Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygų blogas: Ryškiausios 2008-ųjų „Minties“ knygos

Pavadinimas
Pavadinimas
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Išleista itin laukta ir aktuali akademinei visuomenei bei studijuojantiems knyga „Metzlerio filosofų žinynas: nuo ikisokratikų iki naujųjų laikų filosofų“. Vokietijoje šis žodynas pirmąkart išleistas prieš dvidešimt metų, vėliau ne kartą papildytas ir perleistas, todėl jau yra išlaikęs laiko patikrinimą.

Istorija besidomintiems vertėtų atsiversti naują hum. m. dr. Dariaus Staliūno knygą „Savas ar svetimas paveldas? 1863–1864 m. sukilimas kaip lietuvių atminties vieta“, kurioje atskleidžiama, kodėl ir kaip keitėsi šio įvykio vertinimas lietuvių istoriniame naratyve.

Jau sulaukęs didelio skaitytojų susidomėjimo ir užpildantis nemenkas istorijos spragas leidinys – Petro Stankero „Lietuvos policija Antrajame pasauliniame kare“.  

Kitokio pobūdžio leidinys – gerai žinomo etnologo, prof. Liberto Klimkos knyga „Saulės ratu mėnulio taku. Lietuvių kalendorius“

"15 minučių"/"Ar gali karvės nulipti laiptais?"
„Ar gali karvės nulipti laiptais?"

Labai smagi, įtraukianti ir rekomenduotina visiems Lietuvos kodėlčiams knyga – „Ar gali karvės nulipti laiptais?“. Skirta visiems – jauniems ir seniems, vaikams ir tėvams, – besidomintiems gyvenimu Žemėje.

2009-ųjų „Minties“ staigmenos:

"15 minučių"/L.Petrusevičiūtė "Melancholija ir saulė: Munchas ir Čiurlionis"
L.Petrusevičiūtė „Melancholija ir saulė: Munchas ir Čiurlionis"

Norvegijoje gyvenančios menotyrininkės Laimos Petrusevičiūtės knyga „Melancholija ir saulė: Munchas ir Čiurlionis“. Tai lyginamoji studija, kurioje intriguojantys Muncho ir Čiurlionio kūrybos sugretinimai įtrauks kiekvieną, paėmusį ją į rankas.    

Šiuolaikinės lenkų rašytojos, scenaristės, Moterų partijos įkūrėjos Manuelos Gretkowskos romanas „Moteris ir vyrai“, pratęsiantis „Minties“ leidžiamą „Šiuolaikinio romano“ seriją.  

Žurnalistus, kelionių mėgėjus turėtų sudominti visame pasaulyje žinomo lenkų keliautojo, rašytojo, reportažo meistro Riszardo Kapuscinskio pirmoji žurnalistikos pamoka lietuvių kalba – knyga „Pasivaikščiojimas su Herodotu“, skirta visiems, kas domisi pasaulio istorija, kelionių dokumentika.  

Naujausia vaikams skirta knyga – Broniaus Bušmos pasaka „Saulytė dingo“ – išskirtinė. Tai pirmoji šio autoriaus sukurta pasaka, o iliustracijas jai piešė vaikai, vasarą ilsėjęsi Ylakiuose, meno stovykloje.  

Netrukus knygynų lentynose skaitytojai galės surasti latvio Valdžio Celmso knygą „Baltų ženklai ir simboliai“. Šis autorius teigia, kad ornamento pasaulis netelpa vien į etnologijos, mitologijos, archeologijos ir kitų mokslų rėmus.

Palinkėjimas skaitytojams:

Daugiau optimizmo ir nepamiršti skaitymo malonumo, juk, kaip sakė garsus rašytojas, knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį.   

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Lėktuvas
Parašykite atsiliepimą apie 15min