Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 16d. 14:03

Knygų blogas: 2009-ųjų skaitymo ypatumų horoskopas

Valdemara
15min.lt nuotr. / Valdemara

Valdemara pataria, kokias knygas šiemet turėtų rinktis skirtingų Zodiako ženklų žmonės.

AvinasAvinas

Šalia visų savo savybių šiais metais ypač išryškinkite proto gyvybingumą, greitą reakciją ir pasitikėjimą savimi. Kad ir ką šis laikas jums siūlys, kad ir kaip įvairūs paniurėliai norės jus nuliūdinti, leiskite trykšti kūrybinėms idėjoms. Tik per daug negudraukite ir nieko neskriauskite. Šiais metais jums labiausiai tinka knygos apie savęs pažinimą, apie tai, kaip puoselėti kūną, kaip ieškoti visokeriopo pasitenkinimo. Didelį malonumą suteiks knygos apie medų ir įvairius gyvenimo saldumus.  Ieškokite pamokymų, kaip prisipažinti mylint.

JautisJautis

 Esate labai imlus ir norintis kilniai bendrauti. Stengiatės greitai susiorientuoti situacijoje ir demonstruojate išpuoselėtą skonį. Šiais metais jums vertėtų paieškoti knygų apie tikrąsias gyvenimo vertybes, kurios nerūdija,  o ir kandys neįkanda. Jos padės jūsų širdžiai atšilti, būti atsparesniam prieš materialias smulkmenas ir menamas vertybes. Vietą jūsų knygų lentynoje galėtų rasti kūriniai, kuriuos parašė W.Shakespeare’as, I.Kantas, M.Bulgakovas. Šie metai tinkami perskaityti ir apmąstyti pasaką apie Sniego karalienę 

DvyniaiDvyniai

Žavus protas ir pastabumas jums padeda staiga nusitverti gerų naujų idėjų ir įvertinti esamą situaciją. Puikiai žinote, kad iš visko galima pasidaryti naudos. Jums labai svarbu būti gerai informuotam. Šiais metais ieškokite knygų, kuriose surašytos taisyklės, kaip būti disciplinuotam, kaip ugdyti ištvermę ir tapti patikimesniam. Tinka visos knygos apie pagarbą savo, kitų ir pasaulio laikui. Ir dar: didelį malonumą jums suteiks trumpų nenuginčijamų sentencijų knygos. Galite rinktis A.Conan Doyle‘io, F.Sagan, F.G.Lorkos, Dantės, R.Tolkieno, A.S.Puškino kūrinių rinkinius. Daug atsakymų rasite skaitydamas J.Kennedy, G.Garbo, A.Camus, F.Fellini biografijas.

VėžysVėžys 

Niekas nenuginčys, kad esate jautrus, ambicingas ir pasitikintis savimi. Jūs apdovanotas išskirtinai kūrybišku požiūriu į gyvenimą, imlumu, stipria intuicija. Sugebate greitai susiorientuoti, ką jums reikia išmokti ir kokiais keliais prieiti prie reikiamos informacijos. Šiais metais rinkitės knygas, kurios moko bendravimo meno ir pateikia patarimų, kaip aiškiai ir labai tiksliai išreikšti savo mintis, kaip rengtis ir kaip tapti finansiškai nepriklausomam. Malonumą suteiks E.Hemingway, E.M.Remarque, F.Kafkos, E.Jevtušenkos, P.Nerudos kūriniai.  

LiūtasLiūtas 

Esate draugiškas ir pilnas entuziazmo, tačiau labai dažnai per drąsus ir pernelyg logiškas. Nemokėjimas nusileisti ir amžinas noras vadovauti padaro jus nesukalbamą. Būtent šios savybės šiuo metu jums ypač trukdo, pridarote įvairių dalykų, dėl kurių vėliau gailitės. Todėl jums vertėtų atrasti knygas, mokančias apsirengti, pažindinančias su aprangos kodu, mokančias atsikratyti įtarumo, patariančias, kaip vaduotis iš emocinių priklausomybių. Tinka skaityti A.Einsteino, D.Andrejevo, S.Loren, B.Bardo, V.Cojaus biografijas. Pats laikas skaityti A.Dumas –  ir tėvo, ir sūnaus – kūrinius. Ir dar: tinka rinktis visas knygas ir mažas knygeles apie bites arba su bičių atvaizdais ant viršelio.

MergelėMergelė 

Visą supantį pasaulį jūs žavite aštriu protu, ryžtingumu ir sugebėjimu sudominti tuo, kas įdomu jums. Pagal prigimtį esate gana nepriklausomas, mokate gražiai bendrauti su žmonėmis ir užmegzti labai naudingus kontaktus. Jei tik jaučiate, kad dėl kokių nors priežasčių silpsta jūsų darbingumas ir pasitikėjimas savimi, jums puikiai pagelbės patarimų knygos apie aprangą, apie tai, kaip atrodyti dalykiškai, jaustis patogiai ir palikti įspūdį. Taip pat įdomių įspūdžių suteiks G.Garbo arba M.Kutuzovo gyvenimo istorijos; J.V.Goethe’s, T.Dreiserio, L.Tolstojaus, A. de Saint-Exupéry kūriniai, nes jiems padedant intuityviai rasite atsakymus, kaip būti stipriam ir neskriausti silpnesnių. Vaikams – Mergelėms ypač tinka knyga apie Nilso keliones. Ir dar: tinka rinktis knygas gražios rudai raudonos spalvos viršeliais.

SvarstyklėsSvarstyklės 

Jūsų prigimtinis dvilypumas, apmąstymai, svarstymai gana dažnai verčia blaškytis tarp paklusnumo ir visiško abejingumo. Draugus ir gyvenimo partnerius renkatės ryžtingus, turinčius aukštą intelektą ir būtent tokius, šalia kurių norite atrodyti ypatingai. Todėl nuolatos ieškote informacijos ir naujų žinių, kaip sukurti trokštamą asmeninį ir dalykinį įvaizdį bei jaustis laisvai ir patogiai. Todėl tarp gausybės knygų jums pravartu paieškoti dalykinės išvaizdos vadovo. Ryžto ir gražių jausmų jums suteiks M.Gandhi išminties krislai, F. Nietzsche, D. Diderot, A.Grino surašyti minčių klodai. Patariama perskaityti ir savo bibliotekoje turėti A.Nobelio, F. Liszto, N.Rericho biografijas.  

SkorpionasSkorpionas 

Įžvalgumo ir situacijos supratimo niekas iš jūsų nesugės atimti. Tačiau polinkis priešintis ir užsispyrimas dažnai tampa stabdžiu į sėkmę. Jums tereikia neprarasti entuziazmo, kuris padeda jums susikaupti, siekti puikių rezultatų, suderinti įkvėpimą ir intuiciją, ieškant geriausių sprendimo būdų. O jūsų entuziazmą ir gerą savijautą puikiai palaiko jūsų pasirinktas įvaizdis, kuris akimirksniu sukuria patikimo, pastovaus ir draugiško asmens įspūdį. Vieni iš jūsų tai žinote patys, o kiti – puikiai sugebate susirasti jums reikalingus šios srities profesionalus ar vadovus. Gražių minčių jums suteiks knygos apie I.Gandhi, R.Kennedy, I.Kalmano, W.Disney gyvenimo istorijas. O energijos suteiks F.Dostojevskio kūriniai, vaikučius – Skorpionus žavės lietuviškų pasakų ir W.Disney pasakų pasaulio herojai.  

ŠaulysŠaulys 

Esate protingas, siekiate idealo, iš aplinkos išsiskiriate savo draugiškumu ir žavesiu. Gyvenime vadovaujatės jausmais, tačiau jūsų protas niekuomet nesnaudžia, todėl naujos idėjos plaukia iš jūsų lyg iš gausybės rago. Jūs sugebate ypač greitai suvokti dalykinę informaciją, ištraukti iš jos kuo didžiausią naudą sau. Mėgstate daug keliauti, visuomet skaitote informaciją, kaip atrodyti dalykiškai, kaip taupyti laiką bei pinigus. Naujų idėjų šiais metais suteiks L.van Beethoveno, L.H.Berliozo, P.Picasso gyvenimo istorijos, jų kūrybinis palikimas pasauliui. Džiaugsmą dovanos M.Twaino, S.Zweigo, B.Achmadulinos kūriniai.   

OžiaragisOžiaragis 
 

Pati prigimtis jus apdovanojo nepriklausomu charakteriu, praktiškumu ir nesutramdomu veržlumu siekiant užsibrėžtos sėkmės. Kaip niekas kitas, Ožiaragiai  turi griežtai protingą požiūrį, kaip tapti lyderiu, vadovu, kaip kopti karjeros laiptais. Jie visuomet žaviai atrodo, nes domisi stiliumi ir nori palikti gerą įspūdį. Tarp knygų gausybės jums patariama ieškoti žemės spalvos knygų apie išvaizdą, apie pirmąjį įspūdį, laikyseną, mimiką, spalvas ir formas, apie aprangos kodus. Tvirtybės siekiant tikslų suteiks I.Newtono, J. d'Arc, L.M.Kingo, B.Franklino gyvenimo istorijos ir mintys. T.Manno knyga arba knyga apie T.Manną turėtų rasti vietos jūsų knygų lentynoje.  

VandenisVandenis

Geriau negu bet kas mokate pasikliauti savo intuicija. Turite tvirtus įsitikinimus. Visuomet stengiatės demonstruoti laisvumą, tačiau jumyse tūno giliai užslėptas jautrumas ir polinkis niekam nieko nesakant atidžiai vertinti save, savo poelgius ir savo išvaizdą. Todėl tinka ieškoti vadovo, kuris patars, kaip pasirinkti aksesuarus, kaip atsirinkti tinkamiausias spalvas, stilių, audinius. Jums verta paieškoti etiketo ir bendravimo vadovo ar kokio katalogo. Pasitikėjimo savimi suteiks A.Lincolno, F. Schuberto, A.W.Mozarto, G.Galileo gyvenimo istorijos, jų užrašytų minčių katalogai. O suradę ir pasirinkę Bairono, Dž.Londono, A.Achmatovos knygas, laikysite jas vienomis vertingiausių savo knygų kolekcijoje.  

ŽuvysŽuvys 

Esate intelektualus, jausmingas ir jautrus įspūdžiams. O kur dar tas nuolatinis skendimas svajose. Esate žavingas ir jums labai patinka visur jaustis savam. Kai kam atrodytų, kad tai sunkiai pasiekiama, o jūs, žaisdami sava išvaizda, aprangos stiliumi, įsiklausydami į patarimus, kaip pasirinkti drabužius pagal savo kūno sudėjimą, kaip paslėpti netobulas kūno vietas, į ką kreipti dėmesį, perkant naują drabužį, pasiekiate tiesiog fantastišką rezultatą. Vidinės tvirtybės jums suteiks K.K.Rokosovskio, S.Dali, I.Gandhi gyvenimo aprašymai, biografijos ar autobiografijos. Garbės reikalas knygų lentynoje jums turėti V.Hugo, G.Ibseno knygas. O Žuvų ženklo vaikučiams parinkite knygeles, kuriose labai aiškiai išreikštos kiekvieno žemės gyventojo vieta: antytės kiemas – antytei, žuvytės vandens telkinys – žuvytei, slieko požemių kanalėliai – sliekeliui, o erelio erdvės – ereliui, ir apie tai, kad kiekviena mergytė ir berniukas savo vietos po saule turės ieškotis pats.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Aktualu

Nufilmuota: paryčiais Kauno senamiestyje sudegintas „Mercedes-Benz“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

24sek

Aistros Kaune: D.Suttono šou, masinis susistumdymas ir „Žalgirio“ pergalė

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Mokslas.IT

Artėja diena, kai mėsa bus pernelyg didelė prabanga – lietuvis jau augina jos pamainą

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Verslas

Politikai 15 metų tebesiginčija dėl naminukės legalizavimo

Sportas

Absoliutų lygos autsaiderį „Real“ palaužė vienu įvarčiu

24sek

M.Kalnietis tritaškiu išplėšė pergalę ASVEL ekipai

Naujienos

Aktualu

Turkmėnijos Stalinas savo šalį pavertė Šiaurės Korėja su pingvinais dykumoje

Verslas

2 tūkstančių eurų alga Vilniaus įmonėje – dar ne viskas: pirtis, robotas ir hobiai

Gyvenimas

Pasitikrinkite, ar neturite slaptos alergijos: tarp simptomų ir pilvo pūtimas, ir augantis svoris

24sek

Neskani pergalė: Šaras – apie konfliktą, neatleistinus dalykus ir neraminančias traumas

Aktualu

Apžvalgininkas R.Bogdanas: premjeras nesuvokia, kad jis nėra Venesuelos policijos generolas

Gyvenimas

Naujagimis ant Rūtos krūtinės liovėsi kvėpuoti: moteris niekada nepamirš gydytojos žodžių

Vitaminai sielai. J.Arlauskaitė-Jazzu atvirai apie skaudžiausias pamokas, moteriškumą ir meilę

Gazas

Kodėl automobilių gamintojai vengia išskirtinių durelių, primenančių lėktuvų gaubtus?

Aktualu

Savo bloge apie mitingą ir valdžią prabilusiam Varėnos mokytojui E.Nasevičiui – policijos įspėjimas

Interviu 24sek

Konflikto epicentre atsidūręs E.Ulanovas: „Tai juk „Rytas“ ir „Žalgiris“

Aktualu

Nufilmuota: paryčiais Kauno senamiestyje sudegintas „Mercedes-Benz“

Vardai

Jolitos Vaitkutės namuose sutvisko eglutė... iš 24 kg silkių: vėliau jų neišmetė – skyrė kilniam tikslui

24sek

Aistros Kaune: D.Suttono šou, masinis susistumdymas ir „Žalgirio“ pergalė

Vardai

Aktorė Severija Janušauskaitė Vokietijos GQ apdovanojimuose nuskynė Metų dainos laurus

Mokslas.IT

Artėja diena, kai mėsa bus pernelyg didelė prabanga – lietuvis jau augina jos pamainą

Aktualu

Vilniuje vyko masinis protestas „Paskutinis skambutis“: reikalavo pagarbos ir atšaukti etatinį apmokėjimą

Vardai

Eglė Malinauskaitė antrąkart išsiskyrė su Pauliumi Aršausku: „Noriu greičiau viską pamiršti“

Verslas

Politikai 15 metų tebesiginčija dėl naminukės legalizavimo

Sportas

Absoliutų lygos autsaiderį „Real“ palaužė vienu įvarčiu

24sek

M.Kalnietis tritaškiu išplėšė pergalę ASVEL ekipai

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min