Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygų blogas: Gavai, ko nusipelnęs

Šis detektyvas verčiau daugiau pamąstyti, kodė...
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šis detektyvas verčiau daugiau pamąstyti, kodėl...
Šaltinis: 15min
0
A A

Istorijos centre – žmogus, dėl gyvenimo skriaudų nusprendęs pačiu žiauriausiu būdu atsiteisti su likusiu pasauliu. Su preciziniu tikslumu ir išradingumu žudikas vykdo savo planą, o jo aukomis tampa vaikai. Vienintelis pėdsakas, kurį jis palieka – raštelis „Gavai, ko nusipelnęs“.

„Baltų lankų“ išleistas norvegų detektyvų meistrės Anne Holt pasakojimas „tai, kas mano“ vadinamas savaitgalio detektyvu, tačiau įveikti jį vienu prisėdimu man nepavyko. Siužetas nėra įtemptas, čia nėra holivudinės įvykių griūties, knyga leidžia atsitraukti ir sugrįžti prie jos kitą dieną.

Pasakojimas gana chaotiškas, tačiau išsiskiria dvi aiškios linijos, dvi tragiškos ir iš pažiūros nesusijusios istorijos – viena, vykstanti Osle esamuoju laiku ir kita, vykusi prieš pusę amžiaus.

Kiti gaudavo tai, kas priklausė man – nuolat.

Į abi bylas iš smalsumo leidžiasi įtraukiama kriminologijos mokslininkė Johanė Vik, tuo tarpu policijos komisaro Ingvaro Stubio didžiausias galvos skausmas – dingstantys ir po kurio laiko negyvi savo tėvams pristatomi vaikai.

Tai sukrečia. Žudiko medžiotojų darbą apsunkina ir tai, kad vaikų mirties priežastis neaiški. Bylos narpliojimas ir siūlų galų ieškojimas labiau įtraukia nuo detektyvo vidurio, o stipriausia dalis – atomazga.

Čia viskas nesibaigia kaltų suradimu ir išgelbėta gyvybe. Pačiu netikėčiausiu būdu pabaigoje viskas persipina ir net priverčia atsilošti. Detektyve apskritai gausu suluošintų gyvenimų ir žiaurių likimo pokštų.

J.Vik ir I.Stubio – taip pat gyvenimo luošiai. Mokslininkė – nepritampanti prie aplinkos, išsiskyrusi moteris, auginanti reta liga sergančią dukrą, o puikią uoslę turintis komisaras savo šeimos neteko per nelaimingą atsitikimą – dukra su kopėčiomis užgriuvo ant jo žmonos.

Tikriausiai vienas iš labiausiai patikusių dalykų – autorės sugebėjimas ne tik papasakoti kaip viskas nutiko, bet ir duoti kelias taiklias užuominas ieškantiems atsakymo į klausimą kodėl. Tos užuominos nėra baigtinės, tad kiekvienas čia gali padaryti savas įžvalgas.

Oras jį nuvylė. Jis turėjo uždusinti vaiką. Ne taip viskas turėjo vykti. Aišku, jis neplanavo berniuko pagrobti, kaip padarė su kitais. Protingiausia kiekvieną kartą viską atlikti vis kitaip. Tai glumino. Ne jį, aišku, kitus. Jis puikiai žinojo, kad berniukas miega lauke kiekvieną popietę mažiausiai dvi valandas. Po valandos buvo per vėlu. Ne jam, kitiems („tai, kas mano“)

Tiems, kam patiks knygos herojų ir pagrindinių žudiko medžiotojų policijos komisaro Ingvaro Stubio ir kriminologės mokslininkės Johanės Vik tandemas, laukia staigmena. Pasirodo, tai buvo pirmoji būsimos trilogijos su šiais veikėjais knyga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min