Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 6d. 08:53

Sušių festivalis Kaune stebins rekordais

Ryžių mozaika
„Sushi fest‘12“ nuotr. / Ryžių mozaika

Dizainerė Gustė Pocevičienė iš 40 kilogramų ryžių rugsėjo 15 d. Kauno Rotušės aikštėje vyksiančiame pirmajame Lietuvoje „Sushi fest‘12“ sukurs spalvingą rekordinę mozaiką, vaizduojančią mūsų šalyje ne vieną gerbėją turintį japonišką patiekalą – sušį.

Prieš tai ant grindinio autorė nupieš trijų metrų skersmens sušio eskizą. Ryžius, padalintus į keturias dalis, nuspalvins juoda, žalia bei raudona spalvomis. Daugiausiai mozaikai bus panaudota baltų nevirtų ryžių.

Supilti spalvingą kūrinį G. Pocevičienei padės mažiausi festivalio dalyviai. Darbą ketinama atlikti per dvi valandas – nuo 14 iki 16 val.

Pasak renginio organizatorių „Sushi express“  marketingo vadovės Eglės Rauličkytės, aštuonias valandas truksiantis renginys, startuosiantis šeštadienio popietę, bus suskirstytas į dvi dalis – dieninę ir vakarinę. Pirmosios metu rengiama vaikų popietė. Iš viso į sceną lips net keturi muzikos, trys šokių kolektyvai, specialią programą pristatys „Kyumeikan“ kendo mokykla.

Kol vieni klausysis muzikos ar šoks, kiti galės dalyvauti  kūrybinių dirbtuvių veikloje. Sushi meistrai mažiausius kauniečius mokins ne tik tradicinių sušių gamybos gudrybių, bet ir parodys kaip nesudėtingai iš ryžių sukurti meškiuką ar zuikutį, Japonijos ambasadorės Lietuvoje Kazuko Shiraishi virtuvės šefas Masato Takayama skaitys sušio istorijos paskaitą. Kūrybos namučių „Vėjų Fėjos“ dirbtuvėlėje pasakų personažai mokys vaikučius gaminti linksmuosius „Sushi Ryžikus“ personažus. Japonijos ambasada supažindins su Japonijos kultūra. 

Nuo 17 valandos prasidės jaunųjų talentų pasirodymai. Koncertuos visada besišypsanti atlikėja Renata Novogreckaitė, perspektyvusis Kęstutis Bobinas, grupė „Sweetsalt“ – viena iš perspektyviausių roko grupių Lietuvoje.  Tą vakarą publikai koncertuos nuotaikingas ir vasariškos šilumos dar neišbarstęs  „Saulės kliošas“. Tad pasiruoškite energingiems šokiams. Kaip patys suprantate, stoviniuoti  nebus kada!

Įvyks ir pirmasis Sušių valgymo čempionatas „Suvalgyk ZIP FM galvą padarytą iš 1000 sušių gabaliukų“. Bus siekiama ir rekordo. Sušius meistrai išdėlios itin originalia forma – „žalio velniūkščio galvą“. Vėliau tai, kas yra jos viduje, taps varžytuvių objektu.

Vakarinės programos, kurią ves radistas Rolandas Mackevičius, „vinis“ – įspūdingas ir kartu netikėtas dizainerės Gertrūdos Ramūnaitės šou – „Sushi mados“. Kūrėja ruošdama modelius pristatymui naudojo sušių ingridientus. Ypatingais, „valgomais“ drabužiais festivalio metu vilkės „Mis Lietuva“  Gabrielė Martirosianaitė.

Festivalio programa:

14:00 Festivalio pradžia

Scenos programa:

14:00 – 17:00 Vaikų popietė: vaikų pop chorų , šokių kolektyvų pasirodymai.
14:00 Pramogų karalystės dainavimo studija „Linksmoji šypsena“.
14.30 Šokių studija „AK dance studio“
14.50 Pramoginio dainavimo studija „DND“
15.10 Šokių studija „UP“.
15.30 Vaikų ir jaunimo dainavimo šokio studija „Ša Lia Lia“.
15.55 Šokių studija „Me Gusta“.
16.00 Vaikų pop choras „Lašeliukai“.
16.25 „Kyumeikan“ mokyklos Kendo pasirodymas
16.45 Oficialus festivalio atidarymas. Renginio vedėjas -  Radistas Rolandas Mackevičius.
17.00 – 18.50 Jaunųjų talentų pasirodymai:
17.00  Visada besišypsanti Renata Novogreckaitė (vokalas, elektroakustinė gitara).
17.25  Kęstutis Bobina (vokalas, elektroakustinė gitara)
17.50  Grupė „Sweetsalt“ – viena iš perspektyviausių roko grupių Lietuvoje.
19.00 Įspūdingas ir kartu netikėtas dizainerės Gertrūdos Ramūnaitės šou – „SUSHI mados“, kurias pristatys „Mis Lietuva“ Gabrielė Martirosianaitė.
19.10 Nuotaikingas ir saulėtas grupės „Saulės Kliošas“ koncertas.
19.50 Sushi valgymo čempionatas „Suvalgyk ZIP FM galvą padarytą iš 1000 sushi gabaliukų“.
20.20 Grupės „Saulės Kliošas“ koncerto tęsinys.
21.00 Scenoje šeimininkaus už DJ pulto radijo eterio chuliganas – Radistas Rolandas Mackevičius.

Kūrybinių dirbtuvių programa:

14.00 – 16.40 Kūrybos namučių „Vėjų fėjos“ pasakų personažų kūrybinėje dirbtuvėlėje mažyliai bus mokomi gaminti linksmuosius „Sushi Ryžikus“ personažus.

14.30 – 16.40 „Sushi Express“ kūrybinės dirbtuvės:
14.30 – 15.30  Mažylių  mokyklėlė. „Sushi Express“ vyr. Sushi meistras mažiausius kauniečius pamokys ne tik tradicinių sušių gamybos gudrybių, bet ir parodys kaip nesudėtingai iš ryžių sukurti meškiuką ar zuikutį....
16.00 – 16.20 Japonijos ambasadorės Lietuvoje Kazuko Shiraishi virtuvės šefas Masato Takayama Suši istorijos paskaita.
16.20 – 16.40  Lietuvoje Mažiausio sušio rekordo siekimas .
14.00 – 16.00 Dizainerė Gustė Pocevičienė iš 40 kilogramų ryžių sukurs spalvingą rekordinę mozaiką, vaizduojančią mūsų šalyje ne vieną gerbėją turintį japonišką patiekalą – sušį.

14.00 – 16.20 Japonijos ambasados Lietuvoje kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienam norinčiam kaligrafiškai bus užrašomas vardas japoniškai bei vyks origamio lankstymo pamokos.

18.00 – 21.00 „Galvok žaliai“ eko dirbtuvė mokins kaip kūrybiškai ir ekologiškai galima perdirbti nereikalingą popieriaus makulatūrą į estetiškus ir naudingus daiktus.
18.00 – 22.00 Studijų centro „Femina bona“  šukuosenų šou dirbtuvės. Pasidaryk šukuoseną nemokamai.

22:00 Festivalio pabaiga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min