Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 23d. 17:12

Knygų blogas: svetimas veidas ir svetimas gyvenimas

S.Brown
S.Brown

Kitaip kaip likimo pokštu to nepavadinsi. Tačiau tai – joks pokštas, o greičiau tragedija. Knygos herojė po lėktuvo katastrofos lieka gyva, bet taip sužalota, kad ją palaiko visai kita moterimi. Ir kol nelaimėlė negali paaiškinti, jog įvyko klaida, plastikos chirurgas atkuria jai svetimą veidą...

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./S.Brown "Svetimas veidas"
S.Brown „Svetimas veidas"

„Svetimas veidas“ – tai dar viena JAV rašytojos, detektyvinių trilerių autorės Sandros Brown knyga, kurią išleido  „Alma litera“.

Tų, kas mėgsta S.Brown kūrinius, ji tikrai nenuvils. Tai romanas, ypač tinkantis poilsiui, atsipalaidavimui, užsimiršimui: perskaičius porą skyrių, padėti į šalį šios knygos nebesinorės, o visus siužeto vingius rūpės išsiaiškinti iki galo.

Palaikė ne ta

Televizijos žurnalistė Eiverė Daniels per stebuklą lieka gyva po lėktuvo katastrofos. Bėgdama tolyn nuo liepsnojančio lainerio glėbyje ji išgelbsti  svetimą trejų metų mergaitę. Ir niekas nesuabejoja, kad ji – tos mergaitės mama Kerolė Ratledž, iš tiesų žuvusi kandidato į Senatą žmona. Juolab kad Eiverės veidas – neatpažįstamai sužalotas. Ir pati ji – iš pradžių sutvarstyta it kokonas, nekalbanti ir nieko negalinti paaiškinti.

Pagal kandidato į Senatą žmonos Kerolės nuotrauką plastikos chirurgas atkuria žurnalistei svetimą veidą. Šiek tiek atsigavusi moteris jau ruošiasi pasakyti, jog įvyko baisi klaida.

Intriga: kas žudikas?

Tačiau  žurnalistę sustabdo žinia, kurią netikėtai išgirdo paslika gulėdama ligoninės palatoje: menamą jos vyrą, kandidatą į Senatą, ruošiamasi nužudyti...  

Čia sukyla ir žurnalistės smalsumas, ir noras sužinoti žudiko vardą. Kaip  tokiu atveju prisipažinsi, kad tu esi ne tu?.. O dar labiau stabdo ir netikėtai užgimusi meilė būsimam senatoriui. Ir Eiverė apsimeta Kerole, tuo pačiu rizikuodama pati tapti žudiko auka.  

Be to, netrukus paaiškėja, kad gyventi Kerolės gyvenimą – ne taip paprasta. Moterys, nors vienodo amžiaus, tamsiaplaukės ir daug kuo panašios iš išorės, iš tiesų yra visiškai skirtingos. Tačiau atgal kelio nebėra, ir Eiverė klimpsta vis gilyn į melą. 

Kas bus, kai tiesa pagaliau išaiškės?.. Ji ir išaiškėja. Tačiau skaitytojui laikas, kol tą sužinos, tikrai neprailgs.

Ir detektyvas, ir meilės istorija

Daugelis S.Brown romanų yra skaitomiausiųjų sąrašuose. Tai tarsi detektyvų ir meilės romanų sintezė, tad neturėtų nuvilti nei vieno, nei kito žanro mėgėjų. Kam neužtenka vien nusikaltėlių persekiojimo ir aistringos meilės istorijos, ras čia ir politinių intrigų.  

Beje, lietuviškai jau yra išleisti  S.Brown romanai „Alibi“, „Pavydas“, „Baltasis karštis“, „Šalčio faktorius“, „Sveika, tamsa“, „Susikeitimas“, „Spąstai“ , tad ši autorė savo skaitytojų ratą jau turi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min