Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vaikų vasaros poilsiui – trys milijonai

„Šaltas jūros vanduo“
Kadras iš filmo / „Šaltas jūros vanduo“
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet vasarą vaikų poilsio stovyklos apims beveik visas savivaldybes. Švietimo mainų paramos fondas, vykdydamas Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą projektą TAPK „Neformaliojo švietimo paslaugų rėmimo sistemos sukūrimas savivaldybėse“, stacionarių stovyklų organizavimui skyrė beveik pusantro milijono litų. Vasaros stovyklose bus įgyvendinamos edukacinės programos iš dalies finansuojamos Lietuvos ir Europos socialinio fondo lėšomis.

Planuojama, jog trylikoje stacionarių vaikų vasaros poilsio stovyklų edukacinėse programose dalyvaus per 5000 vaikų. Iš jų 10 procentų – socialiai remtini vaikai, kuriems poilsis stovyklose bus nemokamas. Kitiems vaikams bus finansuojama iki 30 proc. kelialapio kainos.

Dar per 300 tūkst. litų skirta finansuoti dienos stovyklas, mobilias, mišrias edukacines programas. Organizatoriai stovyklose įgyvendins neformaliojo vaikų švietimo programas pagal šias temas: kultūrinio–etninio paveldo pažinimas, pilietinis ir tautinis ugdymas, sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo skatinimas, vaikų pažintinė-kultūrinė veikla ir kt.

Stovyklose bus organizuojamos individualios ir komandinės įvairiausių tradicinių ir netradicinių sporto šakų pratybos ir varžybos, judriųjų ir kitų žaidimų turnyrai. Vaikai dalyvaus įvairiose meninėse studijose ir kūrybiniuose konkursuose. Bus organizuojamos ekskursijos į žymias istorinę praeitį menančias vietas, rengiami debatai, viešosios diskusijos ir kt.

Šiais metais pirmą kartą nemokamai stovyklose galės pailsėti specialiųjų poreikių ir socialinės atskirties grupių vaikai. Jie turės puikią galimybę bent keletą dienų turiningai praleisti laiką dienos stovyklose ar įvairiuose žygiuose Tam numatyta per 200 tūkst. litų.

Kaip ir kasmet, lėšų vaikų vasaros poilsiui skiria savivaldybės. Šiais metais jos numato skirti iki milijono litų remti vaikų dienos, turistines, sportines, stacionarias, tarptautines stovyklas.

2010 m. dvylikoje stacionarių vaikų poilsio stovyklų apsilankė daugiau nei 5 tūkst. vaikų ir jaunuolių iš visos Lietuvos, iš jų 500 socialiai remtinų vaikų.

Dėl informacijos apie dienines stovyklas reikia kreiptis į mokyklas ar savivaldybių švietimo skyrius, dėl stacionarių stovyklų galima kreiptis į TAPK projekto koordinatorę Ievą Kudabaitę, el.p. ieva.kudabaite@smpf.lt , o jų adresus galima rasti internetiniame tinklalapyje www.tapk.lt (yra visas veiklų žemėlapis).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min