Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 11d. 14:59

Rudenišką padangę papuoš 100 balionų su onkologinėmis ligomis sergančių vaikų svajonėmis

Vaikas ir mama
Dovilės Budreikaitės - Dagienės nuotr. / Vaikas ir mama

Vėžiu sergančius vaikus globojantis paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ šį penktadienį Vilniaus ir Kauno gyventojus kviečia aplankyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir paleisti į padangę 100 balionų kartu su sergančių vaikų svajonėmis.

Akcija „Kad išsipildytų sergančių vaikų svajonės“ vyks rugsėjo 13 d., 16 val. Vaikų ligoninėje Vilniuje (Santariškių g. 4) ir Kauno klinikose (Eivenių g. 4, prie Vaikų ligų klinikos).

„Pasaulyje rugsėjis minimas kaip vaikų onkologijos mėnuo, todėl ši akcija simbolizuoja mūsų solidarumą su sunkiai sergančiais vaikais. Statistiškai Lietuvoje kasmet vėžiu suserga iki 100 vaikų, todėl ir balionų skaičius neatsitiktinis. Žinoma, kiekvienas į akciją gali atsinešti ir savo balioną, kuris taps miela ir vaikus džiuginančia dovana“, – apie akciją sakė viena iš fondo steigėjų Rūta Mikelkevičiūtė.

Anot jos, ši draugystės akcija yra vieningas žmonių linkėjimas, kad kiekvienas vėžiu sergantis vaikas pasveiktų ir išvengtų sunkių komplikacijų, kurių viena sudėtingiausių yra sepsis. Būtent rugsėjo 13-oji yra minima ir kaip Pasaulinė sepsio diena, kurios šūkis „Stabdyk sepsį – gelbėk gyvybę“. Lietuvoje ši diena bus paminėta pirmą kartą.

„Palaikome ir prisidedame prie šios kilnios ir reikalingos iniciatyvos, kuria siekiama žmonėms suteikti teisingą informaciją ir supratimą apie sepsį. Nes būtent ši liga, o ne vėžys, yra pirmaujanti mirties priežastis pasaulyje. Apie 80 proc. vėžiu sergančių vaikų pasveiksta, svarbu, kad liga būtų pastebėta kuo ankstesnėje stadijoje ir būtų suteiktas tinkamas gydymas“, – teigia fondo „Mamų unija“ vadovė E. Mėlinauskienė.

Jau ne pirmus metus rugsėjo mėnesį Vaikų ligoninėje Santariškėse besigydančius onkologinius ligonius vaikus aplanko ir sporto žurnalistai kartu su žymiais šalies sportininkais. Draugystės akcijoje šį penktadienį dalyvaus ir jų svajonėms linkės išsipildyti Lietuvos disko metikas, olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas Virgilijus Alekna. Čempionas kartu su sporto žurnalistais kiekvienam onkologine liga sergančiam vaikui dovanos vardinius sportinius marškinėlius.

Temos: 1 Onkologas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min