Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vėl kviečia ilgiausios pasaulio Kalėdos Trakuose

Senelis Kalėda
Pauliaus Albertavičiaus nuotr. / Senelis Kalėda ir Trakų nykštukas jau kviečia į Trakus – Kalėdų Senelių sostinę.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kalėdos – jau čia pat ir be galo norisi sutikti Kalėdų Senelį. Tačiau Laplandija per toli, kelionė per brangi? Pamirškite Laplandiją! Jūsų laukia bene ilgiausios pasaulio Kalėdos Trakuose.

Jau ketvirtąjį sezoną Trakai tampa Kalėdų Senelių sostine ir visą mėnesį – nuo gruodžio 5 iki kitų metų sausio 4 dienos – nepaliaus džiuginti kalėdinėmis linksmybėmis.  Į Trakus atskubės Kalėdų Seneliai iš Lenkijos, Estijos, Švedijos, Gruzijos, Moldovos, šįmet įsikursiantys Trakų salos pilyje, lauks susitikimai su Trakų nykštuku prašmatnioje rezidencijoje ant Galvės ežero kranto, stebins prizai ir staigmenos net septyniose nykštukų rezidencijose, paslaugas siūlys kalėdinis paštas, džiugins amatų mugė naujajame Amatų centre, koncertai mažiems ir dideliems. Šią įspūdingą šventę miestui, žmonėms ir visai Lietuvai dovanoja Trakų seniūnija.

Senoji sostinė Trakai, pasitikdama kalėdines linksmybes, pasipuošė senoviniais žibintais. Jie apšviečia svarbiausias  miesto gatves,  o savo namus jais iki Naujųjų metų papuoš ir miestelėnai.

Trakų – Kalėdų Senelių sostinės renginių maratonas startuoja gruodžio 5 dieną 16 valandą. Jį pradeda iš Čepkelių raisto rogėmis, jei bus sniego, o jei ne,  ratais atlėksiantis Senelis Kalėda. Pas svarbiausias ir tikriausias Lietuvos Kalėda įžiebs miesto eglę ir pradės mėnesį siausiančią Kalėdų šventę.

Gruodžio 6 dienos rytą, nuo 11.45 val. iki 12.30 val. Vilniaus geležinkelio stotyje Senelis Kalėda su pulku nykštukų linksmins ir kvies važiuoti kalėdiniu traukiniu į Trakus – Kalėdų Senelių sostinę. 13.07 val. Trakuose iš kalėdinio traukiniu išbirusius šventės dalyvius sutiks Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Svečiai sės į autobusus ir keliaus iki Trakų salos pilies apžvalgos aikštelės. Čia Senelį Kalėdą ir gausią svitą sutiks iš Lenkijos atvykęs Kalėdų Senelis, vadinamas Šv. Mikalojumi. Šventėje dalyvaus ir Lenkijos ambasados atstovai. Vėliau linksmybės persikels į salos pilį, kur vyks vaikų susitikimai Kalėdų Senelio rezidencijoje, skambės koncertai. Be to,  mažiesiems Kalėdų pasaką seks Raganiukės teatras, įsikūręs neįprastoje vietoje – raudoname autobuse, kuris vaikus vežios po miestą.  

Gruodžio 13 dieną Trakuose viešės Kalėdų Senelis iš Estijos, 14 dieną – Švedijos, 20 dieną – Gruzijos, sausio 3 dieną – Moldovos Kalėdų Seneliai bei šių šalių ambasadų darbuotojai. Gruodžio  13 dieną duris atvers Trakų tradicinių amatų centras, kuriame bus gausu įdomių rankdarbių, tautodailininkų dirbinių, skanėstų, kurie puikiai tiks kalėdinėms dovanoms.

Gruodžio 27 dieną Trakų pilyje laukia Viduramžių karnavalas, Karaimų saloje – šviesos ir muzikos šou „Šokantys medžiai“, šventinė akcija „Palydėkime senuosius Trakų tiltus“.

Kalėdų Senelių sostinės renginiai vyks savaitgaliais ir švenčių dienomis. Šeštadieniais laukia romantiški džiazo muzikos vakarai Galvės Jazz fiestos klube kempinge „Slėnyje“, gruodžio 14 dieną Trakų pilies didžiojoje menėje koncertuoja  Nedos ir Olego Ditkovskio duetas, vyks įvairių atlikėjų koncertai Užutrakio dvaro rūmuose.

Kalėdas visų viešėjusių šalių Kalėdų Seneliai išlydės sausio 4 dieną ir pasitiks ateinančius Tris Karalius.

„Trakai iš seno garsėja daugiakultūriškumu ir  tradicijų įvairove. Kalėdų Senelių sostinės renginiai būtent ir atspindi mūsų miesto ir krašto savitumą. Be to, ši šventė jau turi savo gerbėjų ratą ir skatina lankytis Trakuose ne tik vasarą, bet ir žiemą. Šventinis laikotarpis – geriausias laikas pabendrauti, pasibūti ir džiaugtis šeimoms, tad jų ypač laukiame Kalėdų Senelių sostinėje“,– tvirtino Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Išsami informacija apie Kalėdų Senelių sostinės renginius: www.kaledostrakuose.lt, www.trakai-visit.lt, www.trakai.lt, www.trakaijazz.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min