašnekovės, Vilnius yra žalias miestas, kurio rekreacinis potencialas yra labai didelis, tačiau trūksta šviežio požiūrio, kokybiškai įrengtų žaliųjų erdvių, kurios sugebėtų patenktini įvairius gyventojų poreikius.

„Stebėdama miestą, dažnai galvoju ir stebiu, ką būtų galima pakeisti, patobulinti. Šiuo metu, aplinkos harmonizavimo klausimai, darnaus vystymosi principų įgyvendinimas yra itin aktualus visame pasaulyje ir Vilnius – ne išimtis. Būdų ir technologijų yra apstu – to mokome ir savo studentus Vilniaus Gedimino technikos universitete. Didžiausias iššūkis yra pačios visuomenės požiūris, informavimas, ir tikiu, jog įvairios visuomeninės iniciatyvos, laikini miesto įvykiai, padeda aktualizuoti problemas, skatina ieškoti sprendimų, o svarbiausia – veikti”, – teigia I. Urbonaitė.

„Parkuok kitaip“ organizatorių iniciatyva 2010 m. „Sostinės dienų“ metu buvo sėkmingai įgyvendintas panašaus pobūdžio projektas „Sėdėk kitaip“. Gedimino prospekte, šalia „Fluxus“ ministerijos, buvo įrengti viešai erdvei pritaikyti interaktyvūs žaidimai, vyko atviros menininkų dirbtuvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min