Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šiaulių Salduvės parke karininkai mokė stovyklaujančius vaikus karo meno

Vaikų stovykla Salduvėje
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Vaikų stovykla Salduvėje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiaulių Salduvės parke vykstančioje vaikų stovykloje apsilankė kariškiai. Jie mokė vaikus komandinio darbo, saugaus elgesio su ginklais ir įvairių taktinių kariškų dalykų. Teoriją vaikai turėjo galimybę išbandyti ir praktiškai.

Stovykloje „Vasara Salduvėje“ gyvena kelios dešimtys vaikų iš daugelio miesto mokyklų. Stovykla pažintinė, sportinė ir gamtinė. Ketvirtadienio popietę ji tapo ir karine.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Šiaulių Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariai su vaikais praleido nemažai laiko, kol juos supažindino su mokomaisiais ginklais ir išmokė pagrindinių kario išgyvenimo taisyklių.

Pastaraisiais metais savanorių gretos gausėja.

Vaikai susiskirstė į kelias komandas ir leidosi vykdyti užduočių. Pirmoji – tarp medžių nutiesti virvę, kuria galėtų persikelti komandos nariai. Čia pravertė gautos žinios apie mazgus.

Antroji užduotis – šaudymas. Vaikai rikiavosi vienas paskui kitą, mokomuosius šautuvus G-36 padėdami draugui ant peties. Tuomet ėjo miško takeliu ir tvarkingai pasikeisdami šaudė į taikinius.

Elektriniai mokomieji šautuvai iššauna mažus šratukus. Jų smūginė galia mažesnė nei pneumatinio šautuvo. Kariai teigia, kad su tokiais žymiai geriau treniruotis, nei pyškinti tuščiais šoviniais. Per rimtas treniruotes užtenka apsaugoti akis ir stengtis nesišypsoti, kad šratukas nenuskeltų dantų.

Trečioji užduotis – granatos mėtymas. .

Šiaulių Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės ryšių su visuomene karininkas Alfonsas Bičkus sakė, kad pastaraisiais metais savanorių gretos gausėja. Karininkas neturi duomenų, ar tam turi įtakos agresyvūs Rusijos veiksmai, tačiau jaunimui susipažinti su amunicija ir taktika visada yra naudinga.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min